Yaşam 25 Mayıs 2021 - 09:50:25

En İyi Biceps Hareketleri Nelerdir?

En İyi Biceps Hareketleri Nelerdir?

Erkeklerde görünüşü en iyi şekilde tamamlayan biceps kaslarının doğru bir şekilde geliştirilmesi çok önemlidir.

Biceps Nedir, Ne Demek?

Spor ve egzersiz ile ilgilenmeye başlayan erkeklerin ilk duydukları kelimelerden birisi biceps oluyor. Sürekli olarak dillerde olan ve geliştirilmesi için çeşitli yolları tanıtılan biceps, ön kol kaslarına verilen isim olarak tanımlanıyor. Ülkemizde pazı kası olarak da isimlendirilen bu kaslar, rahatlıkla geliştirilebilirken erkeklerde gücü simgeleyen bölgelerden birisi olarak göze çarpıyor. Omuzlar ile dirsekler arasında kalan biceps kası son derece iri yapılı ve göze çarpan bir kas olma özelliği gösterir. Bu sebeple de düzenli olarak egzersiz yaparak daha iyi bir görünüme kavuşmak isteyen kişilerin ilk hedeflerinden birisidir. Sporun yapıldığı aşamada dahi hemen kabaran ve güzel bir görünüme kavuşan bu kasların daimi olarak bu şekilde kalması erkeklerin spordaki amaçları arasında yer alır.

Biceps Nasıl Büyür, Nasıl Geliştirilir?

Kollarda yer alan ve biceps olarak isimlendirilen kasların geliştirilmesi için düzenli bir şekilde egzersizlerin yapılması şarttır. Bilindiği üzere egzersizlerin beslenme ile desteklenmeden bir sonuç vermesi oldukça zor olur. Bu sebeple de yeteri kadar protein almaya başlayan kişiler, ön kol kaslarını çalıştıran hareketleri doğru bir şekilde yaparak bu bölgenin daha iyi bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirler. Spora yeni başlayan kişilerin bu bölgeye şekil verebilmesi için ilk olarak kas oluşumunu sağlaması gerekir. İlk etapta kas oluşumu sağlanmalıdır ki sonrasında bu gruba şekil vermek için egzersizlere devam edilebilsin. Bu doğrultuda ortaya çıkan hareketler düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde insanların kısa süre içerisinde sonuç almaları mümkün olacaktır.

Evde En İyi Biceps Hareketleri

Evde biceps için şınav ya da barfiks çekebilirsiniz. Biceps geliştirilmesi için uygulanabilecek olan çok sayıda hareket yer alır. Bu aşamada kasın tamamının en iyi şekilde çalıştırılması ve kısa sürede etkilerinin ortaya çıkması amaçlanır. Bu kası en iyi çalıştıran egzersizler, Incline Dumbbell Curl, Hammer Curl, Barbell Curl, Concentration Curl, Ez-Bar Reserve Curl ve High-Pulley Cable Curl gibi isimlerle anılmaktadır. Vücut geliştirme çalışmalarında Amerika merkez ülkelerden birisi olduğu için uygulanan egzersizler İngilizce kelimelerle tarif edilmektedir. Bu hareketleri not alan kişiler, rahatlıkla internet üzerinden egzersizlerin nasıl yapıldığı konusunda bilgi sahibi olmayı başarabilirler.

Bicepsler Ne Kadar Sürede Gelişir?

Kol kaslarının gelişimi için belirli bir süre vermek çok mümkün olmamaktadır. İnsanların istedikleri seviyeye gelebilmeleri için düzenli olarak çalışmaya devam etmeleri gerekir. İlk etapta istenen görüntünün sağlanması için yüksek tempoda çalışmak gerekir. Sonrasında mevcut kasları korumak için daha hafif tempoda rahat bir şekilde spor yapılabilmektedir. Ancak insanlar güzel bir biceps görünüşü istiyorlarsa haftada 2-3 defa bu egzersizleri yapmayı göze almalıdır. Görünüşün daha çekici bir hale gelmesini sağlayan biceps kasları özen gösterildiğinde karşılığını kısa süre içerisinde verebilen kaslardır.

  • biceps
  • biceps nedir
  • en iyi biceps hareketleri
  • biceps için şınav
  • biceps nasıl büyür
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Kudzu Bitkisi Nedir? Faydaları Nelerdir? Nerede Satılır?