Sağlık 09 Ocak 2021 - 20:44:32

Hamam Otu Tozu Nedir? Nasıl Kullanılır? Kullananlar, Zararları ve Faydaları

Hamam Otu Tozu Nedir? Nasıl Kullanılır? Kullananlar, Zararları ve Faydaları

Hamam otu tozu geçmişten günümüze vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak ve arınmak için kullanılan doğal bir yöntemdir.

Hamam Otu Tozu Nedir?

Tüylerden kurtulmanın doğal, acısız ve sancısız bir yolu olan hamam otu tozu uzun uğraşlar sarfetmeden kolay bir şekilde pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Vücuttaki istenmeyen tüyler için birçok yöntem bulunmaktadır. Fakat bu yöntemlerin birçoğu hem pahalı hem de acı vermektedir. Tüylerde kurtulmak için alternatif olarak geliştirilmiş olan bu toz, kolay bir kullanıma sahiptir ve fiyat olarak da oldukça uygundur. Tamamen doğal bir içerikten oluştuğu için zaman içerisinde tüylerin azalmasını ve seyrelmesini de sağlamaktadır.

Hamam Otu Tozu Faydaları, Kullananlar ve Zararları Nelerdir?

Hamam otu tozu kullananlar etkilerinden oldukça memnun kalmaktadır. Ürünün kullanımı sonucunda sağlamış olduğu faydaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Osmanlı döneminden bu yana kadınların tercihi olan bu bitki tozu günümüzdeki epilasyon yöntemleri ile birebir aynı işlevi görmektedir. Bunu gerçekleştirirken ise herhangi bir acı ve sızıya yol açmamaktadır.
  • Tüylerin beslenmesini engeller ve zaman içerisinde seyrelmesine yardımcı olur. Bu toz diğer yöntemlerden ziyade tüylerinizin kısa süre içerisinde incelmesini sağlar. Her kullanımda gitgide azalma sağlar.
  • Tüylerin kökünden alınmasına yardımcı olur. Diğer tüy alma yöntemleri gibi herhangi bir şekilde tüyleri kırmaz ve tamamen kökünden alır.
  • Cildin derinlemesine beslenmesine yardımcı olur. Doğal içeriği cildin tahriş olmasını engeller. Alerjik reaksiyonların oluşumunu engeller ve böylece ciltte pürüzsüzlük keyfi yaşatır.

Hamam Otu Yağı Ne İşe Yarar?

Bu doğal toz ile tüylerden kurtulduktan sonra cildinize hamam otu yağını sürmek kısa bir süre içerisinde tüylerinizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Kullanıcı yorumları üzerinden yapılan açıklamalar ve yorumlar baz alındığında bu tozun herhangi bir yan etkisinin olmadığı göze çarpmaktadır. Sadece hassas bir cilde sahip olanlar ve alerjisi olan kişiler ürünü kullanmadan önce doktora danışmalı ve hatta öncesinde ürünü ciltlerinin ufak bir yerinde denemelidir.

Hamam Otu Tozu Nasıl Kullanılır? Nasıl Hazırlanır?

Hamam otu tozunu hazırlamak için öncelikle kullanmak istediğiniz miktarı bir kaba dökünüz ve üzerinde su ekleyiniz. Macun kıvamına gelene kadar karıştırınız. Daha sonra macun kıvamına gelen bu ürünü istediğiniz bölgeye uygulayın ve yaklaşık 4-5 dakika beleyiniz. Bu süreden fazla teninizde kalması cildinizin tahriş olmasına neden olabilir. Bu nedenler maksimum bu kadar bekletiniz. Cildinize uygulamış olduğunuz bu karışımı daha sonra lif benzeri bir bez ile masaj yaparak temizleyiniz. Bu işlem sırasında teninizi tahriş etmemeye ve çok bastırmamaya özen gösteriniz. Sonrasında ise uygulamış olduğunuz bölgeyi sabunlu su ile düzgünce yıkayınız. Bu toz ile tüylerinizi aldığınızda yaklaşık olarak 15-20 gün sonra tüyleriniz çıkmaya başlar. Düzenli kullanım sonrasında ise tüylerde azalma ve incelme görülür.

Hamam Otu Tozu Nereden Alınır? Fiyatı Ne Kadar?

Hamam otu tozu aktarlarda ve internet sitelerinde uygun fiyatlarla satılmaktadır. Tüylerinizden kolay bir şekilde kurtulmak istiyorsanız bu tozu kullanmak sizler için oldukça faydalı olacaktır. Herhangi bir acı hissetmeden bu tozu uygulayarak tüylerinizi alabilir ve hatta zaman içerisinde incelmesini görebilirsiniz.

  • hamam otu tozu
  • hamam otu tozu nedir
  • hamam otu tozu faydaları
  • hamam otu tozu kullananlar
Yorumlar
Ülkü Çakır Hamam otu tozu kullananların yorumlarını okuduğumda bu toz ile istenmeyen tüylere bitkisel çözüm sağlandığını fark ettim. Ben tüylerimi azaltan ve incelten geç çıkmasını sağlayan bir yöntem arıyorum. Bu etkili olur mu? cevapla
Serap Kuru Hamam otu tozu tüyleri yok eder mi ve kesin çözüm olur mu diye merak ediyordum. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine sipariş verip denedim ve gerçekten etkili oldu. Seyrekleşmeye başladı diyebilirim. Fiyatı çok pahalı değil rahatlıkla sipariş verebilirsiniz bence. cevapla
yorum yaz
Altın Neden Kararır? Kararmış Altın Nasıl Parlatılır?