Zayıflama 09 Mayıs 2021 - 00:14:15

20 Kilo Verdiren Limon Kürü Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

20 Kilo Verdiren Limon Kürü Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kilo problemi olan insanların tercih ettiği 20 kilo verdiren limon kürü limon ile hazırlanan bir karışımdır.

20 Kilo Verdiren Limon Kürü Nedir? Ne İşe Yarar?

Limon yüksek oranda C vitamini içeren bir bitkidir. C vitamini barındırmasının yanında içerisinde magnezyum, kalsiyum demir ve potasyum vardır. Bu vitaminler yağ yakımını hızlandırmakta ve hızlı bir şekilde kilo kaybedilmesini sağlamaktadır. Enerji deposu olan limon vücuda detoks etkisi sağladığı için hücrelerin yenilenmesine destek olmaktadır. Limon son zamanlarda kilo vermek amacı ile tercih edilmektedir. Kilo verdirme özelliğini üst aşamalara taşımak için limon ile kür hazırlanmaktadır. Haşlanan limon aç olarak tüketilmektedir. Mideye herhangi bir zararının olmadığı söylenen limon sindirim sisteminin güçlendiren bir özelliğe sahiptir. Güne başlarken 1 bardak C vitamini içeren limon tüketmek kişinin ferah hissetmesini sağlayarak vücudun mikroplardan arınmasına yardım eder.

Haşlanmış Limon Kürünün Faydaları Nelerdir?

Yağ yakımını hızlandırma konusunda oldukça iyi bir karışımdır. Bunun yanı sıra sindirim sistemini güçlendirmektedir. Bağırsaklarda meydana gelen bakterileri temizleme etkisinin olduğu ifade edilmektedir. Vücutta yer edinen toksinler limon sayesinde dışarı atılır. Aç bir şekilde tüketildiği zaman detoks etkisi vermekte ve hücrelerin yenilenmesine olanak tanımaktadır. Yoğun oranda C vitamini içerdiği için vücudun enerji toplamasına destek olmaktadır.

Haşlanmış Limon Kürü Malzemeleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

İki litre su, beş tane limon, dört ila beş diş sarımsak, iki ila üç santimetrelik zencefil gereklidir. Haşlanmış limon karışımının yapılması için ilk olarak limon kabukları soyulmaktadır. Soyulma işleminden sonra limonun suyu sıkılır. Hem kabukları hem de posası atılmaz. Sarımsak ve zencefil mutfak robotundan geçirilir. Robottan geçirilen malzemeler ile limon suyu bir tencerenin içine eklenerek karıştırma işlemi tamamlanır. Tencerenin içine iki litre su, limon kabukları, posa da ilave edilerek kaynatılır. Suyun fokurdamaya başlaması ile mutfak robotundan geçirilen malzemeler, limon suyu ilave edilir. Malzemeler karıştırmaya devam edilir. Beş ila on dakika kaynatılan ve karıştırılan karışımın kapağı kapatılarak soğumaya bırakılır. Hazır hale gelen haşlanmış limon kürü sabahları aç şekilde içilir.

Haşlanmış Limon Kürü Nasıl Kullanılır?

Limonun içinde bulunan minerallerin mideyi rahatlattığı söylenebilir. Aynı zamanda sindirimi güçlendirmektedir. Hem hızlı kilo verdirir hem de doğal bir şekilde bu kiloların kaybedilmesini sağlar. Her gün bu içeceğin hazırlanması tavsiye edilmektedir. Düzenli olarak tüketildiği zaman yirmi kilo verdirdiği söylenmektedir. Sabahları bir çay bardağı kadar içilebilir. Diyet ve sporla birlikte bu karışımın tüketilmesi kilo kaybetmeyi kaçınılmaz bir hale getirir. 20 kilo verdiren limon kürü düzenli olarak tüketildiği zaman işe yaramaktadır. Kronik bir hastalığı olan ya da ilaç kullanan kişilerin doktor onayı olmadan bu kürü kullanmaları tavsiye edilmemektedir. Kişilerin öncelikle kür hakkında bilgi almaları ve izin halinde tüketmeleri sağlık için önem teşkil etmektedir.

  • 20 kilo verdiren limon kürü
  • 20 kilo verdiren limon kürü nedir
  • haşlanmış limon kürünün faydaları
  • haşlanmış limon kürü malzemeleri
Yorumlar
Gizem Çelik Haşlanmış limon kürü kaç kilo verilir? 20 kilo verebilmek bu kürü ne kadar süre uygulamak gerekiyor? Limon suyu zayıflama konusunda gerçekten etki gösterir mi? Nasıl uygulamak gerekiyor? Tarifi nedir? Nasıl hazırlanır? cevapla
yorum yaz
Hamileyken Ihlamur ve Kekik Çayı İçilir mi? Zararlı mı?