Sağlık 24 Haziran 2021 - 20:37:37

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj İşe Yarıyor mu?

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj İşe Yarıyor mu?

Dudak dolgunlaştırıcı ruj; dudakların olduğundan daha kalın gözükmesini sağlayan, hem günlük hem de özel gün makyajlarında tercih edilen, farklı renk ve çeşitlerde üretilen en çok kullanılan makyaj malzemelerinden bir tanesidir.

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Nedir? İşe Yarıyor mu?

dudaklar şişlik ve geçici şişkinlik meydana getiren dudak dolgunlaştırıcı ruj, geçici de olsa ameliyatsız falan dudaklar dolgun gözükmesini sağlayan bir makyaj malzemesidir. Bu durum kadınlar için çok önemlidir. Özellikle çok ince bir dudak yapısına sahip olan kadınlar dudaklarını dolgun gösterebilmek için bu rujlardan sıklıkla tercih etmektedir. Çünkü makyaj trendlerinde dolgun ve kalın dudak daha fazla ilgi görmektedir.

Dudakların daha dolgun gözükmesini sağlayan bu rujlar aynı zamanda nemlendirici ve besleyici özelliklere sahiptir. Bu rujlar liftinge etkisi meydana getirir. Hacim bu makyaj ürünleri çoğunluklukla parlatıcı kıvamındadır. Yani likit rujlar kullanılmaktadır. Likit rujlar diğer rujların aksine sürüldükten sonra kurumaktadır ve dolgun bir görüntü sağlamaktadır. Bunun yanı sıra da gün boyunca dudakta kalmaktadır.

Dudak dolgunlaştırıcı ruj renkleri nude ve pembe tonları olurken aynı zamanda şeffaf da olabilmektedir. Doğal dudak renkleri genel olarak daha dolgun görünüm sağlamaktadır. Dudaklarda yumuşaklık meydana getiren bu rujlar pürüzsüz ve bakımlı bir görünüm oluşturur.

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Nedir?

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Zararlı mı?

Dudaklarının kusursuz olmasını isteyen pek çok kadının tercihi olan dudak dolgunlaştırıcı ruj sürekli kullanıldığı zaman dudaklara zarar verebilmektedir. Dudaklarınız kuruyabilir ve tahriş söz konusu olabilir. Ayrıca sürekli sürülürse zaman içerisinde etki görülmemeye başlamaktadır. Bundan dolayı düzenli değil, ara sıra kullanılması tavsiye edilmektedir.

Genel olarak bu rujlar arı zehri, tarçın ya da mentol gibi bileşenlerden yapılır. Eğer geçmişte arı sokmasına karşı alerjiniz olduysa, kullandığınız ürünün arı zehrinden yapılmamış olması gerekir. Bu tarz rujları alırken içeriğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü bu ürünler cilt ile reaksiyona girer ve dudakların şişmesini sağlar.

Ruj Çeşitleri ve İsimleri Nelerdir?

Her geçen gün makyaj malzemelerinde yenileri üretilmektedir. Bunlardan bir tanesi de rujlardır. Birçok marka pek çok renk bu alanda başarılıdır. Tercihe göre rujlarda fiyatlar da markalara göre değişiklik gösterir. Kadınların en fazla tercih ettikleri ruj çeşitleri şunlardır:

 • Kalem rujlar
 • Likit rujlar
 • Parlatıcılar
 • Parlak kremsi rujlar

Bu şekilde daha birçok çeşitlere ayrılmaktadır. Dudak dolgunlaştırıcı rujlar bu çeşitler arasında daha çok likit ve parlatıcı rujlar arasında yer almaktadır. Eğer estetiksiz dudaklarınızın dolgun gözükmesini istiyorsanız bu rujlardan alabilirsiniz.

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Nasıl Kullanılır? Nasıl Kalıcı Olur?

Kalem rujlar ve likit rujlar diğerlerine göre daha kalıcı olmaktadır. Gün boyunca çok az yenileme ihtiyacı duyarsınız. Aynı zamanda kalemle birlikte likit ruj aynı anda kullanıldığında dudakları daha da dolgunlaştırmaktadır. Diğer bir tür olan parlatıcı rujlar ise mat bir rujun üzerine kullanılabildiği gibi tek başına kullanılarak da yumuşak bir yapı oluşturmaktadır. Daha çok günlük makyajlarda tercih edilir.

Parlak kremsi rujlar da günlük kullanım için oldukça uygundur. Daha hafif bir görüntü oluşturur. Bu nedenle ne aşırılaştırılmış ne de hiç rujsuz gösterir. Bakımlı görünmek ve cilde renk katmak amacıyla diğer makyaj malzemelerine oranla günlük ruj da tercih edilebilir.

Dudak dolgunlaştırıcı kullanımına bakacak olursak da eğer, kalem desteği ile birlikte kalıcı ve kusursuz bir görünüm kazanmaktadır. Eğer dudaklarınız çatlaklar varsa, mat ve dolgunlaştırıcı ruj ile daha etkili bir görünüm sağlayabilirsiniz.

En İyi dudak Dolgunlaştırıcı Ruj

En İyi Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Nedir? Kullananlar ve Yorumlar

Cilde uygulanan tüm malzemelerde marka çok önemlidir. Bu nedenle her ne olursa olsun çoğu şeyde markalı ve güvenilir olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Dudak dolgunlaştırıcı rujlar için de birçok güvenilir markalar vardır. Daha çok likit rujlar bunun için kullanılmaktadır. Fakat son zamanlarda hemen hemen her marka likit ruj üretmeye başlamıştır.

Genel olarak dudak dolgunlaştırıcı ruj kullananlar, farklı renklerden ve çeşitlerden yararlanılmaktadır. Dudakların zarar görmemesi için de sonrasında bakım yapılması önerilmektedir. Bazı kadınlar tahriş edici etkiler gördüğünü söylemektedir. Bundan dolayı sürekli kullanılmamalıdır.

 • dudak dolgunlaştırıcı ruj nedir
 • dudak dolgunlaştırıcı ruj
 • dudak dolgunlaştırıcı ruj renkleri
 • dudak dolgunlaştırıcı ruj zararlı mı
 • ruj çeşitleri
 • dudak dolgunlaştırıcı ruj nasıl kullanılır
 • dudak dolgunlaştırıcı ruj kullanımı
 • en iyi dudak dolgunlaştırıcı ruj
 • dudak dolgunlaştırıcı ruj kullananlar
Yorumlar
İrem Gümüş dudaklarım çok ince olduğu için nasıl ruj sürersem süreyim hep ince bir çizgi gibi kalıyor. Biraz daha kalın ve dolgun olsun istiyorum ama herhangi bir operasyona girmek istemiyorum. Doğal yollardan dudakları dolgunlaştırmak için ne yapılmalı? Herhangi bir formül bilen var mı? cevapla
mine okuyan dudakları dolgun gösteren rujlar sağlıklı mı? yani dudakları dolgun gösterme işini nasıl yapıyorlar. Dudakları kimyasal bir madde ile şişirerek mi yada nasıl yapıyorlar bana yardımcı olur musunu? dudak hattım ince bir çizgi şeklinde eğer bir zararı yoksa ben de bu rujlardan kullanmak istiyorum cevapla
yorum yaz
Burun Tıkanıklığı Sebepleri Nelerdir? Nasıl Açılır?