Zayıflama 06 Mart 2021 - 19:02:47

Karpuz Detoksu Nasıl Yapılır? Karpuz Detoksu Kaç Kilo Zayıflatır?

Karpuz Detoksu Nasıl Yapılır? Karpuz Detoksu Kaç Kilo Zayıflatır?

Karpuz detoksu; sağlıklı ve doğal bir şekilde zayıflamaya yardımcı olan, vitamin ve mineral deposu karpuz meyvesi ile yapılan bir diyet türüdür.

Karpuz Detoksu Tarihleri Ne Zamandır?

Karpuz detoksu belli dönemlerde yapılan bir diyet türüdür. Vitamin ve mineral deposu olan karpuz detoksunun ilk aşaması hicri takvime göre Şaban Ayı'nın 13, 14, 15. günlerinde yapılır. İkinci aşaması Şaban Ayı'nın son 3 gününde yapılmaktadır. Karpuz diyetinin son aşaması ise Şevval Ayı'nın 12, 13 ve 14. günlerinde yapılmaktadır. 3 dönemden oluşan karpuz detoksu vücudun yabancı maddelerden arınmasını sağlayarak kilo vermesine yardımcı olmaktadır. Vücuttaki parazitlerin dışarı atılmasını sağlayan bu detoks aynı zamanda birçok hastalığa karşı da vücudu güçlendirir. Bu tarihler normal hayatta kullandığımız takvime göre değişkenlik göstermektedir.

Karpuz Detoksu Nasıl Yapılır?

Vitamin ve mineral deposu olan karpuz detoksunun her dönemi 3 gün sürmektedir ve 3 ana öğünden oluşmaktadır. 3 ana öğünde de uygulama şekli aynı olmaktadır. Kilosu 60-70 arasında olan kişiler yarım kilo, 70'ten fazla olan kişiler ise 1000 gram karpuz tüketmelidir. Aynı zamanda her öğünde 3 bardak bitki çayı bulunmaktadır. Bitki çayları içerisinde antioksidan özelliği yüksek olan yeşil çay daha fazla tercih edilmektedir. Karpuz vücudun su ihtiyacının büyük bir kısmını karşılıyor olsa da yine de detoks süresince PH değeri yüksek olan suların tüketilmesine özen gösteriniz. Diyet yaparken tüketilecek olan karpuzun güzel seçilmiş olması önemlidir. Bu diyeti uygularken tavuk eti, kırmızı et, konsantre gıda, siyah çay ve beyaz ekmek gibi kiloya neden olan gıdaları tüketmemelisiniz. İki detoks dönemi arasında da bu gıdaların tüketilmemiş olması gerekir.

Karpuz Detoksunun Faydaları Nelerdir?

Karpuz besin değeri yüksek olan meyvelerimizden bir tanesidir. Yazın vazgeçilmezi olarak bilinen bu meyve gerek tadı gerekse serinletici etkisi ile hemen hemen herkesi sevdiği ve tükettiği bir meyve olmayı başarmıştır. Karpuzun içerisinde bol miktarda vitamin bulunmaktadır. Aynı zamanda potasyum değeri de yüksektir. Kalp fonksiyonlarının düzenlenmesine ve böbreklerin daha iyi çalışmasına yardımcı olan bu meyve vücuttaki fazla suyun dışarı atılmasını sağlayarak, toksinlerden arınmaya yardımcı olur. Toksinler vücudun bağışıklık sistemini güçsüzleştiren ve aynı zamanda kilo almaya da neden olan etkilerin başında gelir. Karpuz detoksu böbreklerin temizlenmesini sağlamaya yardımcı olur. Aynı zamanda içerisindeki antioksidan değeri sayesinde hücre yenilenmesini destekler. Hem vücudun hem cildin arınmasına destek olur.

Karpuz Detoksu Kaç Kilo Zayıflatır?

Kilo verme konusunda etkili olan karpuz detoksu, her bünyede farklı etkiler meydana getirmektedir. Kilo verme hızı metabolizmanın hızına bağlı olarak değişmektedir. Bu açıdan değerlendirildiğinde herkesin kilo verme hızı ve oranı değişkenlik göstermektedir. Karpuz detoksu 1 hafta içerisinde etkilerini göstermeye başlar ve zayıflama konusunda herkeste etki meydana getirir. Eğer ki bir rahatsızlığınız varsa uygulama öncesinde doktora danışmayı unutmayınız.

  • karpuz detoksu
  • karpuz detoksu nasıl yapılır
  • karpuz detoksu kaç kilo zayıflatır
  • karpuz detoksu tarihleri
  • karpuz detoksunun faydaları
Yorumlar
İpek Sarı Karpuz detoksu yapanların yorumlarını okudum ve tarifine biraz baktım. Aslında gerçekten faydalı olabilir diye düşünüyorum. Bu yılki tarihleri hangi gün ve ayda oluyor? Bide kaç kilo verdirir ortalama olarak ne kadar zayıflarız bunları merak ediyorum. cevapla
yorum yaz
Omega 3 Zayıflatır mı?