Yaşam 14 Ağustos 2021 - 20:30:31

Tuzsuz Şampuan Nedir? Ne İşe Yarar? Önerileri ve Kullananlar

Tuzsuz Şampuan Nedir? Ne İşe Yarar? Önerileri ve Kullananlar

Tuzsuz şampuan; saçların daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağlayan, saç derisinin aşınmasını önleyen ve saçın doğal yapısını koruyan bir şampuan çeşididir. Tuzsuz şampuan ne işe yarar diye merak ediyorsanız eğer, yazımızın içeriğindeki önerileri okuyabilir ve kullananlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tuzsuz Şampuan Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen tuzsuz şampuan, saça zarar veren içeriklerin hiçbirini içermeyen, işlem görmüş ve yıpranmış saçların hafif ve nazik bir şekilde temizlenmesini sağlayan bir üründür. Seçilen şampuanın parabensiz ve tuzsuz olması, saç dersinin zarar görmesini önler. Genel olarak şampuanların içerisinde sodyum lauril sülfatlar, sodyum lauret sülfatlar vardır. Bu bileşenler insan ve saç sağlığı için çok zararlıdır. Bu tarz şampuanlar daha fazla köpürse de saçın derisine ve yapısına zarar vermektedir. Bundan dolayı tuzsuz şampuan kullanılmalıdır.

Tuzsuz şampuan özelliklerine baktığımızda saçın doğal yapısını ve aynı zaman keratin seviyesini koruduğunu görmekteyiz. İçerisinde saç için zararlı olan kimyasallar bulunmamaktadır. Bu özelliği sayesinde saçta ve aynı zamanda saç derisinde herhangi bir yan etki oluşturmamaktadır. Eğer saçınızda kepeklenme ya da saç köklerinde ağrı söz konusu oluyorsa, bunun en büyük sebebi kullanılan şampuanın tuzlu olmasıdır.

Tuzsuz Şampuan Ne İşe Yarar?

Daha sağlıklı saçlara sahip olmak tercih edilen tuzsuz şampuanın faydalarına bakacak olursak eğer;

 • Saç boyasını korumaktadır. İçerisinde tuz olan şampuanlar saç boyasını olumsuz yönde etkiler. Saç renginin daha kolay akmasına neden olur. tuzsuz şampuanlar saç boyasına zarar vermez ve saçtaki pisliğin, kirin temizlenmesini sağlar. Tuzsuz şampuan ile saç boyanızın daha uzun süre korunmasını sağlayabilirsiniz.
 • Saçlara nem sağlayan ve elektriklenmesini önleyen tuzsuz şampuan, kabarmayı önler. Saçın ışıltısını kaybetmesini önler.
 • Özellikle kıvırcık saçlar için etkilidir. Saçların daha kolay şekil almasını sağlar ve saçın nemini, doğal yağlarını korur.
 • Sadece saçı korumakla kalmaz aynı zamanda cildi de korur. Diğer şampuanlar cilt hassasiyeti sonrasında tahriş ve kuruluğa neden olur. Tuzsuz şampuan ile bu duruma yol açmaz. Aksine cildi besler.
 • Tuzsuz şampuan gözleri yakmaz ve zarar vermez. Diğer şampuanlar gibi saça zarar vermez.

Görüldüğü üzere tuzsuz şampuanlar saç sağlığı için daha olumlu etkilere sahiptir. Saçların nemli, canlı ve sağlıklı gözükmesi için bu şampuanlardan yararlanabilirsiniz. Tuzsuz şampuan zararlarına bakacak olursak da eğer PH dengesinde bozulmaya neden olabilir. Bundan dolayı kullanım öncesinde içeriğine dikkat etmelisiniz.

Tuzsuz Şampuan Önerileri Nelerdir?

Genel anlamda en iyi tuzsuz şampuan önerilerini merak ediyorsanız eğer piyasa da pek çok markanın bu tarz ürünleri söz konusudur. İçeriğine bakarak gerek fiyat gerekse özellikleri neticesinde karar verip, kullanabilirsiniz. Tuzsuz şampuanlar sayesinde saçlarınızın daha bakımlı gözükmesini sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın dökülmesini önlemek, parlak ve canlı durmasını sağlamak için bu şampuanlardan destek alabilirsiniz.

Tuzsuz Şampuan Kullananlar ve Fiyatı

Son yıllarda trend haline gelen tuzsuz şampuan fiyatı oldukça uygundur. Genel anlamda kullananlar oldukça memnun kalmaktadır. Yorumlara baktığımızda özellikle boyanın daha geç akması için tercih edilmektedir. Aynı zamanda saçların hacim kazanmasını ve canlı durmasını sağlamak için de kullanabilirsiniz.

 • tuzsuz şampuan
 • tuzsuz şampuan nedir
 • tuzsuz şampuan özellikleri
 • tuzsuz şampuan ne işe yarar
 • tuzsuz şampuanın faydaları
 • tuzsuz şampuan zararları
 • tuzsuz şampuan önerileri
 • en iyi tuzsuz şampuan önerileri
 • tuzsuz şampuan kullananlar
 • tuzsuz şampuan fiyatı
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Emzirirken Gaz Yapan Yiyecekler Nelerdir?