Zayıflama

Doğum Sonrası Zayıflamak İçin Ne Yapmalı?

13 Ekim 2017 - 04:27:33
Doğum sonrası zayıflamak için ne yapmalı?

Bayanların hamilelik dönemlerinde 9 ile 12 kg. almaları son derece normal bir şekilde karşılanmaktadır. Bu aşamada alınan kilolar doğum sonrası zamanda da kolay bir biçimde verilebilir.

Doğum Sonrasında Zayıflamak İçin Ne Yapmlaı?

Doğum sonrası kilo vermek için de belirli ayrıntılara dikkat etmek gerekmektedir. Alınan bu kiloların bir kısmı doğum anında verilirken sonrasında da fazla kilolar kalmaktadır. Bu aşamada anneler hemen kilolarını vermek isteseler de bebeklerini emzirmenin buna engel olacağı söylenir. Ancak bebeklerini emziren bayanlar da rahatlıkla kilo verebilirler. Bu aşamada doğru beslenmek ve belirli miktarda spor yeterli olacaktır.

Doğum Sonrası Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Doğum aşamasının ardından bebeklerine bakmaya başlayan bayanları oldukça zorlu bir dönem beklemektedir. Ancak bu dönemde hem bebeklerine olabilecek en iyi şekilde bakıp hem de kilo vermeleri mümkün olacaktır. Hem hamilelik döneminde hem de sonrasında bebekler emzirilirken büyükler bayanlara iki kişilik yemelerinin gerekli olduğunu yoksa bebeğinin doymayacağını belirtir. Ancak bu son derece yanlış bir düşüncedir. Özellikle doğum sonrasında bayanların sütünün kesilmesi ya da yeteri kadar besin değerinin olmaması gibi problemler çok ileri düzeyde diyetler ile mümkün olmaktadır. Gün içerisinde bayanların almaları gereken kalori rahatlıkla hesaplanmaktadır. Emziren bayanların gün içerisinde 500-600 kalori alması yeterli olmaktadır. Bu sebeple de iki kişilik yemelerine ya da sürekli olarak belirli besinleri tüketmelerine gerek yoktur. Ağır diyetlerden kaçınmaları yeterli olacaktır.

Doğumdan Sonra Neler Yenmeli? Neler Yenmemeli?

İlk olarak bayanlar gün içerisinde protein ağırlıklı besinlere yönelebilirler. Her zaman kilo vermek isteyen kişilerin dostu olan protein ağırlıklı ürünleri kullanıp karbonhidrat içerikli besinleri hayatlarından çıkaran bayanlar sorunsuz bir şekilde kilo vermektedir. Bu aşamada hayvansal gıdaları tüketen bayanlar bir yandan peynir ve süt ile birlikte kalsiyum ihtiyacını da karşılamaktadır. Buna ek olarak yemeklerde sebze yemeklerini de tercih edebilen bayanlar gereken tüm mineral ve vitaminleri almış olacaktır. Bunların tamamı anne sütüne de geçerken bebeğin de tamamen sağlıklı bir şekilde büyümesi sağlanır. Gün içerisinde öğünleri kesinlikle atlamayan anneler sürekli olarak sağlıklı beslenirler. Hamur işi ya da abur cuburları hayatından çıkaran bayanlar buna ek olarak sürekli meyve ve yoğurt gibi ürünleri ara öğün olarak tüketebilir.

Doğum Sonrası Zayıflatan Egzersizler ve Hareketler

Hamileliğin zorlayıcı geçmesi durumunda dahi bayanlar spor ile birlikte normal hayatlarına çok daha hızlı dönebilirler. Bu dönemde bayanlar eğer bebeklerini sezeryan doğum ile doğurmuşlarsa spora başlayacakları tarih biraz ertelenmektedir. Ancak spora direkt olarak ağırlıklarla başlamalarına gerek olmaz. Gün içerisinde yürüyüşe çıkabilen bayanlar buna ek olarak bebekleri ile geçirdikleri zamanın çoğunda da kalori yakacaklardır. Gün içerisinde bebek emzirmek çok ciddi bir kalori yakımına sebep olurken ev içerisindeki koşuşturmalar da oldukça fazla kalori anlamına gelir. Buna ek olarak hafif çalışmalar yüksek bir kalori yakımını sağlayabilir.

Yorumlar
Yeliz Keskinbıçak 05 Ekim 2017 - 12:25:09 Zayıflamak istiyorum ama bebek emziriyorum. Ne yapmam gerekiyor? Sütümün kesilmemesi gerekiyor ve biraz da zayıflamam gerekiyor...cevapla
Gönül uludağ 29 Ağustos 2018 - 15:17:50 Doğum yaptıktan sonra kaç kilo gider? Şuan 7 aylık hamileyim ve gebelikte gerçekten normale göre fazla kilo aldım. Henüz 2 ay daha var ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Doğumdan sonra zayıflamak için hangi yöntemi uygulamam gerekir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: