Zayıflama 05 Haziran 2021 - 18:40:34

Mercimek Detoksu Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumlar

Mercimek Detoksu Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumlar

Mercimek detoksu; kısa sürede fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği bir zayıflama kürüdür.

Mercimek Detoksu Nedir? Ne İşe Yarar?

Mercimek detoksu, mercimek çorbası ile kısa sürede istenmeyen yağlardan kurtulmak isteyenlerin yaptıkları bir uygulamadır. Acil durumlarda tercih edilen bu detoksun 3 günde 3 kilo verdirdiği bilinmektedir. Aşırı kilolardan kurtulmak için yüzlerce detoks ve kür tarifi bulunmaktadır. Son dönemlerin en popüler detokslarından birisi de hiç şüphesiz yeşil mercimek çorbasıyla hazırlanan detokstur. Hızlı zayıflamak için tercih edilen bu detoks, düğün, nişan, mezuniyet gibi önemli günlere hazırlık için oldukça etkilidir. Hızlı kilo verdiren bu detoks, diyet yapan kadınların kilo vermesi durduğu zaman da vücutta şok etkisi oluşturmak için tercih edilebilmektedir.

Mercimek Detoksu Nasıl Yapılır?

Vücudu toksinlerden arındırma konusunda da etkili olan mercimek detoksu zayıflamak isteyen pek çok kişinin gözdesi olmayı başarmıştır. Mercimek detoksu için; 1 su bardağı mercimek, 1 orta boy kuru soğan, 2 adet orta boy domates, 1 adet sivri biber, 2 diş sarımsak, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve suya ihtiyaç vardır. Bu malzemelerle içerisinde tuz bulunmayan çorba hazırlanır. Metabolizma hızını artırmak için pul biber, nane ve karabiber içerisine ilave edilmelidir. Bu detoks öğlen ve akşam yemeklerinde ara öğün, gün içerisinde de az olacak şekilde ara öğün şeklinde tüketilebilmektedir.

Mercimek Detoksuyla Kaç Kilo Verilir? Yapanlar ve Yorumları

Her detoks, kür ve diyet uygulamasında olduğu gibi mercimek detoksunda da, kişilerin yediklerine dikkat etmeleri büyük önem taşır. Mercimek detoksu, 3 gün uygulanan bir detokstur ve 3 günde 3 kilo vermeye yardımcı olur. Mercimek çorbası detoksunun 3 gün uygulanmasının ardından bırakılması önerilmektedir. Kişilerin kilo verme hızı metabolizmalarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu süreçte daha çabuk kilo verebilmek ve detoks sonucunun daha etkili olabilmesi için muhakkak spor yapılmalıdır. Spor yapmak da metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olacağı için kişilerin istedikleri sonuca daha kısa sürede ulaşmasını sağlar. Mercimek detoksu yapanlar ve yorumları incelendiğinde, düzenli kullanım sonucu kısa sürede kilo verdikleri görülmektedir.

Mercimek Detoksunun Etkileri Nelerdir?

Yeşil mercimek detoksu hazırlanırken, mercimekler bir gün öncesinde suda bekletildiği için şişmektedir. Bu da kişilerin daha uzun süre tok kalmalarına yardımcı olan önemli bir detaydır. Yeşil mercimek çorbasını diğer çorbalardan ayıran en önemli özelliği vücuttaki fazla yağların hızlı bir şekilde yakılmasına yardımcı olmasıdır. Bunun yanı sıra vücutta bulunan fazla suyun dışarı atılmasını kolaylaştıran farklı besin türlerini de bünyesinde barındırmaktadır. Uzman hekimler, yeşil mercimek çorbasının ana maddesi olan yeşil mercimeğin, bağırsak hareketlerini kolaylaştırdığını ve metabolizma hızını da artırarak sindirimi kuvvetlendirdiğini söylemektedir. Kısa sürede vücutta şok etkisi oluşturmaktadır. Mercimek detoksu, önemli mide rahatsızlığı bulunan kişiler tarafından doktor kontrolünde uygulanmalıdır.

  • mercimek detoksu
  • mercimek detoksu nedir
  • mercimek detoksu nasıl yapılır
  • mercimek detoksu yapanlar
  • mercimek detoksunun etkileri
  • mercimek detoksuyla kaç kilo verilir
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Gettoseksüel Nedir? Gettoseksüel Ne Demek? Kimlere Gettoseksüel Denir?