Yaşam 17 Mayıs 2021 - 18:55:52

Skinny Latte Nedir, Ne Demek? Nasıl Yapılır? Kalorisi Ne Kadar?

Skinny Latte Nedir, Ne Demek? Nasıl Yapılır? Kalorisi Ne Kadar?

Çok sevilen ve bol bol içilen lattenin kalorisiz hali olarak ifade edebileceğimiz skinny latte, diyet yaparken rahatlıkla tüketilebilen bir kahve çeşididir. Pek çok kişinin merak ettiği skinny latte ne demek sorusunda cevap vereceğimiz bu yazımızda aynı zamanda bu lezzetin tarifi, kalorisi hakkında da bilgi vereceğiz.

Skinny Latte Nedir, Ne Demek?

Kahve içmeyi çok seven insanların tercihi olan bir İtalyan lezzeti olarak bahsedebileceğimiz latte, espresso ve köpürtülmüş süt ile yapılan ve basit bir şekilde hazırlanan bir kahve çeşididir. Normal lattenin kalorisi yüksek olduğu için kilo verme süreçlerinde çok fazla tercih edilmemektedir. Latteye benzer aromaya sahip olan ve kalorisi düşük olan skinny latte diyette de tüketilebilen ve kahve severler için ideal bir lezzet olan kahve çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.

İpeksi ve bol köpüklü tabakaya sahip olan sütlü kahve olarak tanımlanan skinny latte, çok sevilen lattenin daha hafif ve yumuşak hali olarak ifade edilmektedir. Laktozsuz süt ile yapılabilir ve kahve severler için hafif bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Son zamanlarda pek çok kişinin merak ettiği skinny latte tarifi de oldukça basittir. Evde kolay bir şekilde yaparak içebilirsiniz.

Skinny Latte Nasıl Yapılır?

Sütlü kahveye göre daha lezzetli bir tarife sahip olan skinny latte nasıl hazırlanır diye bakacak olursak, gerçek ve hakiki lezzeti yakalamak için 1-2 shot espresso, buharda ve bol miktarda pişirilmiş süt(laktozsuz da olabilir) ve üstte ince köpüklü bir süt olması gerekmektedir. Sizler için tarifi şu şekilde listeleyebiliriz:

Malzemeler: Espresso ve süttür.
Tarif: Öncelikle yaklaşık olarak 170 ml. ölçekli bir fincanın içerisine yaklaşık olarak 30 ml. espresso ilave ediniz. Espressonun üstüne krema haline getirilmiş süt ilave ediniz. Sütün buhar çubuğunda 70-80 derecelerinde hazırlanması gereklidir. Skinny latte hazırlaken kullanılan sütün yarım yağlı ya da tamamen yağsız olması gereklidir. Tarife isteğe bağlı olarak şuruplar ilave edilebilir. Fakat bunlarda şeker yerine tatlandırıcı olmalıdır. Bu şekilde daha hafif bir içime sahip olur ve diyette tüketilebilir.

Skinny Latte Kalorisi Ne Kadar? Zararları Var mı?

Normal latteye göre daha masum olan skinny latte kalorisi küçük boy içim için 80-90 kalori kadardır. Bu normal latte için 200 kalori şeklindedir. 100 ml. skinny latte içerisinde doymuş yağ 0.5 oranında iken toplam yağ 0,9 kadardır. Karbonhidrat değeri ise 3.9 gram kadardır. Toplam şeker içeriğine baktığımızda 3.6 gram olduğunu belirtebiliriz. Kafein oranı 39 mg kadardır. Her kahve çeşidinde olduğu gibi aşırı tüketim sonrasında skinny latte zararları da meydana gelebilir

Skinny Latte Nerede Satılır? Fiyatı Ne Kadar?

Evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz skinny latte fiyat olarak da oldukça uygundur ve birçok yerde satılmaktadır. Hazır olarak alıp tüketebilirsiniz. Kahve çeşidi yapan mekanlarda bu lezzete ulaşmanız mümkündür. Normal latteye göre her ne kadar masum olsa da aşırı tüketilmemelidir. Diyet yaparken ya da formunuzu korurken latte yerine tüketebilirsiniz.

  • skinny latte
  • skinny latte nedir
  • skinny latte ne demek
  • skinny latte nasıl yapılır
  • skinny latte nasıl hazırlanır
  • skinny latte kalorisi
  • skinny latte zararları
  • skinny latte nerede satılır
  • skinny latte fiyat
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Göbek Deliği Neden Var? Göbek Deliği Ne İşe Yarar?