Zayıflama 06 Mart 2021 - 15:12:37

Kiraz Detoksu Nasıl Yapılır? Kiraz Detoksu Kaç Kilo Verdirir?

Kiraz Detoksu Nasıl Yapılır? Kiraz Detoksu Kaç Kilo Verdirir?

Kiraz detoksu; içeriğindeki vitamin ve mineral özleri sayesinde hem kilo verme hem de vücut sağlığını iyileştirme ve koruma konusunda etkili olan bir kürdür.

Kirazın Faydaları Nelerdir? Nelere İyi Gelir?

Kiraz, beyin sağlığı, alzheimer, sindirim problemleri ve ağrı kesici gibi birçok rahatsızlığa iyi gelen bir meyvedir. Kiraz meyvesinin içeriğinde bulunan lif, sindirim problemlerinin iyileşmesini sağlar ve kabızlık, ishal gibi durumların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Hastalıklara karşı bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Romatizma, gut, damar sertliği ve dizanteri gibi birçok hastalığa iyi gelmektedir. Sinir hücrelerini yenileyen ve kuvvetlendiren bu meyve aynı zamanda vücutta arınma hissi meydana getirir. Kiraz aynı zamanda kolesterolü ve kan şekerini dengeler. Ciltte sivilce oluşumu gibi durumların önlenmesine destek olur. İdrar söktürücü özelliği bulunduğu için vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Antioksidan özelliği sayesinde pek çok hastalığın oluşmasını engeller. Vücuttaki fazla suyun dışarı atılmasına da yardımcı olmaktadır.

Kiraz Detoksu Tarihleri ve Dönemleri Nelerdir?

Vitamin içerikli olan kiraz detoksu sindirim sisteminin düzene girmesine yardımcı olur. Aynı zamanda parazitlerden kurtulmayı sağlar ve böylece vücudun daha sağlıklı olmasını sağlar. Kiraz detoksu 3 ayrı dönem içerisinde uygulanmaktadır. Bu dönemler ayın hareketine göre düzenlenmektedir. Bunları şu şekilde belirtebiliriz:

  • Aydınlık dolunay(Birinci detoks dönemi): Kiraz detoksunun ilk dönemi ayın hareketlerine ve çekim kuvvetine göre 3 gün süreyle yapılmaktadır. Bu dönem genel olarak Recep Ayı'nın 13, 14 ve 15. gününe denk gelmektedir.
  • Karanlık dolunay(İkinci detoks dönemi): Kiraz detoksunun 2. aşamasını kapsayan bu dönem Recep Ayı'nın 27, 28, ve 29. günleri arasına denk gelmektedir.
  • Aydınlık dolunay(Üçüncü detoks dönemi): Kiraz detoksunun ayın yer çekimi kuvvetine ve hareketine göre belirlemiş olduğu üçüncü dönem ise Şaban ayının 13, 14 ve 15. günlerine denk gelmektedir.

Kiraz Detoksu Nasıl Yapılır?

Tamamen doğal bir yöntem olan kiraz detoksunun tarifi oldukça basittir ve bahsettiğimiz gibi 3 gün sürmektedir. Bunu şu şekilde açıklayabiliriz:

  • Sabah: Eğer kilonuz 60-70 arasında ise yarım kilo, 70'ten fazla ise 1 kilo kiraz yemelisiniz. Yediğiniz kirazların saplarını günde 3 bardak içmeniz gerek bitki çayının içerisine katınız. Bitki çayı içmek vücudun arınmasını sağlar ve kiraz detoksunun vazgeçilmezidir.
  • Öğlen ve Akşam: Bu ana öğünlerde de tıpkı sabah olduğu gibi beslenme sağlanmalıdır. Aynı şekilde kiraz tüketilmeli ve aynı şekilde bitki çayı içilmelidir.

Kiraz detoksunu uygularken kullanacağınız bitki çayı yeşil çay olabilir. Bunun yerine aynı zamanda karabaş, biberiye, adaçayı ve kantaron kullanabilirsiniz. PH seviyesi yüksek sulardan tüketmeyi unutmayınız. Bitki çaylarının içerisine şeker yerine bal koyarak tatlandırabilirsiniz.

Kiraz Detoksu Kilo Verdirir mi?

Kiraz detoksu kilo verme konusunda oldukça etkili bir yöntem olarak bilinmektedir. Sindirim sisteminde sağlamış olduğu olumlu etkiler sayesinde hem vücutta arınma hissi meydana getirir hem de yağ yakımına yardımcı olur. Hem cildin yenilenmesi hem de zararlı maddelerin dışarı atılması gibi pek çok konuda fayda sağlamaktadır. Bu sağlıklı detoks sayesinde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Fakat detoksu uygularken aşırı tüketmemeye ve hareket etmeye özen gösteriniz.

  • kiraz detoksu
  • kiraz detoksu nasıl yapılır
  • kiraz detoksu tarihleri
  • kiraz detoksu kilo verdirir mi
Yorumlar
Ümran Biçer Kiraz detoksunun 2019 tarihleri ne zamana denk geliyor bunu öğrenmem gerekiyor. Geçen yıl bu detoks ile zayıfladım. Gerçekten de etkili oluyor. Bu yıl vermem gereken son 5 kiloyu da bu detoksla vermeyi düşünüyorum. Yapanlar arasında daha sonuç almayan kimseyi görmedim. cevapla
Senem Çelik Daha önce kiraz detoksunun faydalarını çok duydum. Hemen herkes bu yöntemler zayıfladığını söylüyor. Ama kaç kilo verdiriyor ben bunu öğrenmek istiyorum. Benim 10 kilo fazlam var. Bu yıl ki tarihlerinde uygulamak istiyorum. Nasıl yapılır ve nelere dikkat etmek gerekir? cevapla
yorum yaz
Nükleer Santral Nedir? Nasıl Çalışır? Nükleer Santral Zararları ve Faydaları