Sağlık 24 Temmuz 2021 - 11:31:04

Detoks Tarifleri Nedir? Nasıl Yapılır?

Detoks Tarifleri Nedir? Nasıl Yapılır?

Vücudumuza farklı yollardan giren zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılması işlemi detoks olarak isimlendirilirken birçok farklı detoks tarifileri yer almaktadır.

Salatalık, Ispanak, Avokado ve Nane Detoksu

Genel olarak detoks karışımlarında yeşil ürünler çok popülerdir. Detoks suyu olarak ortaya çıkan karışımlarda farklı yeşil tonları görülürken insanların iştahını çok fazla kabartmazlar. Ancak düzenli olarak tüketildiğinde etkileri maksimum düzeyde olacağından özellikle bayanlar sıklıkla kullanmaktadır. Bu detoks tarifleri için bir blender kullanılması gerekirken blender haznesine 1 bardak suyun bırakılması yeterli olur. Hemen ardından yarım avokado, 4-5 yaprak ıspanak ve kabukları ile birlikte 1 adet salatalık atılmalıdır. Avokadoyu soyarak eklemek gerekirken salatalığı da küçük parçalara ayırmak doğru olacaktır. Son olarak 5-6 adet taze nane yaprağı atılarak blender çalıştırılır. Bu şekilde ortaya muhteşem bir detoks suyu çıkabilir.

Kereviz, Elma, Limon, Salatalık ve Nane Detoksu

İlk olarak 1 adet yeşil elmaya ihtiyaç duyulurken bu elmanın kabuklarıyla birlikte 4 parçaya bölünmesi gerekmektedir. Yanında detoks karışımlarına kokusu ile katkı sağlayan 5-6 dal naneye ihtiyaç duyulur. Ek olarak 3 tane kerevizin sapı ve 1 adet limon kullanılacaktır. Bu ürünlerin de 4 parçaya bölünerek kullanılması gerekir. 1 adet salatalık da kabuklarıyla birlikte büyük şekilde doğrandığında karışım hazır hale getirilirken tüm malzemeler blender yardımıyla öğütülerek detoks suyu hazırlanmaktadır. Hazırlanan detoks suyunun vakit kaybetmeden tüketilmesi gerekecektir.

Kırmızı Turp, Havuç, Limon Salatalık Detoksu

Detoks denildiğinde akla gelen yeşil karışımlardan sıkılan ve farklı tatlar arayan kişiler kırmızıya çalan muhteşem rengiyle birlikte bu detoksu kullanabilirler. Bu detoks için 1 adet salatalık, 2 adet havuç, 1 tane kırmızı turp ve 1 adet limon gerecektir. Salatalığı 3-5 parçaya bölen kişiler, 2 tane havucu da olabildiğince büyük parçalar halinde doğrayabilirler. Turpu yapraklarıyla birlikte yıkayıp doğrayan kişiler son olarak 1 adet limonun kabuklarını soyarak 4 eşit parçaya bölerler. Malzemelerin tamamı blender ile öğütüldüğünde ortaya muhteşem bir renge sahip olan detoks suyu çıkacaktır.

Detoks Nasıl Kullanılır? Nasıl Yapılır?

Detoks sularını hazırlayan kişiler, bunları kullanma aşamasına geldiğinde ciddi şekilde kararsızlık yaşarlar. Bu detoks sularının kullanım zamanları çok büyük önem arz etmezken genelde insanların miktara dikkat etmesi gerekmektedir. Bu aşamada kişiler zamanlarına ve ihtiyaçlarına göre günde 2-3 adet detoks suyu tüketebilirler. Bu detoks sularının farklı tarifler olması sürekli olarak aynı maddenin alınması sebebiyle yan etkilerin oluşmasını engellerken farklı faydalar görmeyi de kolaylaştıracaktır. Bu doğrultuda sabah kalktıktan sonra bir bardak detoks suyu tüketmek oldukça doğru bir karar olurken bunun sonrasında ara öğünlerde de tercih edilebilmektedir. Doğal ürünlerden hazırlanan detoks suları düzenli olarak tüketilirse vücudun içerisinde yer alan zararlı maddeleri sırasıyla dışarı atacak ve onlardan kurtulmayı sağlayacaktır.

  • detoks tarifleri
  • detoks nasıl kullanılır
Yorumlar
Hatice Baş Kilo verdiren detoks tarifleri nelerdir? Zayıflamak için detoks yaparsak etkili olur mu? 3 ay sonra düğünüm zayıflamak istiyorum. Bunun için nasıl bir yöntem uygulamam gerekiyor? Detoks suyu kilo verdirir mi? cevapla
yorum yaz
Zeytinyağının Faydaları ve Zararları