Zayıflama 05 Haziran 2021 - 09:50:24

Doğal Yağ Yakıcı Karışımlar, Besinler ve İçecekler

Doğal Yağ Yakıcı Karışımlar, Besinler ve İçecekler

Doğal yağ yakıcı karışımlar, kişilerin metabolizmasını hızlandırarak kısa sürede daha fazla kilo vermelerine yardımcı olan karışımlardır.

Doğal Yağ Yakıcı Karışımlar Nelerdir?

Fazla kilolarından şikayetçi olan kişilerin sayısının artmasıyla, geliştirilen doğal yağ yakıcı karışımlar da artış göstermektedir. Kişilerin metabolizmasına en uygun karışımı bulması sonucunda fazla yağlarından kurtulmaları mümkündür. Chia tohumu ve limon suyuyla hazırlanan karışım da yağ yakma özelliği olan en etkili 2 malzemedir. Öncelikle chia tohumları 1 kavanoz suda bekletilir ve sonrasında jöle kıvamına geldiği görülür. Limon suyu ve jöle haline gelen chia tohumları blenderdan geçirilerek sabah aç karnına içilmelidir. Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan bu karışımın, kolay ve çabuk kilo vermede oldukça etkili olduğu söylenmektedir.

Doğal Yağ Yakıcı Besinler Hangileridir?

Vücutta yağ oluşmaması için kişilerin gün içerisinde tükettikleri besinlerin kalorisinden daha fazlasını yakması gerekir. Besinlerin vücutta yağa dönüşmemesi için doğal yağ yakıcı besinler önemli bir konuma sahiptir. Kan şekerini ve insülin direncini dengeleyen tarçın bu besinlerden biridir. Kan şekerinin düzenlenmesi, yağ yakımını hızlandırır. Doğru ölçüde tüketildiğinde çiğ badem ve çiğ fındığın da metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olduğu bilinmektedir. Vücuttaki yağın kolay çözünmesine yardımcı olan greyfurt, portakal ve limon gibi yiyecekler de C vitamini içermesi yönüyle oldukça sağlıklıdır. Zencefil, süt ve süt ürünleri ve yeşil yapraklı sebzeler sindirim sisteminde olumlu etkilere neden oldukları için yağ yakıcı özelliğe sahiptir.

Yağ Yakan Kür Tarifleri Nelerdir?

Düzenli olarak uygulanan kür tariflerinin kişilerin metabolizmasını hızlandırdığı bilinmektedir. Maydanoz, sarımsak ve limon kürü de en etkili yağ yakan kürler arasında yer alır. Kür için; 15-16 dal maydanoz, 1 diş sarımsak, yarım bardak su ve 2 yemek kaşığı limon suyuna ihtiyaç vardır. Kökleri olmayacak şekilde maydanoz, sarımsak, yarım bardak su ve limon suyu blenderdan geçirilir. Sabah kahvaltıdan 15 dakika önce tüketilmeye özen gösterilmelidir. Kilo vermek isteyen kişiler kürü 3 gün sarımsaklı, 3 gün sarımsaksız ve 3 gün sarımsaklı olmak üzere toplam 9 gün uygulamalıdır. Kürün duruma göre 4 ayda bir olacak şekilde tekrarlanması uygun görülmektedir.

Yağ Yakıcı İçecekler Hangileridir?

Yağ yakan içeceklerin herkes tarafından bilineni hiç şüphesiz yeşil çaydır. Hazır çayların yanı sıra içecek olarak hazırlanan belli tariflerde mevcuttur. Zencefil çayı bu tariflerden biridir. 1 su bardağı içerisine yarım çay kaşığı rendelenmiş zencefil ilave edilerek hazırlanır. Metabolizmayı hızlandırarak fazla yağlardan arınmayı kolaylaştırır. Güçlü bir yağ yakıcı olan beyaz çay da fazla yağlardan kurtulmak için etkilidir. Günde 3 bardak tüketilebilen beyaz çay aktarlarda ve marketlerde satılmaktadır. Zengin C vitamini barındıran limon suyunun suyla karışımıyla da yağ yakıcı bir içecek elde etmek mümkündür. Doğal yağ yakıcı içecekler, düzenli olarak tüketildiğinde kişilerin fazla yağlarından kurtulmasına yardımcı olmaktadır.

  • doğal yağ yakıcı
  • doğal yağ yakıcı karışımlar
  • doğal yağ yakıcı besinler
  • doğal yağ yakıcı içecekler
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Buerger Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Neden Olur?