Yaşam 11 Ağustos 2021 - 18:13:05

Ağda Çeşitleri Nelerdir? Ağdaların Özellikleri ve Kullanımları

Ağda Çeşitleri Nelerdir? Ağdaların Özellikleri ve Kullanımları

Ağda, vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılmakta olan yapışkan bir maddedir.

Ağda Nasıl Yapılır? Ne İşe Yaratır?

Vücut bakımını sağlamak için kadınların tüylerinden kurtulmak ve uzun süreli temizlik sağlaması ve kıl köklerinin daha ince çıkmasını sağlamak için kullanılmakta olan bir maddedir. Her insanın cilt hassasiyeti ve yapısı farklıdır. Genelde açık tenli insanlar esmer insanlara oranla daha hassastır. Bu yüzden daha çok tepki göstermektedir. Çam sakızı ağda, içerisinde kaynar su bulunan bir kabın içerisine çam sakızı bulunan kutuyu koyarak beklenir. Temiz cilde tahta çubuk yardımı ile ince bir şekilde sürülür ve ağda bandı yapıştırılır. Bu ağda yöntemi uygulanırken bikini ve yüz bölgesi gibi hassas olan bölgelerde oldukça dikkatli davranılmalıdır. Bandı çekmeden yapılan bölgeyi germek gerekmektedir.

Ağda Uygulamasının Püf Noktaları Nelerdir?

  • Ağda yapılacak olan bölgenin temizliği sağlanmalıdır. Bu bölgeyi sabun ile yıkayarak tamamen kurutularak başlanmalıdır. Temiz cilde ağda yapmak tüylerin daha kolay bir şekilde yapışmasını sağlayacaktır.
  • Pudra cilt temizlendikten sonra pudra kullanmak daha iyi sonuç vermektedir. Pudra kullanımında ki amaç ağda esnasında terlemeyi önlemektir.
  • Küçük bantlar tercih etmek önemlidir. Bazı kısımlar hassastır ve tüy açıları farklı olmaktadır. Bu yüzden bölgeye göre bant seçilmelidir.
  • Uzun tüyler kişinin oldukça canını yakabilmektedir. Bu yüzden ağda yapmadan önce uzun tüyleri makas ile kısaltmak acıyı azaltabilir. Uygulanacak bölgedeki tüy uzunluğu en az yarım cm olmadır.
  • Ağda yapılırken mutlaka tüylerin ters tarafına doğru sürmek gerekir. Tüyler aşağı yönlü ise yukarı doğru sürülür.
  • Bezler ne küçük ne de büyük olmalıdır. Tüylerin ters tarafına doğru çekilecek bezin aşağıdan yukarıya doğru tek seferde çekilmesi gerekir.

Ağdanın Özellikleri Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Sir ağda, doğal bir ürün ve kullanışlıdır. Bu ürün kişinin hem tüy sorununa çözüm sağlamakta hem de uzun süreli temizlik sağlamaktadır. Özellikle tüylerinin azalmasını isteyen kadınlar için en uygun çözümdür. Ağda sonrası kesinlikle bakım kremi kullanılmadır. Vücudun tahriş olmasını engeller ve cildi yatıştırır. Ağda yapımının ertesi günü, peeling yapmak batık oluşmasını engeller ve cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Aynı zamanda kese yapmakta batık oluşmasını engellemektedir.

Ağdanın Çeşitleri Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Sir ağdalar pudra içeriğine göre 3 gruba ayrılır. Pudrasız ağdalar; çerisinde pudra bulunmaz ve şeffaf olur. Natürel ağda diye de bilinmektedir. Uygulama yapılmadan önce temiz cildin üzerine talk pudra serpmek önerilir. İnce pudralı ağdalar; biraz pudra ve kıvam artırıcı içermektedir. İçeriği sayesinde pudralama yapmadan temiz cilde uygulanabilir. Fakat hassas bölgelerde biraz pudralama önerilir. Kalın pudralı ağdalar; çok miktarda pudra ve kıvam artırıcı madde içerebilir. Bu sayede cildin yüzeyine pudralama yapmadan direkt uygulanabilmektedir

  • ağda çeşitleri
  • pudrasız ağdalar
  • ince pudralı ağdalar
  • kalın pudralı ağdalar
Yorumlar
Duygu Dikbaş Ağda çeşitleri ve oluşum şekilleri nasıldır? Hangi ağdayı kullanmak daha faydalı olmaktadır? Tüylerin azalmasını sağlayan ağdalar hangileridir? Her çeşidinin fiyatı farklı mı? Soyulan ağdalarda varmış deneyenler var mı? cevapla
yorum yaz
Gaga Taşı Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Fiyatı ve Malzemeleri Nedir?