Bağırsak parazitleri için bitkisel çözümler
Sağlık

Bağırsak Parazitleri İçin Bitkisel Çözümler

09 Kasım 2017 - 11:03:05

Bağırsak parazitleri; gözle görülemeyecek kadar küçük olan ve sonrasında ciddi sindirim rahatsızlıklarına yol aça küçük kurtçuklardır.

Bağırsak Paraziti Nedir? Nasıl Olur?

Bağırsaklar, sindirim sisteminin en önemli elemanlarından birisi olarak gösterilirken belirli dönemlerde parazitler tarafından istilaya uğrayabilmektedir. Bağırsaklarda yaşamaya başlayan parazitler, solucana benzeyen şekillerde yer alırken beyaz renkte olmaktadırlar. Bu sebeple de halk arasında bağırsak paraziti olarak da bilinmektedir. Bu rahatsızlığı olan kişiler isterlerse doktorlara giderek ilaç tedavisi alabilirler. Ancak bu sorunu hastaneye gitmeden doğal yollar ile çözmek isteyen kişiler varsa bu kişiler de evde hazırladıkları karışımlar ile birlikte bu sorunun üstene gidebilirler. Genel olarak sık aralıklarla bu sorunu yaşayan kişiler doğal yöntemlere yönelim göstermektedirler. Son derece rahat bir biçimde bulunan özel bitkiler sayesinde bu rahatsızlıktan en iyi biçimde kurtulmak mümkün olmaktadır.

Bağırsak Paraziti İçin Kabak Çekirdeği

Bağırsak kurdu denildiğinde birçok kişi, en kısa süre içerisinde kabak çekirdeği tüketilmesini önermektedir. Ancak bu çekirdeğin en iyi biçimde etki gösterebilmesi için çiğ halde tüketilmesi gerekmektedir. Bu sebeple kuruyemişçilerin alternatifi olarak aktarlardan da bu ürün rahatlıkla alınabilmektedir. Düzenli olarak çiğ kabak çekirdeği tüketmek bağırsak parazitlerinin vücut içerisindeki oranının düşmesini sağlarken bağırsak duvarına tutunmalarının da önüne geçecektir. Bu sayede bağırsakta kalan parazitler de dışkılama yoluyla vücuttan atılabilir.

Bağırsak Parazitleri İçin Bitkisel Yöntemler Nelerdir?

Bağırsak paraziti için çiğ kabak çekirdeğini tüketmek için yüksek zaman harcamaları gereken kişiler özel bir karışım ile de bu sorunu aşabilir. İlk etapta 1 kase çiğ kabak çekirdeğinin hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Yaklaşık olarak 130 gram olan bu kabak çekirdeği blender ile kabuğuyla birlikte çekilir. Bu durumda çok küçük parçalara ayrılmış bir hale gelecektir. Bunun sonrasında bu kabak çekirdeğine yoğurt eklenerek karıştırılmaya başlanır. Kabak çekirdekleri tamamen yumuşayıncaya kadar yoğurt eklenir ve sonrasında durulur. İsteyen kişiler yoğurt yerine Hindistan cevizi suyu da tercih edebilmektedirler. Bu kür, sabah kahvaltı yerine tüketilmelidir. 1 saat sonrasında 1 bardak su içilerek kür başarılı biçimde uygulanmış olmaktadır. Bu kürün tek bir sefer uygulanması dahi bazı kişiler için yeterli olabilir. Ancak uzmanlar 1 hafta düzenli olarak uygulayıp sonrasında 1 hafta ara vererek gözlemlemeyi önermektedir.

Bağırsak Parazitine Doğal Çözüm Önerileri

Bağırsak parazitine karşı en önemli otların başında yaban kekiği gelmektedir. Bu bitkiyi öğütülmüş şekilde satın alan yetişkinler günde 1 yemek kaşığı çiğnemeden tüketebilirler. Bu miktar çocuklar için 1 tatlı kaşığı kadardır. Bir çorba kaşığı eğrelti otu iki su bardağı su içerisinde demlenerek hazırlanan karışımın düzenli olarak tüketilmesi de bu sorunun atlatılmasında etkili bir yöntem olacaktır. Bu karışımın ilk etapta yarısı içilirken diğer yarısı için en az yarım saat beklenmesi gerekmektedir. Sabahları aç karınla bir tatlı kaşığı çörek otu tüketmek bağırsak parazitlerine karşı çok önemlidir. Kekik otu yağı da bu yönde olumlu etkiler gösterirken çörek otu ile birlikte tüketilebilmektedir.

Yorumlar
Soner özlemiş 09 Kasım 2017 - 11:13:05 Bağırsak parazitleri ağız kokusu yapar mı? Belirtileri tam olarak nelerdir? Bağırsak parazitleri için hangi doktora gitmek gerekiyor? Nasıl tedavi edilir? İlaç tedavisi haricinde doğal olarak çözümü var mı? Vücuda çok zararı var mı?cevapla
Görkem Atılgan 14 Eylül 2018 - 17:27:37 Bağırsak paraziti yiyeceklerden mi bulaşır yoksa herhangi birşeyden bulaşır mı? Doğal tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak istiyorum. Belirtilerini yaşıyorum ama ilaç kullanmak istemiyorum. Son zamanlarda yoğun bir şekilde kabızlık yaşıyorum. Parazit belirtileri de var.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: