Diyet

İnteraktif Diyet Nedir? Nasıl Yapılır?

02 Haziran 2019 - 09:50:31
İnteraktif Diyet Nedir? Nasıl Yapılır?

İnteraktif diyet; internet ortamında diyetisyen ve danışanın birlikte uyguladığı kişiye özel gerçek diyet uygulamasıdır.

İnteraktif Diyet Nedir, Ne Demek?

Birebir görüşmelerde hazırlanan diyetler; kişinin yaşı, boyu, cinsiyeti, sağlık durumu, güncel kilosu ve ideal kilosu göz önünde bulundurularak kişiye özel olarak yapılır. Kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyecek yöntem ve uygulamalara yer verilmez. İnteraktif diyet de içerik olarak birebir görüşmelerde verilen diyet listelerinden farksızdır. Tek farkı diyet listesinin yüz yüze görüşmeyle değil de, sahip olunan özelliklere göre internet üzerinden online olarak hazırlanmasıdır. Online çalışan, diyetisyen ve danışan bu süreci birlikte yönetir.

İnteraktif Diyet Nasıl Yapılır? Kimler İçin Uygundur?

İnsan yaşamının her alanında aktif olarak kullanılan internet, online uygulamaları da beraberinde getirmiştir. Sağlık sektörü de internetin bu avantajlarından faydalanarak online diyet imkanını insanların istifadesine sunmuştur. İnteraktif diyet olarak da bilinen online diyet, popüler sosyal medya uygulamaları ile desteklenerek herkesin kolaylıkla ulaşım sağlayabileceği bir yöntemdir. İnteraktif diyet şu kişiler için uygundur;

  • İş yoğunluğu ve seyahatlerinden dolayı diyetisyen randevularına zaman ayıramayanlar
  • Diyet yaparken motivasyon kaybı yaşayanlar ve kontrol edilmek isteyenler
  • Yaşadığı bölgede diyetisyene ulaşma imkanı bulunmayanlar
  • Yurtdışında yaşayıp, dil farklılığından dolayı diyetisyenle iletişim kuramayanlar
  • Başkasının yanında tartılmaktan çekinip, tartı takibini kendisi yapmak isteyenler ve öğrenciler için uygundur.

Online Diyet Fiyatları Ne Kadar?

Online diyet; iş yoğunluğundan, çocuklarından ya da ev yaşamındaki temposundan dolayı kendine vakit ayıramayan kimselerin hayatlarını profesyonel bir şekilde düzene kavuşturacak bir diyet hizmetidir. Düzenli olarak diyetisyen kontrolüne gidemeyenler, yurtdışında beslenme alışkanlığına uygun diyet listesi bulamayanlar için harika bir yöntemdir. Bu hizmet; kişilerin sorunlarına online olarak cevap vererek, kilo takibini yakından yapar ve motivasyon alanında da destek verir. Görüntülü görüşme fırsatı sunan bu diyet hizmetinde, randevular görüntülü konuşmayla gerçekleştirilir. Online diyet fiyatları diyetisyenlere göre farklılık göstermektedir. Bunun yanısıra fiyatlar tercih edilen diyet paketlerine göre değişiklik gösterir. Kullanıcılara 1 ay, 3 ay ya da 6 ay gibi paket seçenekleri sunulmaktadır. Online olarak herkesin bütçesine uygun doğru diyet listesine ulaşmaları mümkündür.

Online Diyet ile Kilo Verenlerin Yorumları Nelerdir?

Online diyet ile kilo verenlerin yorumları incelendiğinde, bu sistemden faydalanan kişilerin genellikle yaşam temposu sebebiyle diyetisyene gidemeyen kimseler olduğu görülmektedir. Diyetisyen randevularını aksattığında motivasyon kaybı yaşayan ve diyete ara vermek durumunda kalan kişiler için muhteşem bir seçenektir. Kişiler bu diyetle verilen kiloların, birebir görüşmelerde verilen diyet listeleriyle aynı sonuca sahip olduğunu söylemektedir. Dİyetisyen görüşmelerinin online olarak gerçekleşmesinin kaliteye ve profesyonelliğe hiçbir zararı olmadığı görülmektedir. Online diyet sonucunda kişiler başarılı ve sağlıklı bir şekilde hedefledikleri kiloya ulaşabilmektedir. İnteraktif diyet, kişiye özel olarak uygulanması ve online olarak gerçekleştirilmesi yönüyle hem sağlıklı hem de pratiktir.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: