Sağlık 25 Ocak 2021 - 18:03:52

Diyetsiz Evde Nasıl Kilo Verilir?

Diyetsiz Evde Nasıl Kilo Verilir?

Herhangi bir diyet programı uygulamadan ve kurallara bağlı olmadan evde kendi kendine zayıflamak diyetsiz kilo vermektir.

Diyet Yapmadan Kilo Verilir mi?

Bir sürü kişinin yaşadığı moral bozan durumlardan biri ideal kilodan fazla ağırlıkta olmaktır. Kilolu olmak beraberinde çeşitli olumsuzlukları getirir. Birey istediği kıyafeti giyemez, özgüven kaybına uğrar, görsel olarak kendini beğenmez, kilodan kaynaklı olarak çeşitli rahatsızlıklara maruz kalır ve hareket alanı kısıtlanır. Yıllar içerisinde değişen yaşam ve beslenme tarzından dolayı birçok insan kilo sorununa yakalanmaktadır. Masa başı çalışıp hareket etmemek, fast food ağırlıklı beslenmek, yeteri kadar uyumamak ve düzensiz bir hayata sahip olmak obeziteye neden olan faktörler arasında yer alır. Zayıflamak için uygulanan diyet programları kişiyi zorlayabilir veya bu listeleri uygulamak için yeterli koşullar oluşmayabilir. Bu gibi durumlar için evde diyet yapmadan kilo vermek mümkün olabilir.

Evde Zayıflama Yolları Nelerdir?

  • Beslenme süreleri belirlenebilir. Kişi gün içinde ne kadar ve hangi sürelerde yemek yediğini fark edebilir. Zayıflamayı sağlayan en etkili yöntemlerden biri olan bu uygulama kişiye kolaylık sağlar. Yirmi dakika boyunca çok küçük porsiyonlarda yemek tüketilebilir. Bu durum yemeklerin iyice sindirilmesini ve öz disiplini sağlamaktadır.
  • Bol bol sebze ve meyve tüketmek diyet yapmadan zayıflama yöntemlerinden biridir. Akşam yemeklerinde ağır besinler yerine meyve porsiyonu hazırlanabilir. Sebze ve meyve türlerinde lif oranı fazladır. Bu sayede az kalori alındığı için zayıflamak daha basit hale gelmektedir

Diyetsiz Evde Kilo Verilir mi?

Diyet yapmadan kilo vermek için uykudan iki saat önce yemek tüketmemek ve uykuyu bir saat erken saate almak araştırmalara göre zayıflamayı sağlamaktadır. Vücudun ihtiyacı olan uyku verimli bir şekilde alındığı zaman kişi doğal olarak zayıflayabilmektedir. Düşük kalori içeren tahıllardan tüketmek zayıflama sürecinde fayda sağlayan yollardan biridir. Tam buğday, kahverengi pirinç, buğday, yulaf, arpa gibi tahıllar zayıflamayı kolaylaştıran besinlerdir. Zayıflamak için ilk başlarda küçük hedefler koymak gerekir. Bir anda belirlenen abartılı hedefler hayal kırıklığı ile sonuçlandığı için hissedilen stres durumu kilo alımına yol açabilmektedir.

Sağlıklı Zayıflamanın Yolları Nelerdir?

Mümkün olduğu kadar ekmek yememek ve beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmekleri tercih etmek gerekir. Kahvaltılarda bol protein almak, maydanoz ve yeşil biber tüketmek sürece olumlu katkılar sağlamaktadır. Şekerli olan gıdaları ve şekeri tamamen hayatımızdan çıkarmak en etkili zayıflama yollarının başında gelmektedir. Şeker ihtiyacı sebze ve meyvelerden karşılanmalıdır. Hamur işi, paketlenmiş gıdalardan uzak durulmalı, sebze ve proteinden destek alınmalıdır. Metabolizmayı hızlandırma etkisi olan yeşil çaylar tüketilmelidir. Bu tür bitki çayları aracılığı ile zayıflamak mümkündür.Yoga yapan kişilerin düzenli ve sağlıklı beslenme ile ilgili öz farkındalık kazandıkları ve fazla kalorili besinlerden uzak durdukları araştırma sonuçlarından anlaşılmaktadır. Yemek tabaklarının küçültülmesi en güzel diyetsiz evde kilo verme yöntemleri arasındadır. Ayrıca gün içinde en az iki litre kadar su içmek gerekir.

  • evde diyet yapmadan kilo vermek
  • diyetsiz evde kilo verme yöntemleri
Yorumlar
Gülay Akdoğan Çok zor kilo veren biriyim. Evde kilo vermek için ne yapmam gerekiyor? Diyet yapmadan beslenmeye dikkat ederek kalıcı olarak zayıflamak mümkün olur mu? Vermem gereken 15 kilo var. Diyete başladığımda bozuyorum devamlı bu yüzden diyetsiz zayıflamak istiyorum. cevapla
Nimet Arıkan Diyetsiz kilo vermenin sırlarını bilen varsa bana söylesin lütfen. Ben diyet yapamıyorum. Ne kadar denediysem de olmadı. Sürekli bozuyorum. Evde zayıflamanın sırlarının olduğunu duymuştum. Ne yemek gerekiyor? Nasıl beslenmek gerekiyor? cevapla
yorum yaz
Nefes Egzersizleri Nedir? Nefes Egzersizi Neden ve Nasıl Yapılır?