Zayıflama 23 Mayıs 2021 - 22:08:07

Atlet Korse Nedir? Zayıf ve Kaslı Gösterir mi? Faydaları ve Zararları

Atlet Korse Nedir? Zayıf ve Kaslı Gösterir mi? Faydaları ve Zararları

Atlet korse kıyafetin alt kısmına giyilen ve vücudu zayıf, ince, sıkı gösteren avantajlı kıyafetlerden biridir.

Atlet Korse Nedir? Ne İşe Yarar?

Vücut şeklinden ve vücut ölçülerinden memnun olmayan kadınlar için oluşturan atlet korse tasarımları günü kurtaracak türdendir. Giyildiği zaman incelme gözle görülür bir biçimde anlaşılmaktadır. Çeşitli model ve renkte olan bu giysiler gece veya gün içinde giyilebilir. Korse kadınlar için eziyet olarak ifade edilse de kurtarıcı parçalardır. Sağlık problemlerinde sıklıkla kullanılır. Bel fıtığı, boyunda yaşanan sorunlar, dik durma ve benzeri durumlar için tercih edilir. Ayrıca ince, zarif ve güzel görünmek için korseler vazgeçilmez giysiler arasında yer alır.

Atlet Korse Zayıf Gösterir mi?

Giysinin içine giyilen atlet korse hem zayıf gösterir, hem kusurları kapatarak toparlayıcı görevi görmektedir. Korse kullanmak beraberinde dik duruşu getirmektedir. Çeşitli nedenlerden dolayı diyet yapamayan bir sürü insan korse kullanarak süreci değerlendirmektedir. Korsenin tek başına inceltme görevi olmasa da zayıf göstermeyi sağlayan özellikleri bulunur. İnceltme sağlaması için belirli özellikler kapsamında tasarımı hazırlanmaktadır. Kilo vermeden bir ila iki benden ince görünmek mucizevi bir durumdur. Düğün, nişan, özel davetler, iş yeri, özel günler, günlük hayatta korseler rahatlıkla kullanılır.

Atlet Korsenin Faydaları Nelerdir?

Atlet korse faydaları arasında kalça ve baseni desteklediği söylenebilir. Popo destekleme özelliği olduğu için popoyu kaldırmaktadır. Basenlerin ise belirginliğini azaltarak fit bir görüntü sunar. Vücutta korsenin baskısının azaltılması için tek katlı korse çeşitleri kullanılabilir. Karın kısmındaki kiloların fazlalığının görünmemesi için atlet ve korse birleşimi çok yararlı bir kıyafettir. Firmaların bu özellikleri içinde barındırdıkları giysilerin tasarımları özenle hazırlanmaktadır.

Atlet Korse Nasıl Olmalı? Nasıl Seçilir?

Korseler basen, göbek, karın ve kalça kısımlarını iyi bir şekilde sarmaktadır. Yapılarının yumuşak olduğu söylenebilir. Kumaşı kalitesiz olan modeller alınmamalı ve yumuşak yapıdaki türler tercih edilmelidir. Bütün vücudu sarması istenen modellerin göğüs altından başlaması gerekir. Göğüs altından başlayarak dizlerin alt kısmına kadar uzanan korseler bütün vücudu zayıf gösterir. Kişi hangi bölgesinin zayıf görünmesini tercih ediyor ise ona göre bir model seçmelidir. Naylon içermeyen pamuklu korseler sağlık için daha iyidir. Kullanılan korsenin temizliğine özen gösterilmesi, düzenli olarak hijyenin sağlanması gerekmektedir. Atlet korse göbek bölgesini ince gösterirken göğüslerin orantılı ve toplu durmasını sağlayarak kişiyi iyi hissettirir. Vücudunu ön plana çıkarmak isteyen kadınların atlet korse kullanmaları önemle tavsiye edilmektedir.

Atlet Korse Nasıl Giyilir?

Elbiselerin altına giyilen korseler dikişsiz olursa dış kısımda belli olmaz. Dikişsiz modeller dıştan belli olmadığı gibi zayıf gösterir. Bütün gün ayakta çalışan, toplum içinde yer alan ve koşturma bir hayat sürdüren kişilerin dikişsiz modelleri almaları daha faydalıdır. Dikişsiz modeller kişinin rahat hareket etmesini engellemez. Korsenin sağlık sorunlarını oluşturmaması için beden ölçülerinin kişiye tam oranda uyması gerekir. Küçük veya büyük beden korseler sağlık sorununa neden olabilir.

  • atlet korsenin faydaları
  • atlet korse zayıf gösterir mi
Yorumlar
Nurcan Güllü Atlet korse kullananlar var mı? Gerçekten ince gözükmeye yardımcı oluyor diye duymuştum. Zayıf göstermesi için kullanmak istiyorum. Normal kıyafetlerin altına giyiliyor sanırım. Yatarken taksak kilo vermeyi sağlar mı nasıl kullanmam gerekiyor onu öğrenmek istiyorum. cevapla
yorum yaz
Karpuz Peynir Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Zayıflayanlar