Limon suyu zayıflatırmı? Limon suyunun faydaları ve zararları
Sağlık

Limon suyu zayıflatırmı? Limon suyunun faydaları ve zararları

30 Ocak 2018 - 16:12:15

Salata ya da zeytinyağlı yemeklerde sıkça kullanılan limon suyu, zayıflamak için de tercih edilerek vücuttaki fazla yağlardan kurtulmayı sağlamaktadır.

Limon suyu zayıflatır mı?

Zayıflamak için kullanılan birçok karışım vücudun daha sağlıklı ve düzenli çalışması için tercih edilebilmektedir. Doğal yollar ile zayıflamayı tercih edenler evde kullandıkları ve severek tükettikleri yiyeceklerden diyet yaparak kilo vermeye çalışmaktadırlar. Taze sıkılmış limon suyunun ılık su ile karıştırılarak sabahları aç karnına içilmesi vücudun sindirim sistemini düzenlemek için tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra zayıflama sürecinde olan kişiler için son derece yardımcı olan limonlu su karşımı kısa sürede fazla kilolardan kurtulmayı sağlar. Vücutta depolanmış olan yağların parçalanması için tercih edilen limonlu su karışımı zamanla kilo vermeyi hızlandırır. Ayrıca limonlu ılık su sağlık açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Limonlu ılık suyun düzenli olarak her sabah aç karnına tüketilmesi kişinin vücudunda bulunan yağ hücrelerini kısa sürede parçalar ve idrar yolu ile vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Limonlu suyun faydaları nelerdir?

  • Zayıflamak için tercih edilen ılık limon suyu sabahları aç karnına tüketilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra sağlık için düzenli olarak tüketilebilir.
  • Limonlu su bağışıklık sisteminin güçlenmesi için en etkili karışımlardan biridir. İçeriğindeki vitamin ve mineraller birçok hastalığın mikrobunu kırmak için yeterli gelmektedir. C vitaminin yüksek olduğundan kış aylarında tüketilmesi soğuk algınlığı ve grip gibi üst solunum yolları hastalıklarını önleyici etkiye sahiptir.
  • Limonlu su suyun alkali değerinin yükselmesini sağlar. Alkali vücuttaki yağların yakılması için en önemli etkilerden biridir. Genellikle suyun alkali değerinin yükseltilmesi için karbonat tercih edilir. Fakat limonda suyun alkali değerini yükseltmek için tercih edilebilir.

Limonlu su ne işe yarar?

Kan şekerini dengeleyen ılık limon suyu gün boyunca çok fazla yemek yeme isteğini engeller. Bunun yanı sıra kanı temizlediği için kişi kendini daha enerjik hisseder. Vücuttaki toksinlerin atılmasında etki gösterir. Sindirim sistemini düzenleyen limon suyu özellikle kabızlık ve şişkinlik olan kişilerde sorunun ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Kemik gelişiminde çok fazla etki sağlar ve kemik erimesini engeller. Belirli bir yaş sonrasında meydana gelen kemik erimesinin durdurulması için tercih edilebilir. Enfeksiyonların vücuttan atılması için tercih edilir. Özellikle iltihaplı hastalıkların çok çabuk iyileşmesini sağlamaktadır. Cilt ve saç sağlığında ise içeriğindeki salisilik asit sivilcelerin ve aknelerin kurutulması için tercih edilir. Doğal bir asit olduğundan cilde herhangi bir zarar vermez. Bunun yanı sıra saçta parlaklık sağlayarak saçın daha güçlü olmasına yardımcı olur.

Limonlu suyun zararları nelerdir?

Doğal sağlık deposu olan limonlu su vücudun daha sağlıklı ve dinç olmasına yardımcı olmaktadır. Fakat özellikle limona karşı alerjisi olan kişilerin limon suyu tüketmesi de önerilmemektedir. Alerjisi olmayan kişilerin rahatlıkla tüketebileceği doğal içeceklerden biridir.

Yorumlar
Şirin Karahan 30 Ocak 2018 - 16:22:15 Limon suyu asit mi baz mı? Zayıflamak için günde kaç bardak içilmesi gerekiyor? Ilık olarak mı tüketmek gerekiyor yoksa normal soğuklukta mı? Kilo verme konusunda etkili diye biliyorum. Bu şekilde zayıflayanlar var mı?cevapla
Defne Yücedağ 01 Kasım 2018 - 17:00:19 Limon suyunun kalorisinin düşük olduğunu ve yağ yakmaya yardımcı olduğunu biliyorum ama günde kaç kere içmek gerekiyor onu tam bilmiyorum. Bide limon tansiyonu düşürücü etki yapabilir diye düşündüm. Günde kaç bardak içmek gerek aç mı tok mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: