Sağlık 18 Kasım 2021 - 17:33:49

Gümüş Suyunun Yan Etkileri, Faydası, Yapılışı ve Fiyatı

Gümüş Suyunun Yan Etkileri, Faydası, Yapılışı ve Fiyatı

Gümüş suyu; koloidal gümüş olarak da bilinen sıvı içinde asılı olan gümüş parçacıklarından oluşmaktadır. Koloidal gümüş parçacıklarının büyüklükleri değişebilmektedir.

Gümüş Suyu Nedir? Ne İşe Yarar?

Antibiyotiğe ihtiyaç duyulan fakat antibiyotiğin yetersiz kaldığı durumlarda aktif olarak kullanılmıştır. Antibiyotikler geliştirilmeden önce, koloidal gümüş çeşitli hastalıklar ve kimi enfeksiyonların tedavisine yardımcı olmuştur. Son zamanlarda ise gümüş suyunun antibiyotikleri, viral ve fungal enfeksiyonların tedavisinde diğer tıbbi tedavilerin yerini alabileceği gündeme gelmiştir. Su oral olarak tüketildiğinde ya da yaranın üzerine sürüldüğünde antiseptik ve antibakteriyel etkiler göstermektedir. Aynı zamanda tüberküloz hatta AIDS gibi hastalıkların tedavisinde etkili olacağı söylenmektedir.

Gümüş Suyunun Faydaları Nelerdir? Fiyatı Nedir?

Önceden ilaç olarak kullanılan yaygınlaşan koloidal suyun faydaları şunlardır:

 • Bağışıklık sistemine destek olarak güçlenmesini sağlar. Enfeksiyonları ortadan kaldırması yönüyle hastalıkların tedavisinde kullanılır. HIV, kanser, zona gibi hastalıkların tedavisinde etkilidir.
 • Soğuk algınlığı, zatürre, kulak enfeksiyonları, siğiller ve yara bakımı gibi sağlık sorunlarının giderilmesine yardımcı olur.
 • Sedef hastalığı, egzama ve sivilce tedavisinde de kullanılmaktadır.
 • Uzmanlar, kanserli hücreleri tedavi ederek sağlıklı hücrelere dönüştürdüğünü ve kanserli dokuları iyileştirdiğini söylemektedir.

Grip ve nezle gibi rahatsızlıklarda kullanılan spreye 5 damla koloidal su damlatılabilir. 2 ya da 5 damla olacak şekilde cilde sürmek sedef ve egzama hastalıklarının tedavisi için etkilidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için bir damla olacak şekilde ağızdan alınır. Yaraların tedavisinde de yine 1 damla kullanmak yeterli olacaktır. Gümüş iyonlu suyun fiyatı marka özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

Gümüş Suyunun Zararları Nelerdir? Yan Etkisi Var mı?

Gümüş iyonlu suyun başlıca zararları şunlardır:

 • Yapılan bazı araştırmalarda koloidal suyun zararlı bakterilerin yanında sağlıklı bakterileri de öldürdüğü gözlemlenmiştir. Hatta bağırsaklardaki yararlı bakterileri de öldürdüğü bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
 • Gümüş, ağır bir metal madeni olduğundan vücuttan kolay atılmamaktadır. Bilinçsiz bir şekilde tüketildiğinde zehirlenmelere yol açabilir.
 • Uzun süreli kullanımında, arjiri adlı hastalık ortaya çıkabilir. Bu hastalık sonucunda ten renginde mavileşme görülür.
 • Henüz vücutta biriken gümüş parçacıklarını temizlemeye yarayan bir yöntem geliştirilmemiştir. Bu durum kalıcı bir soruna sebep olabilir.
Gümüş Suyu Nasıl Yapılır?

Gümüş iyonlu su hazırlayabilmek için en önemli nokta, 99,99 ayarında saf gümüş çubuk kullanmaktır. Bunun dışında kullanılacak çubuklar sağlığı olumsuz olarak etkilemektedir. Gümüş iyonlu su musluk suyuyla yapılmamalı, 0,00 PPM distile su tercih edilmelidir. Suyun hazırlanacağı kap cam olmalıdır, plastik kaplar tercih edilmemelidir. Gümüşleri elektrolize etmek için düşük voltaj en idealidir. Gümüş çubuklar kavanoz içinde birbirine değmeyecek şekilde yerleştirilir ve kararma gerçekleştikçe fişi çekerek çubuklar pamuk yardımıyla temizlenir. Su TDS metre ile ölçülmelidir. İstenen PPM değerine geldiğinde kağıt filtrede süzdükten sonra güneş ışığı almayacak şekilde kaba konularak muhafaza edilir. Gümüş suyunun sarı renge sahip olması kaliteli olduğunun göstergesi kabul edilirken, bazı üreticiler berrak rengin ideal olduğunu söylemektedir.

 • gümüş suyu
 • gümüş suyu nedir
 • gümüş suyunun faydaları
 • gümüş suyunun zararları
Yorumlar
Bilge Arıcı Gümüş suyu kullanımının kansere etkisi nedir ben onu öğrenmek istiyorum. İyi geldiği birçok hastalık varmış. Faydaları ve zararlarına dair bilgiler almak istiyorum. Son zamanlarda çok fazla duyar oldum. O yüzden araştırıyorum. cevapla
yorum yaz
Pampas Otu Bakımı, Fiyatı ve Faydaları