Zayıflama 17 Ağustos 2021 - 17:30:53

Yağ Eriten Kürler, Çaylar, Besinler ve Diyet

Yağ Eriten Kürler, Çaylar, Besinler ve Diyet

Kısa sürede etkili kilo vermek, bölgesel yağlanmalardan ve göbek bölgesindeki depolanmış halde bulunan yağların giderilmesini sağlayan yağ eriten kürler hakkında bilgi vereceğimiz bu yazımızda aynı zamanda çaylar, besinler ve diyet önerileri için de tavsiyelerde bulunacağız.

Yağ Eriten Kürler Nelerdir?

İnatçı kilolardan kurtulmak ve daha düz bir karına sahip olmak için yağ eriten kürlerden destek alabilirsiniz. Göbek eriten yağ yakıcılar şu şekildedir:

Limonlu yoğurt kürü: Az yağlı 3 yemek kaşığı yoğurt, yarım limon, yarım çay kaşığı zerdeçal malzemelerini bir kap içerisinde karıştırıp bu kürü elde edebilirsiniz. Gece uyumadan önce bu karışımı tüketiniz ve ardından herhangi bir şey yemeyiniz. Zerdeçal yoksa yerine pul biber de katabilirsiniz. Kürü uygularken günde en az 1.5 litre su içiniz. Aşırı tuzlu ve tatlı besinlerden uzak durunuz. Aynı zamanda hareket edilmesi gerekir. Önerilere uyulduğu zaman hem kontrollü bir şekilde zayıflayabilir hem de vücut sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Göbek eriten yoğurt kürü: Göbek bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak için 1 tane limon, 250 gram yoğurt, 4 dal maydanoz ve dereotu ile karışım elde edebilirsiniz. Maydanozu ve dereotlarını bir kaba koyunuz. Daha sonra limon suyunu ve beraberinde 250 gram yoğurdu ekleyip karıştırınız. bu kürü haftada 2 defa tüketiniz. Gece uyumadan yaklaşık 3 saat önce tüketmeniz gerekir.

Soğanlı kür: Karın ve bel bölgesinde yer alan yağların giderilmesini sağlayan bu kür için 250 gram yoğurt, 4 dal nane, 1 avuç semizotu ve 1 dal taze soğan gereklidir. Taze soğanı ve beraberinde 4 dal naneyi güzelce kıyınız. Sonrasında semizotu ile karıştırınız. Daha sonra üzerinde yoğurdu ekleyiniz. Haftada 2 defa tüketiniz. Gece uyumadan önce tüketmek, metabolizma sağlığı açısından önelidir.

Sizler de göbek eriten denenmiş kürler uygulamak istiyorsanız bu tariflerden faydalanabilirsiniz. Bunların haricinde sodalı yoğurt kürü, zencefilli yoğurt kürü gibi farklı karışımlar da bulunmaktadır.

Yağ Eriten Çaylar Nelerdir?

Etkili bir şekilde fazla kiloları vermek ve depolanmış yağlardan arınmak istiyorsanız eğer; zayıflamaya yardımcı olan bitki çaylarından yararlanabilirsiniz. Yağ yakan bitki çayları şöyledir:

Yeşil çay: Antioksidan özelliği ile bilinen yeşil çay, metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur ve kalori yakmaya yardımcı olur. İçeriğinde kafein barındıran bu bitki çayı kontrollü bir şekilde tüketildiği zaman kısa süre içerisinde etkili zayıflama sağlar.

Beyaz çay: İçeriğinde yer alan C vitamini, K vitamini ve polifenoller sayesinde yağ yakımına yardımcı olan bu metabolizma hızlandırıcı yağ yakıcı bitkisel çay bağışıklık sistemini güçlendirirken aynı zamanda yağ hücrelerinin yok edilmesine etki ederek yağlanmayı engeller. Bu şekilde etkili kilo vermeyi sağlar.

Mate çayı: Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz mate çayı içeriğinde yer alan mateine sayesinde metabolizma hızının artmasına destek olur ve vücut ısınını artırarak kalori yakımına destek olur. Tokluk etkisi meydana getiren bu bitki çayı aynı zamanda antioksidan bakımından da zengindir.

Zencefil çayı, biberiye çayı gibi tokluk hissi veren metabolizma hızlandırıcı çaylar ile etkili bir şekilde zayıflama sağlayabilirsiniz.

Yağ Eriten Besinler Nelerdir?

Kilo vermek ve bu sürecin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız eğer yağ yakımını hızlandıran yiyeceklerden yardım alabilirsiniz. Hızlı yağ yakmak için ne yemeli diye merak ediyorsanız eğer;

Yumurta: Protein açısından zengin olan bu besin, tok tutucu özelliğe sahiptir ve hem kilo verme hem de yağ yakımında etkilidir. Açlık hissinin azalmasını sağlayan bu besin yağ yakımını hızlandırır ve sindirim sistemini düzenler.

Somon: Omega-3 bakımından zengin olan somon yağ yakımı için en etkili besinlerden biridir. Tok tutucu özelliği bulunan bu balık aynı zamanda kilo verme konusunda etkilidir.

Avokado: Hem yağ yakan hem de tok tutan avokado, sağlıklı yağlar içermektedir. Su ve lif oranı yüksektir ve kilo verme sürecinde etkilidir.

Hindistan cevizi yağı: İçerisindeki yağı vücutta depolamayan ve bunun enerji olarak kullanılmasını sağlayan hindistan cevizi yağı, içeriğindeki MCT yağ asitleri sayesinde kalori yakımını hızlandırır. Yağ yakımını da hızlandırır.

Kahve: Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan kafein ana maddesi sayesinde kahve, enerji üretimini artırır ve daha fazla hareket etmeyi sağlayarak yağ yakmaya destek olur.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yağ yakıcı yiyecekler arasında çay ve kuruyemişler de bulunmaktadır. Bu yiyecekleri belli oranlarda tüketmek faydalı olacaktır.

Yağ Eriten Diyet Nedir?

Bölgesel zayıflama için diyet ve egzersiz bir arada uygulanmalıdır. Vücudunuza uygun bir yağ yakıcı diyet ile göbek yağlarının erimesi ve vücudun forma girmesi mümkün hale gelir. Bu beslenme yöntemleri ve uygun diyet programı kişiye özel olmalıdır. Yağ yakan besinleri tüketmeniz bu süreçte etkili olacaktır. Ayrıca besin çeşitliliğinin olması da gerekir. Sağlıklı bir diyet vitamin ve mineral alımı ile sağlanır. Aynı zamanda 5 günlük yağ yakıcı diyet gibi beslenme programları da uygulanabilir. Fakat şöyle ki diyetler kişiye özel olmalıdır.

  • yağ eriten kürler
  • göbek eriten yağ yakıcılar
  • göbek eriten denenmiş kürler
  • yağ eriten çaylar
  • metabolizma hızlandırıcı yağ yakıcı bitkisel çay
  • tokluk hissi veren metabolizma hızlandırıcı çay
  • yağ eriten besiner
  • yağ yakımını hızlandıran yiyecekler
  • hızlı yağ yakmak için ne yemeli
  • yağ yakıcı diyet
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Vitiligo Nedir, Ne Demek? Nedenleri Nelerdir? Nasıl Geçer?