Body korse nedir? Zayıf ve ince gösterir mi?
Yaşam

Body Korse Nedir? Zayıf ve İnce Gösterir mi?

24 Mayıs 2018 - 06:48:29

Body korse vücudu oldukça ince gösteren, vücut hatlarını kavrayan, çeşitli özelliklere sahip korse türüdür.

Body Korse Nedir? Ne İşe Yarar?

Olduğu kilodan daha zayıf görünmek istemek her kadının isteğidir. İnce olmak, her kıyafetin ince girebilecek kadar zayıf olmak, zarif giyinmek güzel bir histir. Fakat fazla yemek yeme durumu veya farklı sebeplerden dolayı kilolu olmak kişiye psikolojik olarak zarar verebilmektedir. Bu zararların minimum seviyeye indirilmesi için korselerden yardım alınır. Şekillendirme özelliği olan body korseler sayesinde ince görünmek hayal olmaktan çıkar. Göğüsler dikleşerek muazzam bir görüntüye ulaşmaktadır.

Body Korse Zayıf Gösterir mi?

Şekillendirici korseler karın bölgesine basınç sağlayarak dümdüz bir karın görüntüsüne ulaşır. Elastik dokusundan dolayı rahat hissettirmeyi hedefler. Kişi rahat hissederken dışardan bakıldığında çok seksi görünebilmektedir. Şekillendirici korselerin toplu görünen kalçalar, düz bir karın, dik göğüsler, ince bir bel, sıkı bacaklar gibi birçok faydası vardır. Hızlı kilo vermek için spor esnasında korse özelliği olan taytlar tercih edilebilir. Şekillendirici korse türleri; atlet tipi, slip, göğüs altında biten, yüksek belli, silikon paçalı, paçalı ve göbekte biten formlarda görülmektedir.

Body Korse Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vücuda uyan body korse modelleri kullanılmalıdır. Her model her kişinin vücut yapısına uygun olmayabilir. Bu yüzden vücut ölçülerini ön planda tutularak korse seçimi yapılmalıdır. Slip formdaki korseler karın ve mide bölgesini düzleştirme özelliğine sahiptir. Ayrıca kalçayı da şekillendirme etkisi vardır. Diğer korse türü atlet formundaki korselerdir. Dikişsiz olması ile bilinir ve sütyen, atlet, korse karışımından meydana gelmektedir. Dikişsiz olduğu için kopçası ve bandı yoktur. Bahsi geçen özelliklerin olması sınırsız bir rahatlık sağlamaktadır. Kıyafetin altına giyilen body korse dikiş çizgisi oluşturmadığı için kötü görüntülere de yol açmamaktadır. Paçalı göbek bölgesinde biten korse türleri ise karın ve kalça kısımlarında problem yaşayan kişiler tarafından kullanılabilir. Üst ve alt kısımları baskılayarak bölgeyi sıkılaştırmaktadır. Korse kalçaları kalkık gösterir.

Body Korse İnce Gösterir mi?

Göğüsün altında biten hem beli hem de basenleri şekillendiren korseler bel bölgesini toparlamaktadır. Ayrıca belin yan kısımlarında bulunan yağları sıkı göstermektedir. Dik göğüsler için birebir faydası olan şekillendirici korseler kadınların yaşam sürecini kurtarabilir. Dik göğüsler için çelik balenli modeller piyasaya sunulmuştur. Dik görüntü sağlayan çelik balenli ürünler birçok alandan satın alınabilir. Kopçaları ön kısımda bulunduğu için ayar rahat bir şekilde yapılabilir. Göğüs altından başlayan body korse modeli yüksek belli silikonu formda olan türdür. Dize kadar uzanır. Kayma problemine yol açmaz. Silikonlar aracılığı ile desteklenmektedir. Ayrıca kalçaları toparlamakta ve dikleştirmektedir. Vücudun ince bir yapıda olduğunu gösteren body korse birçok vücut problemi için çözüm olmaktadır.

Yorumlar
Büşra Şahin 24 Mayıs 2018 - 06:58:29 Vücut korsesi kullananlar var mı? İşe yarıyor mu? Benim biraz fazlalıklarım var kilo vermek ve sıkılaşmak için korse kullanmayı düşünüyorum. Body korseler bu konuda etkili olur diye düşünüyorum. Kullananlar var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: