Sağlık

Kahve Telvesi ve Karbonat Tüy Döker mi?

08 Mayıs 2018 - 21:24:11
Kahve telvesi ve karbonat tüy döker mi?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılabilecek olan birçok farklı yöntem bulunurken kahve telvesi ve karbonat kürü de bunlardan birisidir.

Kahve Telvesi ile Karbonat Tüy Döker mi?

Bayanlar, istenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok farklı yönteme başvurabilirler. Eski dönemlerde epilasyon aletleri en popüler yöntem olurken günümüzde lazerler bu tüylerin sonsuza kadar ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Ancak bazı durumlarda kişiler doğal yöntemlere yönelmek zorunda olabilirler. Bunun için de kişilerin kahve telvesi ve karbonat gibi her evde rahatlıkla bulunabilecek ürünlerden hazırladığı kürler kullanılacaktır. Bu kür, kıl oluşumuna sebep olan yapıları parçalayıcı bir özelliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde de kişilerin artık istenmeyen tüyler ile uğraşmaması için yardımcı olur.

Kahve Telvesi ve Karbonat Karışımı Nasıl Hazırlanır?

Türk kahvesi hayatımızın içerisinde önemli bir yer tutarken birçok kişi düzenli olarak kahve tüketmektedir. Bu kahvenin tüketiminin ardından fincanın dibinde belirli oranda telvesi kalır ve genelde insanlar bunu fal bakmak için kullanırlar. Ancak bu telvenin ayrı bir kaba alınması ve üzerine karbonat eklenmesi ile birlikte çok özel bir karışım elde edilmektedir. Kahve telvesinin 2 yeme kaşığı kadar olması gerektiğinden hazırlanacak olan Türk kahvesinin miktarının da biraz yüksek olması gerekir. 2 yemek kaşığı telvenin içerisinde 1 yemek kaşığı karbonat katılarak karıştırılır. Bu şekilde tüy dökmek için hazırlanan kür hazır hale gelmiş olur.

Kahve Telvesi ve Karbonat Karışımı Nasıl Kullanılır?

İlk olarak kişilerin istenmeyen tüylerini alması gerekir. Bu aşamada epilasyon aletleri ya da ağda bantları kullanılabilmektedir. Alınan tüylerin ardından kahve telvesi ve karbonat karışımı ile bölgeye özel bir işlem uygulanmaktadır. Bu karışımı elleri ile istenmeyen tüy sorunu olan bölgeye sürmeye başlayan kişiler masaj yaparak bu uygulamayı gerçekleştirirler. 5 dakika kadar masaj yaparak sürdükleri karışımın bölgede 15-20 dakika kadar kalması gerekecektir. Bu süreyi bekleyen kişiler ardından ılık su ile bölgeyi tamamen temizlerken gerekli tüm adımları atmış olurlar. 1 hafta boyunca günde bir defa bu işlemi tekrarlayan kişiler, istenmeyen tüylerin tekrara ortaya çıkmamasını belirli düzeyde engellemiş olacaklardır. Genelde tüylerin tamamen ortadan kalkması için 20-25 günlük bir süreç gerekli olur.

Kahve Telvesi ve Karbonat Karışımı Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Bayanların istenmeyen tüyler için uygulayacakları bu kürde yapacakları bölge seçimi çok fark etmemektedir. Genelde bayanlar kollarında ve bacaklarında yer alan tüylerin alınmasında bu özel karışımı kullanırlar. Bunun sebebi de masajla sürülecek ve sonrasında temizlenecek olmasıdır. Bacaklar ve kollar rahatlıkla uzanılabilen bölgeler olduğundan ve bayanlarda bu bölgelerde sıklıkla istenmeyen tüyler ortaya çıktığından bu bölgelerde kullanımı gerçekleşebilmektedir. İsteyen kişiler göğüs ve karın bölgelerinde de rahatlıkla kullanabilir. Oldukça kolay bir şekilde hazırlanan kahve telvesi ve karbonat kürü bayanların istenmeyen tüylerinden kurtulmasında çok önemli bir yardımcı rol üstlenmektedir.

Yorumlar
Deniz akgül 08 Mayıs 2018 - 21:34:11 Kahve telvesi karbonat istenmeyen tüyler için etkili olur mu? Bu maskeyi yapanlar var mı? Bu karışım vücudun hangi bölgeleri için uygulanabilir? Etkisini ne kadar sürede gösterir acaba? Bir zararı olur mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: