Basen eriten diyet listeleri ve yorumları nelerdir?
Zayıflama

Basen Eriten Diyet Listeleri ve Yorumları Nelerdir?

19 Nisan 2018 - 19:03:50

En zor eriyen bölgelerden biri olan basenleri eritmek için uygulanan çeşitli diyet listelerine basen eriten diyet listeleri denir.

aronya çayı

Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Kalorinin az alınması önemlidir. Gün içinde yakılan enerji fazla olmalıdır. Eğer yakılan enerji alınan enerjiden daha az ise zayıflamak zor hale gelir. Gün içinde kalori alımının %10- %25 oranında azaltılması tavsiye edilmektedir. Kalori alımı azaldığı zaman bazı bölgelerdeki depolanan yağlar vücut tarafından kullanılmaya başlamaktadır. Her sabah aksatmadan kahvaltı yapmak önemlidir. Uyandıktan sonraki ilk doksan dakika içerisinde üç yüz ve altı yüz kalori arasında besin tüketilmesi öneriler arasındadır. En belirgin diyet hatası kahvaltının yapılmamasıdır. Kahvaltı yapmamak metabolizmanın normalden daha yavaş çalışmasına yol açar. Bu yüzden mevcut yağlar yakılmaz ve depolanmaya devam eder.

Basen Nasıl Eritilir? Eritmek İçin Ne Yapmalı?

Büyük porsiyonlardaki yiyeceği tüketmek sadece anlık haz verir. Kişi gerçekten kilo vermek istiyor ise küçük porsiyonları kullanmalıdır. Az ve sık yemek, kalorisi düşük olan gıdalarla beslenmek gerekir. Bunun yanı sıra hafta içinde iki kez karbonhidrat oranı düşük olan besinler tüketilebilir. Son yıllarda bu konu ile ilgili çeşitli araştırmalar yapılmıştır. Yapılan araştırmalara göre diyet listesinde karbonhidrat oranı düşük olan yiyeceklere yer açan kişilerin hızlı kilo verdiği söylenmektedir. Karbonhidrat sınırlaması mutlaka olmalıdır sınırlama var ise zayıfladıktan sonra kiloyu korumak kolay hale gelir.

Basen Eriten Diyet Nasıl Yapılır?

Az karbonhidratlı yiyecekleri tüketmek basenlerin erimesine destek olmaktadır. Fakat rafine karbonhidratlar tüketilmemeli, tam tahıllı yiyeceklerden yardım alınmalıdır. Kepekli makarna ve kahverengi pirinç tüketilebilir. Şeker tüketiminin azaltılması bu süreçte önem taşır. Geniş kalçaya sahip olmak istemeyen kişiler şekerden uzak durmalıdır. Hamur işi, şeker ve kızarmış gıdalar boş kaloridir. Kilo vermeyi güçleştiren bu gıdalar yerine sebze, meyve tüketilebilir. Sebze ve meyve organizmanın daha iyi çalışmasını sağlamaktadır. Meyve ve sebze türleri lif deposu olarak adlandırılmaktadır. Lifli besinler ise kişinin uzun süre tok kalmasını sağlamaktadır.

Basen Eritme Diyeti Nedir?

Çoğu kişi sabah kahvaltısında basenleri eritmek için yulaf ezmesi tüketmektedir. Yulaf ezmesine çilek, muz ilave edilebilir ve yulafı sütle hazırlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer bir seçenek ise tam tahıllı ekmek ile tost yapılmasıdır. (İki dilim) Tostun yanında roka, maydanoz tüketilebilir. Yağı çok az olan bir menemen de sabah kahvaltısı için ideal olabilir. Öğle yemeğinde çorba ve salata tüketilmelidir. Aynı şekilde tam tahıllı ekmek ve yoğurt tüketilebilir. Akşam öğünleri için beyaz et, balık gibi besinler yeşil salata ile beraber tüketilebilir. Beslenme programı yapıldığı zaman gün içinde kırk beş dakika yürüyüş yapılabilir. Diyetin yanı sıra basenleri eritmek için yürüyüş yapılması önemlidir. Hareket etmek kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. Ayrıca iki buçuk litre su ödemin atılmasına fayda sağlamaktadır.

aronya çayı

Yorumlar
İrem Özalp 19 Nisan 2018 - 19:13:50 Basen eriten yiyecekler ve egzersizler nelerdir? Basen eritmek için beslenme programı nasıl olmalı? Basen eritme diyeti işe yarar mı? Basenlerimin erimesini istiyorum. Bunun için nasıl bir yöntem uygulamalıyım?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum:
aronya çayı