Diyet 24 Temmuz 2021 - 07:41:02

Bayram Sonrası Diyet Nasıl Yapılır?

Bayram Sonrası Diyet Nasıl Yapılır?

Bayramlarda çok fazla yemek tüketimi adetlerimiz arasında yer alırken bayram sonrası diyet ile alınan kiloların verilmesi gerekir.

Bayram Sonrası Diyet Nasıl Yapılır?

Bayramlarda hem tatlı hem de hamur işi sıklıkla tüketilmektedir. Özellikle birçok aile büyüğü ziyaret edilirken herkes sunduğu ikramların tamamen bitirilmesini bekler ve bunda ısrarcı olur. Saygısızlık olmamasını düşünerek gittikleri her yerde sunulan ikramları mideye indiren kişiler de bayramı birkaç kilo alarak geçirmiş olacaktır. Bu durumun aksine çevrilmesi için bayramdan hemen sonra diyet yapılmaya başlanması gerekirken bu sayede alınan kilolardan kurtulmak mümkün olur. Bu kiloların verilmesi için çok ağır diyetlere gerek olmazken 1 aylık bir diyet ile birlikte alınan birkaç kilo kolayca verilmektedir. Bayram sonrası diyet yapmak alınan kiloların verilmesine yardımcı olur.

Bayram Sonrası Diyette Kalori Miktarı Ne Kadar?

Yapılan diyetlerde kişiler ne kadar kalori açığa çıkarırlarsa o seviyede kilo vermeye başlarlar. İnsanlar 7200 kalori fazladan yaktıkları anda 1 kg. verecekler ve hedeflerine biraz daha yaklaşacaklardır. Genel olarak günde 1000 kalori açığa çıkarmak çok zor bir durum olmadığından kişiler 1 hafta gibi bir süreçte 1 kg. verebilirler. Bu tempoda 1 aylık süreçte 4 kilo verecekler, bayramda ve bayram öncesinde aldıkları kilolardan tamamen kurtulacaklardır. Genelde insanlar 2500 kalori günde yakabildiğinden 1500 kalori alarak başladıkları diyetlerde 1 ayda istedikleri düzeye gelebilirler. Bu da kişileri çok fazla zorlamayan diyetler ile mümkün olabilir.

Bayram Sonrası Diyette Neler Tüketilmelidir?

Bayramda tatlıya doyan kişiler 1 ay boyunca tatlıya dokunmazlarsa son derece rahat bir biçimde kilo verebilirler. İlk dönemlerde tatlı ihtiyaçları kısa süre öncesinde maksimum düzeyde karşılandığı için çok fazla ihtiyaç da hissetmeyeceklerdir. Son 1-2 haftada da kendilerini tuttuklarında tatlı yemeden başarıyla 1 aylarını geçirebilirler. Bunun yanı sıra ekmeği de olabildiğince hayattan çıkarmak önemlidir. Sabah kahvaltılarında zorlananlar yalnızca 1 dilim çavdar ekmeği ya da kepek ekmeği kullanabilirken bunun dışında farklı ürünlere yönelmek doğru bir tercih olmayacaktır. Protein ağırlıklı beslenmek temel alınırken bitkisel ürünler ile desteklenen diyetler her zaman maksimum düzeyde sonuç verecektir.

Diyet Yaparken Spor Yapılmalı?

Bayram sonrası diyet yapılırken kişiler verecekleri kiloları eğer yağlarından vermek istiyorlarsa bunun için spor yapmaları şarttır. Bunun için kesinlikle spor salonuna gitmeleri gerekmez. İsteyenler ya da zamanı olanlar spor salonlarında sporlarını çok başarılı bir şekilde yaparken isteyenler evlerinden de sporlarını gerçekleştirebilirler. Burada önemli olan kişilerin gün içerisinde yakmaları gereken kaloriyi yakması ve bunun yanında kaslarını düzenli olarak çalıştırmasıdır. Eğer bölgesel olarak kilo vermek isteyen kişiler varsa bu kişiler sürekli olarak istedikleri bölgelerini çalıştırıp diyetlerine devam ederek bölgesel bir şekilde zayıflama şansını da elde ederler. Bayram sonrası diyet yapmaya karar veren kişiler yaz aylarında çok formda gözükmek istiyorlarsa kısa sürede sonuca gidebileceklerdir.

  • bayram sonrası diyet
  • bayram sonrası diyet nasıl yapılır
  • bayram sonrası diyet yapmak
Yorumlar
Seçil Köse Kurban bayramı sonrasında diyet nasıl yapmamız gerekiyor? Ramazandan bayramında değil ama kurbanda genelde çok kilo alıyorum. Nasıl beslenmem gerekiyor? Nelere dikkat etmeliyiz? Bayramda kilo almamak için ne yapmalıyım? cevapla
yorum yaz
Ağrısız Doğum Yöntemleri ve Teknikleri