Zayıflama 30 Ocak 2021 - 17:50:07

Maden Suyu Zayıflatırmı? İçindekiler, Faydaları ve Zararları

Maden Suyu Zayıflatırmı? İçindekiler, Faydaları ve Zararları

Gün içerisinde tüketilen sıvı miktarı hayati önem taşımaktadır. Vücudun yeteri miktarda sıvı tüketmesi sağlık açısından doğru yöntemlerden biridir. Maden suyu gibi doğal içeceklerinde tüketilmesi özellikle zayıflama da etkili olacaktır.

Maden Suyu Nedir? Neye İyi Gelir?

Soda ile karıştırılan ve aslında doğada doğal olarak bulunan ve kuyulardan çıkartılan doğal elementleri ve çözülmüş tuzları bulunan suya maden suyu denmektedir. Doğal asitli bir içecektir. Besin değeri fazla olduğu için sağlık açısından önemlidir. Kalorisi olmayan bu içecek sodyum, potasyum ve magnezyum gibi değerli mineralleri içerir. Günlük olarak tüketildiğinde vücuda faydası oldukça fazladır. Zayıflamak için de tercih edilebilir.

Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?

  • Doğal içecekler arasında mineral değeri en yüksek olan içeceklerden biri olan maden suyu, kemik sağlığında çok etkilidir. İçerdiği kalsiyum miktarı kemik sağlığının korunmasına etki eder. İlerleyen yaşlarda kemik erimesini engeller.
  • Kalsiyum ve magnezyum bakımından zengin olan bu içecek kan basıncının dengelenmesinde oldukça etkilidir. Tansiyon sorunu yaşayan kişilerin bu içeceği tüketmesi tansiyonda etki edeceğinden tercih edilebilmektedir.
  • Vücuttaki yağ oranını dengelediği için kan dolaşımına da katkı sağlar. Özellikle kolesterol için kılcal damarlarda kan dolaşımını hızlandırır. Kötü kolesterolde dengeleme sağlayarak iyi kolesterolün yükselmesine yardımcı olur.
  • Cilde parlaklık veren sıvılardan biridir. Özellikle ciltte kolejen yapısını destekleyerek kolejen üretimini arttırır. Bu durumda da cildin yenilenmesi sağlanır.

Maden Suyu Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Madne suyun vücutta yer edinmiş yağların dengelenmesinde etkili olur. Özellikle zayıflama da tercih edilmesinin ilk sebeplerinden biridir. Düzenli olarak tüketilen bu içecek bir süre sonra vücuttaki yağ oranını dengeleyerek kilo vermeye yardımcı olur. Kalorisiz içeceklerden biri olduğu için zayıflama esnasında diyet yaparken tüketilecek en iyi sıvılardan biri olan bu içecek vücuttaki yağ oranının dengelenmesinde rol oynar. Dolayısıyla ilerleyen dönemlerde düzenli olarak tüketilmesi zayıflama sağlar. Tamamen yağ dokusu üzerinde etki sağlayan bu içecek kas dokusuna zarar vermeden zayıflamaya yardımcı olur. Diyet yaparken tüketilecek içecekler arasında olması bu içeceğin diğer faydalarının da vücutta görünmesine olanak sağlar.

Maden Suyunun Zararları Nelerdir? Yan Etkisi Var mı?

Maden suyu içeriğinde bol miktarda sodyum bulunmaktadır. Hiper tansiyon hastalarının ve böbrek rahatsızlıkları olan kişilerin tüketmemesi önerilir. Bunun dışında bu içeceğin tüketimi uygun ölçüde yapılmalıdır. Her sıvıda olduğu gibi bu içeceğin de çok fazla tüketilmemesi tavsiye edilmektedir. Zararlarından çok yararı olan bu doğal içeceğin düzenli olarak günlük 1 ya da 2 bardak şeklinde tüketilmesi önerilir. Böylece vücut sağlığı ve zayıflama için etkili olduğu görülmektedir. Gebelik esnasında tüketilmesi hem bebek hem de anne sağlığı için önemli olmaktadır. Fakat fazla aşırıya kaçılmadan tüketilmesi gerekmektedir. Günlük sıvı ihtiyacının sadece küçük bir bölümünde tercih edilerek kullanılması gerekir.

  • maden suyu
  • maden suyu nedir
  • maden suyu zayıflatırmı
  • maden suyunun faydaları
Yorumlar
Suna Boydak Maden suyu ve asitli içeceklerin sindirim sistemine etkisi nedir? Maden suyu yiyeceklerin daha rahat sindirilmesine yardımcı olur mu? Zayıflamayı sağlar mı? Yemek yerken tüketmek mi daha iyi olur sonrasında içmek mi? cevapla
Dilan Özen Maden suyunu ben akşam yemeği yerken yanında tüketiyorum. Hazımsızlığı engelliyor. Ben tadını da normalde sevdiğim için genel olarak her gün bir adet tüketiyorum. Zayıflatıcı etkisi bence vardır. Kilo vermeye ihtiyacım olmadığı için hiç bu amaçla tüketmedim. cevapla
yorum yaz
Fesleğen Nedir? Neye Yarar? Fesleğenin Faydaları ve Zararları