Zayıflama 18 Mart 2021 - 08:50:17

Kısa Zamanda Kilo Vermek İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Kısa Zamanda Kilo Vermek İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Fazla Kilolardan kurtulmak ve kilo vermek için doğru yöntemlerin uygulanması gerekmektedir. Aksi durumda verilen kiloların tekrar geri alınması söz konusu olur. Kısa zaman kilo vermek istiyorum diyorsanız ve bunun için neler yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Kısa Zamanda Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için öncelikle dengeli beslenmeli ve düzenli fiziksel aktivite yapmalısınız. Düzenli olarak egzersiz yaptığınız zaman vücudunuzdaki kas kütlesinin artmasını sağlarsınız. Aynı zamanda yağ yakımının gerçekleşmesine katkı sağlamaktadır. Kısa bir süre içerisinde evde kilo vermenin yollarına baktığımızda aslında uygulanacak birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şöyledir:

 • Öncelikle vermek istediğiniz kiloyu ve ulaşmak istediğiniz rakamı belirleyiniz. Sizleri günlük hayatta çok fazla zorlamayacak vücut işleyişinize uyumlu beslenme yöntemlerini uygulamaya özen gösteriniz. Kendinizi motive etmek için hedef belirleyiniz. Gerçekçi hedeflerle yola çıkarsanız, daha ideal bir vücuda kavuşabilirsiniz.
 • Hızlı kilo vermek istiyorum diyorsanız eğer günlük kalori ihtiyacınızın bir miktar altında beslenmeye özen gösteriniz. Beslenme tarzınızda yapacağınız ufak değişimler ile kalori alımını kısıtlayabilirsiniz. Daha az yağlı besinler yemek bunlardan biridir. Gün içerisinde porsiyonlarınıza dikkat ediniz ve kalori hesabı yapınız. Bu şekilde ne yediğinizin farkında olursunuz. Ayrıca hamur işlerinden uzak durunuz. aşır tatlılar yerine tatlı krizini bastırmak için hafif ve sütlü tatlıları tercih ediniz. Besinleri haşlama ve ızgara olarak tüketmeye özen gösteriniz.
 • Yemeklerden önce su içmek sağlıklı zayıflamak için etkili bir yöntemdir. Kısa zaman kilo verme yollarına baktığımızda yemekten önce su içmenin metabolizma hızını artırdığını görmekteyiz. Ayrıca kalori yakımına da yardımcı olmaktadır. Ayrıca midede tokluk meydana getirerek daha az yemek yemeye yardımcı olur. Bu da kilo vermeyi desteklemektedir.

1 haftada 10 kilo verdim gibi pek çok söylem duyabilirsiniz. Şunu belirtebiliriz ki kilo vermek kişinin vücuduna özgüdür. Bazı diyetler bazı insanlarda etkili olurken sizde olmayabilir. Kısa sürede çok fazla kilo vermek de vücut sağlığı açısından iyi değildir. Bundan ötürü, dengeli bir şekilde kilo vermeye dikkat etmelisiniz.

Zor Kilo Verenler İçin Öneriler

Zor Kilo Verenler İçin Öneriler

Bazı insanların metabolizmaları yavaş çalıştığı için kilo vermekte zorlanırlar. Zor kilo verme nedenlerine baktığımızda metabolizmanın yavaş olması, birtakım sindirim sistemi problemleri ya da hormonal birtakım sebepler olabilmektedir. Eğer ki bir rahatsızlık söz konusu değilse ve yanlış, düzensiz beslenme sonrasında kilo alıyorsanız vereceğimiz önerile sizler için yararlı olacaktır. Bunlar şu şekildedir:

 • Kahvaltıda protein bakımından zengin olan yumurta tüketimini sağlayınız. Zor kilo verenler hangi besinleri tüketmeli diye baktığımızda tok tutucu özelliği bulunan haşlanmış yumrutanın daha az besin almanıza yardımcı olabileceğini belirtebiliriz. Bunun yanı sıra sağlıklı karbonhidratları tüketiniz. Sağlıklı yağları tüketiniz. Metabolizmayı hızlandırma özelliği bulunan kahveyi tercih ediniz. Fakat aşırı tüketmeyiniz. Kahve kafein bakımından zengindir. Bu metabolizmayı hızlandırmaktadır.
 • Yeşil çay kilo verme sürecini destekleyen içecekler arasında yer almaktadır. Yağ yakımına destek olan ve metabolizmayı hızlandıran bu içeceğin kafein miktarı da oldukça azdır. İçerisinde kateşin isimli güçlü antioksidan bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde zayıflama için etkilidir.
 • Karbonhidrat alımını azaltınız. Vücutta hızlı bir şekilde parçalanan karbonhidratlar açlık hissi meydana getirirler. Hayatınızdan tamamen çıkartmayın fakat miktarını önemli ölçüde sınırlayınız.
 • Diyet sürecinde bol miktarda sebze ve meyve tüketiniz. Bu besinler vücutta tokluk etkisi meydana getirecektir. İştahı dengelemek ve gün içerisinde daha az yemek yemek için tabağınızda hem sebzeye hem de meyveye yer veriniz.

Egzersiz kilo verme sürecinin en önemli parçasıdır. Her gün belli süreler şeklinde egzersiz yapmanız hem yağ yakmaya hem de kilo korumaya yardımcı olur. Vücudunuzun kısa süre içerisinde forma girmesini istiyorsanız mutlaka egzersiz ile bu süreci destekleyiniz. Zor kilo verenler için diyet listesinin yanında aynı zamanda egzersiz yöntemleri de önemlidir.

Diyette Kilo Verme Kaçıncı Günde Başlar?

Diyette Kilo Verme Kaçıncı Günde Başlar?

Genel olarak pek çoğumuz zayıflama sürecinde sabırsız davranırız. Hemen kilo vermek ve ideal ölçülere ulaşmak isteriz. Vücudunuz için doğru bir diyet programı uyguluyorsanız ve egzersiz ile destekliyorsanız 1 hafta-10 gün içerisinde etkileri görmeye başlarsınız. Vücut diyete kaç günde alışır diye soruyorsanız, metabolik olarak birkaç günlük süre gereklidir. Sonrasında yavaş yavaş yağ yakmaya başlar. Birçok kişi diyette ilk birkaç gün etki görmediği zaman bırakmaktadır. Bu oldukça yanlıştır. Biraz sabırlı davranmak gerekmektedir.

Kısa Sürede Zayıflama Kürleri Nelerdir?

Özellikle yaz aylarının glemeye başlaması ile birçok insan kilo vermek için kür ve doğal yöntemler aramaktadır. Kısa sürede göbek nasıl eritilir diye merak ediyorsanız, ödem atıcı kürlerden faydalanabilirsiniz. Bu kürlerden bazıları şöyledir:

Tarçınlı kür: 2 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 çay kaşığı tarçın, 1 yemek kaşığı organik bal, 1 çay kaşığı limon suyu malzemelerini 1 bardak ılık suyun içerisine ekleyiniz. Güzelce karıştırıp, 10 dakika bekledikten sonra içiniz. Günde 2 kez tüketilebilen bu içecek 15 gün düzenli tüketilmelidir. Bu süreçte bol su içmeyi ve hafif yiyecekler yemeyi ihmal etmeyiniz.

Limon yoğurt kürü: Yarım limon suyu, 2 yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt ve 1 çay kaşığı pul biberi bir kasenin içerisinde güzelce karıştırınız. Gece uyumadan yarım saat önce tüketiniz. Sonrasında bir şey yemeyiniz. En az iki hafta boyunca tükettiğinizde etkisini görebilirsiniz.

Kısa sürede kilo verdiren diyetler ve kürler uygulamadan önce herhangi bir sağlık probleminizin olmadığından emin olunuz. Ayrıca sağlıklı kilo vermek için uzman bir diyetisyene başvurunuz. Vücudunuz için faydalı olan yöntemleri uygulayınız.

 • kısa zamanda kilo vermek istiyorum
 • kısa zamanda kilo vermek için ne yapmalıyım
 • hızlı kilo vermek istiyorum
 • kısa zaman kilo verme yolları
 • 1 haftada 10 kilo verdim
 • zor kilo verenler için öneriler
 • zor kilo verme nedenleri
 • zor kilo verenler hangi besinleri tüketmeli
 • zor kilo verenler için diyet listesi
 • diyette kilo verme kaçıncı günde başlar
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Amaranth Bitkisi Nedir? Ne İşe Yarar? Nerede Yetişir? Nerede Bulunur?