Diyet pasta yöntemi ve tarifleri nedir? Nerede satılır? Nasıl yapılır?
Diyet

Diyet Pasta Yöntemi ve Tarifleri Nedir? Nerede Satılır? Nasıl Yapılır?

20 Nisan 2018 - 09:15:15

Diyet Pasta son dönemlerde zayıflamak için sık tercih edilen ve kişinin kendisinin de yapabildiği diyet türüdür.

Diyet Pasta Nedir? Nerede Satılır?

Çağın rahatsızlığı olan obezite yüzünden insanlar strese girerek mutsuz bir şekilde hayatlarını devam ettirmektedirler. Halbuki mutsuz olmak yerine karar verip diyet sürecine girerek ideal kiloya ulaşmak mümkündür. Fazla kilolu olmak birçok farklı hastalığa yol açabildiği gibi bireyin hareket alanını kısıtlamaktadır. Bunların yanı sıra kilo kötü bir görüntüye yol açar. Kişi istediği gibi giyinemez ve bu durum sonucunda kendini mutsuz hisseder. Kilo problemi ruhsal olarak özgüven sorununa kadar gitmektedir. Bu yüzden fazla kilolardan kurtulmak bireye fiziksel ve zihinsel olarak iyi gelmektedir. Birçok yerde satışı yapılan diyet pastası evde de yapılabilir.

Diyet Pasta Yöntemi Nedir?

Kilo vermenin sayısız yöntemi vardır. Her dönemde kilo vermek için çeşitli yöntemler gündeme gelebilmektedir. Teknoloji geliştikçe ve zaman ilerledikçe insanlar yeni yöntemler keşfetmektedir. Keşfedilen ve uygulanan zayıflama yollarından biri diyet pastadır. Kişi bu pastayı kendisi evde rahat bir şekilde yapabilir veya ilgili yerlerden satın alabilir. Bu pasta türüyle ilgili çeşitli tarifler mevcuttur.

Diyet Pasta Tarifleri Nedir?

Beslenme programı ile zayıflayan insanlar genellikle pastalardan kaçmaktadır. Pastada çok fazla kalori bulunduğu için kişi kilo almaktadır. Fakat son dönemlerde popüler olan diyet yaş pasta hem diyet yapma olanağı hem de bireyin çikolata yeme isteğini baskı altında tutmamaktadır. Bu diyet türü son günlerde ünlüler ve birçok kişi tarafından uygulanmaktadır. Özellikle kadınların en çok sevdiği tatlı türleri arasında çikolata vardır. Bu yüzden en çok tercih edilen pasta çeşitlerinden ilki çikolatalı diyet pastadır.

Diyet Pasta Malzemeleri Nelerdir?

Pastanın yapılması için gerekli olan malzemeler; dört çay kaşığı kakao, pastanın üzeri için kakao, bir çorba kaşığı kadar süzme yoğurt, birazcık rom aroması, beş çorba kaşığı süt tozu, iki yumurta sarısı, üç çay kaşığı tatlandırıcıdır.

Diyet Pasta Nasıl Yapılır?

Yapılışı oldukça kolay olan ve zayıflama sürecinde tüketilebilen bu pastayı yapmak için öncelikle kakao, süt tozu ve süzme yoğurdu bir kabın içine almak gerekir. Kaba alınan malzemeler iyi bir şekilde karıştırılmalıdır. Diğer malzemeler de karışıma ilave edilir. Karışım hazırlandıktan sonra ise pasta çemberinin içine dökülmektedir. Hazırlanan karışıma kakao serpiştirilmektedir. Pastanın üzeri kakao ile kaplandıktan sonra buzdolabına alınmaktadır. Birkaç saat buzdolabında bekletilmelidir. Bekletilme işleminden sonra dışarı çıkarılır. Pasta çemberi pastadan ayrılır (yani çember kelepçesinden açılır) ve üst kısmına mevsim meyveleri eklenebilir. Meyve olarak genellikle kivi, çilek, muz tercih edilmektedir. Bazı kişiler karışımı hazırlarken çember yerine top yapmaktadırlar. Buzluktan sonra tercihe göre karışım küçük toplar halinde servis edilebilir. Topların içerisine kuru üzüm, kayısı doğranarak yerleştirilebilir. Kişi çikolatalı pasta yerine diğer diyet pasta tarifleri uygulamayı tercih edebilmektedir.

Yorumlar
Narin yüksel 20 Nisan 2018 - 09:25:15 Diyet pasta nasıl yapılır? Kalorisi düşük diyette yenebilecek pasta tarifleri nelerdir? Bu tarz pastaları satan yerler var mı? Diyet pasta yöntemiyle zayıflamak mümkün olur mu? Genelde kilo aldırır diye biliyorum ama zayıflamak için nasıl tüketmek gerekiyor:)cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: