Dudak dolgunlaştırıcı ruj işe yarıyor mu?
Sağlık

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj İşe Yarıyor mu?

24 Haziran 2017 - 20:37:37

En çok kullanılan makyaj malzemelerinden bir tanesi rujdur. Normal günün de özel bir günün de vazgeçilmezidir ruj. Son zamanlarda birçok çeşitte ve renkte üretilmektedir. En fazla tercih edilenleri ise dudak dolgunlaştırıcı rujlardır.

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Nedir?

Artık geçici de olsa ameliyatsız falan dudaklar dolgun gösterilebiliyor. Bu durum kadınlar için çok önemlidir. Özellikle çok ince bir dudak yapısına sahip olan kadınlar dudaklarını dolgun gösterebilmek için birçok yol denerler. Çünkü ruj dolgun dudaklarda daha güzel görünmektedir. Genellikle dolgun dudaklar için likit rujlar kullanılmaktadır. Likit rujlar diğer rujların aksine sürüldükten sonra kurumaktadır ve dolgun bir görüntü sağlamaktadır. Bunun yanı sıra da gün boyunca dudakta kalmaktadır. Fakat likit rujların yanı sıra tercih edilebilecek birçok çeşit vardır.

Ruj Çeşitleri ve İsimleri Nelerdir?

Her geçen gün makyaj malzemelerinde yenileri üretilmektedir. Bunlardan bir tanesi de rujlardır. Birçok marka birçok renk bu alanda başarılıdır. Tercihe göre rujlarda fiyatlar da markalara göre değişiklik gösterir. Kadınların en fazla tercih ettikleri ruj çeşitleri şunlardır:

  • Kalem rujlar
  • Likit rujlar
  • Parlatıcılar
  • Parlak kremsi rujlar

Bu şekilde daha birçok çeşitlere ayrılmaktadır.

Ruj Nasıl Kullanılır? Nasıl Kalıcı Olur?

Kalem rujlar ve likit rujlar diğerlerine göre daha kalıcı olmaktadır. Gün boyunca çok az yenileme ihtiyacı duyarsınız. Aynı zamanda kalemle birlikte likit ruj aynı anda kullanıldığında dudakları daha da dolgunlaştırmaktadır. Diğer bir tür olan parlatıcı rujlar ise mat bir rujun üzerine kullanılabildiği gibi tek başına kullanılarak da yumuşak bir yapı oluşturmaktadır. Daha çok günlük makyajlarda tercih edilir. Diğer bir tür olan parlak kremsi rujlar da günlük kullanım için oldukça uygundur. Daha hafif bir görüntü oluşturur. Bu nedenle ne aşırılaştırılmış ne de hiç rujsuz gösterir. Bakımlı görünmek ve cilde renk katmak amacıyla diğer makyaj malzemelerine oranla günlük ruj da tercih edilebilir.

Ruj Alırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Cilde uygulanan tüm malzemelerde marka çok önemlidir. Bu nedenle her ne olursa olsun çoğu şeyde markalı ve güvenilir olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Dudak dolgunlaştırıcı rujlar için de birçok güvenilir markalar vardır. Daha çok likit rujlar bunun için kullanılmaktadır fakat likit ruj yeni bir çeşit olduğu için her markada bulunmamaktaydı. Fakat son zamanlarda hemen hemen her marka likit ruj üretmeye başlamıştır. Bunlardan en çok tercih edilenler Pastel, Golden Rose, Flormar, Loreal markalarıdır. Bu markalar kadınlar tarafından güvenle kullanılan markalardır. Şu zamana kadar da herhangi bir probleme sebep olmamıştır. Aynı zamanda da her geçen gün yeni renklerle satışa sunulmaktadır. Kalıcılık ve dolgunlukta bu markaların likit rujları oldukça etkilidir ve tercih edilebilir. Fiyat olarak biraz yüksek olsalar da markalar hem güvenilir hem de dudakların dolgunluğu için tercih edilebilir.

Yorumlar
İrem Gümüş 16 Ağustos 2017 - 12:04:00 dudaklarım çok ince olduğu için nasıl ruj sürersem süreyim hep ince bir çizgi gibi kalıyor. Biraz daha kalın ve dolgun olsun istiyorum ama herhangi bir operasyona girmek istemiyorum. Doğal yollardan dudakları dolgunlaştırmak için ne yapılmalı? Herhangi bir formül bilen var mı?cevapla
mine okuyan 04 Nisan 2018 - 23:28:51 dudakları dolgun gösteren rujlar sağlıklı mı? yani dudakları dolgun gösterme işini nasıl yapıyorlar. Dudakları kimyasal bir madde ile şişirerek mi yada nasıl yapıyorlar bana yardımcı olur musunu? dudak hattım ince bir çizgi şeklinde eğer bir zararı yoksa ben de bu rujlardan kullanmak istiyorumcevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: