Zayıflama

Greyfurt Kürü ile Zayıflama Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zayıflayanların Yorumları

06 Haziran 2019 - 09:50:00
Greyfurt Kürü ile Zayıflama Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zayıflayanların yorumları

Greyfurt kürü; metabolizmayı hızlandırması ve yağ yakması yönüyle fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olan bir zayıflama yöntemidir.

Greyfurt Kürü Nedir? Ne İşe Yarar?

Greyfurt kürü, içeriği sayesinde zayıflatıcı ve yağ yakıcı bir etkiye sahip kısa sürede sonuç veren zayıflama yöntemlerinden biridir. Vücuttaki toksinlerin atılmasında ve karaciğer meydana gelen yağlanmanın azaltılmasında oldukça etkilidir. Bol vitamin içeren bu kürün düzenli kullanılması durumunda fazla kilolardan arınmaya yardımcı olduğu görülmüştür. Hem ekonomik hem de sonuç veren bir zayıflama seçeneğidir. Tokluk hissi veren ve tatlı isteğinin önüne geçen bu pratik kür, istenen bedene kavuşmak için ideal bir tariftir.

Greyfurt Kürü ile Zayıflama Nasıl Yapılır?

Greyfurt kürü için; 1 adet büyük boy greyfurt, 1 yemek kaşığı kuru nane, 1 adet limon ve 1 litre sıcak su malzemelerine ihtiyaç vardır. Öncelikle greyfurt ve limon güzelce yıkanarak kabuklarıyla birlikte doğranmaktadır. Bir tencere içerisine doğranan limon ve greyfurt alınarak üzerine kuru nane ve sıcak su eklenerek karıştırılmalıdır. Tencerenin kapağı kapatılarak kaynaması beklenir. Kaynadıktan sonra sabaha kadar tencerede bekletilir. Ertesi gün, kür süzülerek sürahiye boşaltılır. Günde 3 sefer olmak üzere aç veya tok fark etmeksizin bir büyük bardak tüketilmelidir. Çalışanlar ya da okuyanlar, kısa sürede kilo vermeye yardımcı olan bu kürü şişeye de boşaltarak yanlarında taşıyabilirler.

Greyfurt Kürünün Faydaları ve Zayıflayanların Yorumları

Greyfurt ve limon, içeriğinde yüksek oranda C vitamini bulunan besinlerdir. Bu da bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkilidir. Greyfurt kürünün faydaları arasında en önemli olanı, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmayı kolaylaştırmasıdır. Bu durum da kilo verme sürecini hızlandırmaktadır. Açlık hissini bastıran greyfurt vücuda zindelik verir ve kişilerin daha enerjik hissetmelerine yardımcı olur. Kürün yanı sıra, yapılan araştırmalara göre sağlıklı beslenme ve düzenli yürüyüşün uygulanan kürlerin etkisini ikiye katladığı bilinmektedir. Böylelikle kişilerin kısa sürede daha fazla kilo vermeleri mümkün olmaktadır. Greyfurt kürü ile zayıflayanların yorumları incelendiğinde; kürü uyguladıkları, sağlıklı beslendikleri ve düzenli spora önem verdikleri görülmektedir. Daha etkili sonuç elde etmek için kürle birlikte diyet ve spor yapmaya da özen gösterilmelidir.

Greyfurt Kürünü Kimler Uygulayamaz?

Yağ yakan ve zayıflamaya yardımcı olan bu kürün herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat içerik olarak asidik bir yapıya sahip olması açısından mide rahatsızlığı bulunan kişilerin kullanmaması önerilmektedir. Kür içerisinde nane de bulunmaktadır. Nane, anne sütünün azalmasına sebep olduğu için emziren anneler için uygun değildir. Greyfurtla hazırlanan kür, kalp ve kan sulandırıcı ilaçlarıyla reaksiyona girebildiği için özellikle kalp hastalarının bu kürü uygulamaması önerilmektedir. Hamile kadınların da bu kürü uygulamaması gerekmektedir. Farklı ilaçlar kullanan kişilerin doktor kontrolünde kürü uygulaması en doğru olanıdır. Greyfurt kürü, herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan kişiler tarafından kolaylıkla uygulanabilir.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: