Yaşam

Karınca Yağı Nedir? Ne İşe Yarar? Ne Kadar? Kullanımı ve Kullananlar

12 Haziran 2018 - 01:08:52
Karınca yağı nedir? Ne işe yarar? Ne kadar? Kullanımı ve kullananlar

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için ve tüylerin daha geç çıkmasını sağlayan yağlardan biri olan karınca yağı aslında karınca yumurtası yağı olarak bilinmektedir.

Karınca Yağı Nedir? Ne İşe Yarar?

İran' dan ithal edilen hakiki karınca yağı özellikle tüylerin alınmasından sonra cilde uygulanarak tüylerin daha geç çıkmasına yardımcı olmaktadır. Tüylerin olduğu bölgelerde tüylerin azalması ve daha güçsüz çıkması için tercih edilebilmektedir. Eskiden saraylarda da kullanılan bu yağ karınca yumurtası yağı içerdiğinden yüz dahil tüm bölgeye kullanılabilmektedir. Herhangi bir yan etkisi olmadığından özellikle ağda, cımbız ve diğer tüyleri kökünden alma işlemlerinden sonra kullanılarak tüylerin güçsüzleşmesini sağlar ve bir süre sonra da tüylerin tamamen dökülmesine yardımcı olur.

Karın Yağı Kullanımı Nasıl Olur?

Tüy dökücü yağlardan biri olarak kullanılan karınca yumurtası yağı tüylere yapılan depilasyon sonrasında kullanılan bir yağdır. Tüyler köklerinden tamamen alındıktan sonra temizlenen cilt yüzeyine sürülür. Cilt tamamen emerek tüy köklerine nüfus eden yağ sayesinde tüy kökleri güçsüzleşir. Karınca yumurtası yağının temiz cilde uygulanması ve sonrasında bu yağın kullanımına devam edilmesi ilk uygulamadan sonra bile gözle görülür bir fark yaratabilir. Kadınlarda özellikle genital ve yüz bölgesinde istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlar. Bu yağın düzenli kullanımı kıl köklerinde zayıflama sağlar. Zamanla tüylerin dökülmesi ve azalması bölgede tüylerin çıkmasına engel olur.

Karınca Yağının Faydaları Nelerdir?

Ağda, cımbız ve tüyleri kökten alma işlemi sonrasında kıl kökleri henüz açıkken bu karınca yağının kullanılması cilde yoğun bir nemlilikte sağlamaktadır. Bu sayede cilt hem nemli hem de bakımlı bir yapıya sahip olur. Yüz bölgesinde bıyık ve yan kısımlarında da tüyleri olan kişiler tarafından kullanılabilir. Hormonlardan dolayı tüylenme sorunu yaşayan kişilerde de etkili olan karınca yağı düzenli kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra karınca yağının ciltte alerjik bir durum yapmadığı tespit edilmiştir. Tüylerin tamamen alındığı bölgelerde masaj yapılarak uygulanan bu yağ cilt tarafından da hızlı bir şekilde emilmektedir.

Karınca Yağı Kullananlar ve Yorumları

İstenmeyen tüylerden kurtulduktan sonra cilde uygulanan karınca yağının düzenli kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli kullanım sonrasında birkaç seansta tüy kökleri zayıflamaktadır. Karınca yağı kullananların bu yağı tercih etmesinin sebebi tamamen doğal yapıda olmasıdır. Doğal yöntemler ile istenmeyen tüylerden kurtulmak karınca yağı ile oldukça kolaydır. Bu yağı içeriğindeki mineraller kıl kökünün beslenmesini engellemektedir. Kıl kökleri zayıfladıkça dökülme yaparak pürüzsüz bir cilde sahip olmaya yardımcı olur.

Karınca Yağı Nerede Bulunur? Çeşitleri Nelerdir?

Karınca yağının piyasada çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Çeşitli bitki yağlarının karıştırıldığı yağlarda istenen sonuç alınamayabilir. Bu nedenle hakiki karınca yağının tercih edilip kullanılması daha başarılı sonuçların alınmasına yardımcı olacaktır. Karınca yağını düzenli kullanan birçok kişinin tüylerinden kurtulduğu ve daha düzgün bir cilde sahip olduğu görülmektedir. Yüz bölgesinde de kullanılıyor olması bu yağın tamamen doğal bir ürün olduğunu göstermektedir.

Yorumlar
Sevda Maraşlı 12 Haziran 2018 - 01:18:52 Karınca yağı tüy döker mi? Ağdada sonra mı sürmek gerekiyor yoksa normalde de sürmek gerekir mi? Tüylerimin seyrelmesini istiyorum bunun için karınca yağının oldukça etkili olduğunu söylediler. İşe yarıyor mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: