Sağlık 15 Ekim 2021 - 18:55:26

Yün Korse Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Kullananlar ve Fiyatlar

Yün Korse Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Kullananlar ve Fiyatlar

Yün korse; genel olarak deve tüyünden üretilen, hem kadınlar hem de erkekler için üretilen, bel bölgesinin sıcak kalmasını sağlayarak fıtık ve ağrı problemlerinin giderilmesini sağlayan bir iç giysi modelidir.

Yün Korse Faydaları Nelerdir?

Çoğunlukla tedavi amacı ile kullanılan yün korseler; karın, bel ve böbreklerin sıcak kalması için etkili olan, ağrı problemlerinin giderilmesini sağlayan, sıcaklık ve kompresyon sağlayan bir korse modelidir. Yün korse erkekler tarafından genel anlamda bel bölgesinde ağrıların hafiflemesi için kullanılırken aynı zamanda kadınlar tarafından da tercih edilmektedir.

Saf yün korse modelleri, ani bel tutulması ya da böbrek ağrısı şikayetleri için kullanılabilmektedir. Genelde korseler ince göstermek amacı ile kullanılırken yün korseler biraz daha medikal amaçlı tercih edilmektedir. Yün korse kadınlar için farklı erkekler için farklı modellerde üretilmektedir. Yün kumaştan üretilerek bölgesel anlamda sıcaklık etkisi meydana getiren bu korse modelleri, sırt ağrısı çekenler, kamburluk sorunu yaşayanlar için oldukça faydalıdır. Özellikle kış aylarında daha fazla tercih edilmektedir.

Yün Korse Nasıl Kullanılır?

Romatizma ağrılarının giderilmesi, kas ağrılarının hafiflemesi gibi etkilere sahip olan yün korse medikal anlamda tercih edilirken aynı zamanda bölgesel olarak toparlanma ve sıkılaşma da sağlamaktadır. Karın bölgesini sıcak tutmak, bel ağrılarını hafifletmek için giysilerin altına takabilirsiniz. Genel olarak bel korse şeklinde üretilmektedir.

Daha rahat hareket etmeyi sağlayan yün korse tavsiyelerine baktığımızda bel fıtığı, kireçlenme, bel kemiğinde çatlama, bel kayması, belde kanal daralması, belde çökme fıtığı, kas tutulması ya da zorlanması, bel bölgesine uygulanan cerrahi yöntemler sonrasında doktorun uygun görmesi halinde kullanılabilir. Ani hareketlere karşı koruyan bu bel korseleri isteğe göre gece de takılabilir. Fakat aşırı sıkı olmaması gerekir. Bu tarz bir durumda kan akışının bozulmasına neden olabilir.

Yün Korse Kullananlar ve Kullanıcı Yorumları

Ani bir hareket sonrasında belde tutulma meydana gelmesi ya da varolan fıtığın ağrı olarak kendini göstermesi gibi farklı pek çok durumda tercih edilen yün korse kullanıcı yorumlarına baktığımızda, ağrıların hafiflemesi ve günlük hayatta daha rahat hareket etme konusunda etkili olduğu gözlemlenmiştir.

Estetik görünümden daha çok sağlık için tercih edilen yün korse, diğer korselere göre daha kalındır. Yün korse ne işe yarar diye sıklıkla araştırılırken kilo vermek için değil, daha çok tedavi amacı ile kullanılmaktadır. Fakat yün korseler aşırı terlemeye neden olabilir. Bu da tahrişe sebep olabilir. Özellikle sıcak havalarda bu tarz şikayetler görülmektedir.

Yün Korse Fiyatları Ne Kadar? Nerede Satılır?

Kumaşın yapısına ve kalitesine göre fiyatlarında değişiklik olabilen yün korseler, pek çok yerde bulunmaktadır. Yün korse nerede satılır diye baktığımıza internet üzerine ve iç çamaşırı satan dükkanlarda bulabilirsiniz. alırken korsenin kumaşının nefes alabilir cinsten olmasına özen gösteriniz. Aksi durumda cildinize zarar verebilir.

Ağrıların hafiflemesi için etkili olan yün korse tavsiyeleri vermiş olduğumuz bu yazımızda aynı zamanda bu korse modellerinin faydalarına ve zararlarına da değinmiş bulunmaktayız. Eğer belinizde ağrı varsa, bu iç giysi modellerinden destek alabilirsiniz.

  • yün korse
  • yün korse faydaları
  • yün korse erkek
  • saf yün korse
  • yün korse kadın
  • yün korse nasıl kullanılır
  • yün korse medikal
  • yün korse tavsiye
  • yün korse kullananlar
  • yün korse kullanıcı yorumları
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Kimyasal Gebelik Nedir? Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?