Diyet 17 Haziran 2021 - 08:50:23

17 Gün Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? 17 Gün Diyeti ile Zayıflayanlar

17 Gün Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? 17 Gün Diyeti ile Zayıflayanlar

17 gün diyeti; kısa sürede etkili kilo vermeyi sağlayan, aç kalmadan zayıflama meydana getiren ve vücudu forma sokmaya yardımcı olan bir beslenme programıdır.

17 Gün Diyeti Nedir?

Fazla kilolardan kurtulmak, bölgesel olarak zayıflama sağlamak için sağlıklı bir kilo verme yöntemi olan 17 gün diyeti; vücutta yağ yakımının desteklenmesini sağlayarak etkili bir şekilde forma giymeyi kolaylaştırmaktadır. Eğer ki kilo probleminiz varsa öncelikle tükettiğiniz her besine dikkat etmeli ve dengeli beslenme sağlamalısınız. Bazen fazla kilolar vücutta sarkma problemleri meydana getirmektedir. Bu tarz durumlarda kişi sağlıklı beslenme ile beraberinde egzersiz programları uygulamalıdır. 17 gün diyeti vücudun sıkılaşmasını sağlarken aynı zamanda fazla kilolardan arınmasına da destek olmaktadır.

17 gün boyunca sıkı sıkıya uyacağınız bir diyet listesi, vücudunuzdaki tüm fazlalıkların giderilmesine, yağ yakımının gerçekleşmesine, sıkı, ince ve kıvrımlı bir vücuda sahip olmanızı sağlamaktadır. Son zamanlarda tüm kadınların merak ettiği bu diyet oldukça basit bir şekilde uygulanmaktadır. Metabolizmanın fark edilir şekilde hızlanmasını sağlayan ve sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasına destek olan bu beslenme programı, kişinin beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesine de yardımcı olmaktadır. Üstelik tüm bu etkilerin aç kalmadan kusursuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır.

17 Gün Diyeti Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır?

Metabolizmanın sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayan 17 gün diyetinin 4 evresi bulunmaktadır. İlk evresi hızlandırma, ikinci evresi hareket etme, üçüncü evresi varış, dördüncü evresi ise ilk üç evrenin toplamı şeklinde oluşmaktadır.

Hızlandırma evresinde hızlı bir kilo verimi söz konusu olmaktadır. Bu evrede sabah kahvaltısında yumurta ve yeşil çay tüketmelisiniz. Ara öğünde meyve, öğlen ve akşam öğünlerinde ise haşlanmış sebzeler, ton balıklı ya da haşlanmış salata gibi yiyecekler tüketmelisiniz. Hareket etme evresinde kahvaltıda az şekerli ve az yağlı bir kurabiye ile yeşil çay tüketimi gerçekleştirilir. Diğer öğünler aynı şekilde haşlanmış sebzeli ızgaralı balık, salata, esmer pirinçten yapılmış pilav gibi yiyecekler ile tamamlanmalıdır. Varış evresi olarak tanımladığımı üçüncü evrede sabah buğday ekmeği ile yapılmış bir tost, 1 tane haşlanmış yumurta ve yeşil çay tüketilmelidir. Diğer öğünler meyve, haşlanmış besinler, az yağlı salatalar ile tamamlanır. Son evrede ise kahvaltıda az yaşlı en az 1 yumurta ve yeşil çay, ara öğünde üzüm, öğlen ızgara balık ile yeşil çay ve fırında yağsız patates, yeşil çay ve çoban salata tüketilmelidir.

Protein açısından oldukça zengin bir program olan 17 gün diyetinde meyve tüketimine dikkat edilmelidir. Şeker oranı yüksek meyveler tüketilmemelidir. Ayrıca porsiyon miktarlarına da önem göstermelisiniz.

17 Gün Diyeti ile Zayıflayanlar

Son zamanlarda popüler hale gelen 17 gün diyeti ile zayıflayanlar kalıcı olarak kilo verdiklerini belirtmektedirler. Kötü karbonhidratlardan kaçınmayı hedefleyen bu diyet, işlenmiş gıdalar, beyaz makarna, beyaz pirinç ve beyaz ekmek gibi besinlerden uzak durulmasını önermektedir. Hem vücudun daha sağlıklı olmasını sağlayan hem de kısa süre içerisinde etkili, sağlıklı zayıflama sağlayan bu diyet ile forma kavuşmak mümkündür.

17 Gün Diyetinin Yorumları Nelerdir?

Genel olarak 17 gün diyetinin yorumlarına baktığımızda çoğu kişinin egzersiz ile bu süreci desteklediğini ve bunun sonucunda etkili bir zayıflama elde ettiğini görmekteyiz. Sizler de zayıflamak, fazla kilolardan kurtulmak, forma kavuşmak istiyorsanız bu diyeti uygulayabilirsiniz.

  • 17 gün diyeti
  • 17 gün diyeti nedir
  • 17 gün diyeti nasıl yapılır
  • 17 gün diyetinin 4 evresi
  • 17 gün diyeti ile zayıflayanlar
  • 17 gün diyetinin yorumları
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Açlık Otu Zayıflatır mı?