Yaşam 24 Mayıs 2021 - 00:58:19

Bel Korsesi Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Bel Korsesi Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Bel korsesi, karın bölgesindeki fazlalıkları kapatan sağlık ve görüntü açısından avantajlar sağlayan toparlayıcıdır.

Bel Korsesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Vücutta oluşan duruş bozukluklarına faydası olan ve dış görüntünün fit olmasını sağlayan iç kıyafettir. Vücudun toplu olmasına yardım eder. Korseler kadın ve erkek fark etmeksizin kullanılabilir. Bel korsesi güzel görünmek için kullanıldığı gibi bel fıtığı şeklindeki rahatsızlıklar için de tercih edilmektedir. Hem kişinin gününü kurtarır hem de sağlıklı bir duruş sağlar. Korselerin çeşitleri oldukça fazladır. Sırt, doğum sonrası, ince gösteren, bel fıtığı, dik durmayı sağlayan, boyun için birçok model bulunmaktadır. Kişi yaşadığı duruma göre kullanacağı korse modelini seçmektedir.

Bel Korsesinin Faydaları Nelerdir?

İlk olarak faydaları arasında söylenebilecek en önemli özellik vücudu toplamasıdır. Bölgesel fazlalıkların giderilmesini sağlamaktadır. Fazlalıklar korse sayesinde gizlendiği için kıyafet seçmek daha kolay bir hale gelir. İlk başlarda rahatsız edici gelebilir, fakat zaman içerisinde bel korsesi kullanmak rahat bir aşamaya gelmektedir. Kullanım olarak pratik bir giysi türüdür. Bel fıtığı, bel kayması, bek bölgesindeki ağrılar için kullanılır. Bunun yanı sıra doğumdan sonra oluşan kiloların saklanması için korse kullanılmaktadır.

Bel Korsesi İnceltir mi?

Kıyafetin altında kullanılan korseler toparlama özelliğine sahiptir ve aynı zamanda bel bölgesini ince göstermektedir. Özellikle doğumdan sonra göbek kısmı oldukça şiş göründüğü için bel korsesi kullanmak bu şişliklerin gizlenmesi için fayda sağlamaktadır. Meydana gelen sarkmalar toplanır ve vücut fit bir görünüme ulaşır. Hem erkekler hem de kadınlar korseleri çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanmaktadır. Korseyi bilinçli olarak kullanmak olumlu sonuçların alınmasını sağlar.

Bel Korsesinin Zararları Nelerdir?

İç giysi olarak isimlendirilmektedir. Tercih edilen korse normalden fazla sıktığı zaman vücuda zararlar verebilmektedir. Hareketleri kısıtlamakta ve hareket etme sürecini zorlaştırmaktadır. Hal böyle olunca kan dolaşımı azalabilir. Aynı zamanda nefes almayı zorlaştırabilir. Vücudu aşırı oranda terletebilir, bu yüzden hastalıklar meydana gelir. Vücudu yoğun seviyede sıkan korseler mide problemlerine yol açabilmektedir. Bu şekildeki sorunların yaşanmaması için korse bilinçli bir şekilde kullanılmalı ve kumaşı kaliteli olmalıdır.

Bel Korsesi Nasıl Kullanılır?

Her korsenin kullanımı modeline göre değişir. Kişinin kullanım amacı doğrultusunda kullanılma şekli de değişebilmektedir. Sağlığa hizmet eden korseler genellikle doktor önerisi ile kullanılmaktadır. Toparlama özelliği olan korseler de gün içinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu korselerin amacı fazla kiloların gizlenmesi olduğu için günün herhangi bir saatinde kullanılabilir. Fakat korselerin gece uyurken kullanılması önerilmemektedir. Doğumdan sonra bel korsesi hekim onayında ve hekimin önerdiği şekilde kullanılmalıdır. Bazı kadınlar sezeryan doğum yapabilir. Bu süreçte dikişler iyileşmeden korse kullanılmamalıdır. Normal doğum yapan kadınlar için doktorun belirlediği tarihten itibaren korseyi takmaya başlanmalıdır. Korsenin altına ince kumaştan bir atletin giyilmesi tavsiye edilmektedir. Bel korsesini sağlık amacı ile kullanan kişiler kesinlikle doktora danışmalıdır

  • bel korsesi nedir
  • bel korsesi inceltir mi
  • bel korsesinin faydaları
Yorumlar
Hülya Aksan Bel korsesi erkek modellerinin fiyatları ne kadar? Zayıflatır mı? Ne işe yarar? Kullananlar var mı? Belin ince gözükmesini sağlıyor mu toparlıyor mu? Benim çok fazla kilom yok ama toparlaması için bu korselerden kullanmak istiyorum. cevapla
yorum yaz
Su Diyeti Nedir? Nasıl Olur? Nasıl Yapılır? Kaç Kilo Verdirir?