Yaşam 08 Temmuz 2021 - 20:32:49

Yağ Emici Mendil Ne İşe Yarar? Zararları ve Kullanımı

Yağ Emici Mendil Ne İşe Yarar? Zararları ve Kullanımı

Yağ emici mendil; yağlı cilde sahip olan insanların tercih ettiği, cildin fazla yağdan arınmasını sağlayan, anında mat bir cilde sahip olmaya yardımcı olan bir üründür. Alın, burun, çene bölgesi gibi hızlı yağlanan yerlerdeki yağı arındıran yağ emici mendil zararları, kullanımı hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Yağ Emici Mendil Nedir?

Cildimizde yer alan yağ bezlerine sebum ismi verilmektedir. Cildin nemlenmesini ve korunmasını sağlayan sebum bazı durumlarda gereğinden fazla salgılanır. Bu durum yağlı, aşırı ışıldayan, parlak bir cilde sebep olur. Cildindeki bu yağlı görünümden kurtulmak isteyenler tercihi olan yağ emici mendil, normal bildiğimiz mendillerden farklı olarak keten tohumu, pamuk ya da pirinç gibi malzemelerden elde edilmiştir. İnce kağıt formunda olan yağ emici mendil, cilt üzerinde fazla sebumu çekerek birkaç saniye içerisinde mat bir görünüm meydana getirir. Çoğunlukla yağlı ve karma ciltler için tercih edilen yağ giderici mendiller makyajlı ya da makyajsız cilde kullanılabilir.

Yağ Emici Mendil Ne İşe Yarar?

Cildin mat görünmesini sağlayan yağ emici kağıt mendil, ciltteki yağı giderici ve kurutucu bir etkiye sahiptir. Sürüldüğü andan itibaren cildin mat görünmesini sağlar. Pek çok markanın bu şekilde geliştirmiş olduğu ürünü bulunmaktadır. Yağlı cilde sahip olan kişilerin sıklıkla kullandığı bu mendiller, ciltteki yağın temizlenmesi ve aşırı parlamanın engellenmesi için etkilidir. Cilt için sağlamış olduğu başka herhangi bir faydası yoktur. Hatta aksine zararları olabilmektedir.

Yağ Emici Mendil Zararları Nelerdir?

Sık kullanıldığı zaman gözeneklerin kapanmasına ve yağın, kirin burada birikmesine sebep olan yağ emici mendiller, cilt üzerinde daha büyük sivilcelere neden olabilirler. Hatta cildin yağ dengesini bozarak, akne ve sivilce yayılımı konusunda etkili olabilirler. Yağ emici mendiller sebum üretimini tedavi etmez. Sadece geçici bir matlaşma etkisi sağlar. Cildin sebum üretmesi doğal bir süreçtir. Siz ne kadar engellemeye çalışırsanız cildiniz hem daha fazlasını üretecektir. Bundan dolayı yağ emici mendil zararları söz konusudur.

Eğer sık sık bu mendilleri kullanıyorsanız cildinizde yağ üretimini kısır bir döngüye sokmuş olursunuz. Yağ emici mendiller yağ bezlerinin daha da genişlemesine sebep olabilir. Bundan dolayı çok sık kullanılmamalıdır. Cildinizde sebum dengesini kurmak için uzman dermatolog desteği almanız gereklidir.

Yağ Emici Mendil Kullanımı Nasıl Olur? Nerede Satılır?

İnce bir kağıt mendil kıvamında olan yağ emici mendil kullanımı oldukça basittir. Cildinizin yağdan arınması için mendili hafif bastırarak cilt yüzeyinde birkaç saniye bekletmeniz yeterlidir. Bununla birlikte sadece mat gözükmesi istenen yere de sürülebilir. Makyajlı ya da makyajsız cilde sürülebilir. Herhangi bir şekilde makyajı bozmamaktadır. Hem kadınların hem de erkeklerin kullanabileceği yağ emici mendil nerede satılır diye soracak olursanız, kozmetik mağazalarında ve internet üzerinde bulabilirsiniz. fiyatları da oldukça uygundur. Markasına göre fiyat değişebilir.

  • yağ emici mendil
  • yağ emici mendil nedir
  • yağ emici mendil ne işe yarar
  • yağ emici kağıt mendil
  • yağ emici mendil zararları
  • yağ emici mendil kullanımı
  • yağ emici mendil nerede satılır
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Ağız Kokusu Giderme Yolları ve Yöntemleri