Zayıflama20 Mart 2020 - 07:25:19

Fesleğen Zayıflatır mı? Kilo Verdirirmi? Fesleğenle Zayıflama Yöntemi

Fesleğen Zayıflatır mı? Kilo Verdirirmi? Fesleğenle Zayıflama Yöntemi

Fesleğen metabolizmayı hızlandırıcı bir etkiye sahip olduğundan birçok diyet programında tercih edilen bir bitkidir.

Fesleğen Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Günümüzde kilo vermek için birçok yöntem bulunmaktadır. Fakat kilo vermenin asıl amacı kalıcı ve doğal bir şekilde olmasıdır. Kilo vermeyi sağlayan yöntemlerin yanı sıra aynı zamanda kilo vermeye yardımcı olan bitkiler de bulunmaktadır. stres ve kortizol seviyelerini düşürmeye yardımcı olan fesleğen aynı zamanda metabolizma üzerinde sağlamış olduğu dengeleyici ve hızlandırıcı etki sayesinde kilo verme konusunda oldukça etkili sonuçlar meydana getirmektedir. Fesleğen ile zayıflama sağlamak için genel olarak çayı içilmektedir. Çayının birçok faydalarının yanında vücudu forma sokma konusunda da etkisi bulunmaktadır.

Fesleğenle Zayıflama Yöntemi Nedir? Nasıl Zayıflatır?

Fesleğen antioksidan özelliği sağlayan bir bitkidir. Bu özelliği sayesinde bağışıklık sisteminin gelişmesine yardımcı olur ve sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Bunun yanında stres hormonu üzerinde de oldukça etkilidir. Stres nedeniyle kilo alınması durumlarında bu doğal bitkiden yararlanmak sağlıklı bir şekilde kilo vermeye destek olur. Fesleğen çiçeği ve yaprakları kilo verme konusunda oldukça etkilidir. Bu bitkinin içerisinde bulunan eter yağı tokluk hissi yaratmaya yardımcı olur ve iştahı kontrol altında tutmaya etki eder. Aynı zamanda kan basıncını dengeleyen etkisi sayesinde tansiyonun da düşmesini ve çıkmasını engeller. Fesleğenle zayıflama yöntemi uygulanırken genel olarak çayının kullanılması tavsiye edilmektedir.

Fesleğen Çayı

Fesleğen Çayı Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?

Fesleğen çayının kullanımı oldukça kolaydır. Öncelikle 1 bardak suyu kaynatınız. Daha sonrasında içerisine bir miktar fesleğen yaprağı, biraz kekik ve çok az adaçayı koyunuz. Yaklaşık olarak 10 dakika boyunca demlenmesini bekleyiniz ve sonrasında süzerek içiniz. Hazırlamış olduğunuz bu çayı günde 2 defa sabah ve akşam olmak üzere düzenli olarak tüketiniz. Düzenli ve etkili tüketim sonrasında yağ yakımının hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu etki ile de sağlıklı olarka kilo vermeyi sağlamaktadır.

Fesleğen Çayının Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?
  • Fesleğen bitkisinin içerisinde antioksidan içerek maddeler bulunmaktadır. Bu maddeler vücudun temizlenmesine ve toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır.
  • Toksinlerin dışarı atılmasını sağlayan fesleğen daha kısa sürede kilo verilmesine yardımcı olur.
  • Fesleğen çiçeği bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Bu etki sayesinde vücudu enfeksiyonlara karşı korur.
  • Öksürük gibi problemlerin çözülmesine yardımcı olur. Soğuk algınlığı rahatsızlıklarının giderilmesinde kullanılır.
  • Stres azaltıcı ve kortizon dengeleyici etkileri bulunmaktadır.
  • İltihap gibi problemlerin giderilmesinde etkili olur.
Fesleğenin Zararları Nelerdir? Yan Etkileri Var mı?

Her bitkide olduğu gibi fesleğen kullanımında da birtakım dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Öncelikle fesleğen bitkisinin kullanımında aşırıya kaçmamak gerekmektedir. Aşırı kullanımı sindirim sisteminde birtakım yan etkiler meydana getirebilir. Bunun yanında bitkiye karşı bir alerji durumunuz söz konusu ise kullanmayınız. Emziren annelerin, hamile anne adaylarının ve epilepsi hastalarının kullanım öncesinde doktora başvurması gerekmektedir.

Yorumlar
Rabia DönmezFesleğen çayı zayıflatır mı? Fesleğen ile zayıflama sağlamak için nasıl bir yöntem uygulamak gerekiyor? Bu kokusunu çok sevdiğim bir bitki. Zayıflama konusunda etkili olduğunu ilk defa duydum. Nasıl kullanmak gerekiyor?cevapla
Gonca aksuEğer merak eden varsa ben yoğurt ve fesleğen kürünü daha önce denedim ve gerçekten zayıfladım. Kalıcı olması tamamen sizin elinizde. Eğer ki kilo verdikten sonra eskisi gibi aşırı yemeye devam etseydim formumu koruyamazdım. Sizler de dikkat etmelisiniz. Bu şekilde etkili olabilir.cevapla
yorum yaz
Çift Rahim Nedir? Nasıl Olur?