Zayıflama

Erik Kilo Aldırır mı? Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

30 Mayıs 2018 - 10:16:28
Erik kilo aldırır mı? Zayıflatır mı? Kilo verdirir mi?

Yaz aylarının vazgeçilmez meyveleri arasında yer alan erik, kilosuna dikkat eden ve kilo vermek isteyen kişiler için de oldukça önemli bir besindir.

Erik Nedir? Ne İşe Yarar?

Yaz ayları geldiğinde birçok kişi sevdiği meyveleri satın almaya ve bunları bolca tüketmeye başlar. Yaz meyvesi denildiğinde birçok kişinin aklına ilk olarak erik gelir. Ülkemizde akşam saatlerinde seyyar olarak dahi satılan erik, ekşi tadıyla insanlar tarafından çokça sevilmektedir. Meyveler arasında erik tabiri oldukça geniş bir yelpazeyi ifade eder. Birçok farklı çeşidi olduğundan insanlar farklı erik türleri ile rahatlıkla karşılaşabilirler. Genelde erik, tek başına kullanıldığında yaz aylarında yetişen ve bizlere ulaşan yeşil erik akıllara gelmektedir.

Erik Kilo Aldırır mı? Kilo Yapar mı?

Eriği çok seven ve bunun için yaz aylarının gelmesini bekleyen kişiler, yaz ayları gelirken bir yandan da diyetlerine başlamaktadır. Yapacakları diyetler sayesinde yaz aylarında çok daha güzel bir fiziki görünüş ile girmek isteyen bayanlar erik yerken dahi diyetlerine uygun olup olmadığını düşünmeye başlarlar. Eriğin kilo aldırıp aldırmadığını merak eden bayanlar, bu konuda kendileri için son derece olumlu bilgiler edinebilirler. Eriğin diyet dönemlerinde tüketiminde bir sakınca bulunmaz. Ancak bu durum eriğin sürekli olarak sınırsız bir biçimde tüketimi konusunda özgürlük de tanımamaktadır. 100 gram erikte 47 kalori olduğundan kişilerin kalori hesaplarına uygun bir şekilde tüketmesi gerekir.

Erik Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Sürekli olarak yediklerine dikkat eden ve bu şekilde düzenli bir diyet uygulamasına giden kişiler, yedikleri her ürünün zayıflamalarına ya da kilo almalarına katkı sağlayacağını araştırır. Erik de çok sevilen meyveler arasında yer aldığından zayıflamak isteyen kişiler bu dönemlerinde erik tüketmenin zayıflamalarına faydalı olup olmayacağını merak ederler. Eriğin içerisinde yer alan lifler, zayıflamak isteyen kişiler için oldukça faydalı maddelerdir. Bu lifler sayesinde kişilerin bağırsaklarında yer alan düzensizlikler ortadan kalkarken kişilerin daha uzun süre tok kalması sağlanabilir. Ara öğünlerde erik tüketerek kişiler diyetlerini çok daha rahat bir şekilde uygulayabilirler.

Eriğin Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

Zayıflamaya olan katkılarının yanında eriğin vücudun farklı noktalarına da çok sayıda faydası bulunur. Bunlardan ilki içeriğinde yer alan C vitaminidir. Kış aylarında portakal ya da mandalina gibi ürünlerden rahatlıkla alınabilen C vitamini, yaz aylarında erik ile vücuda alınmaktadır. Bunun yanında idrar yolu enfeksiyonlarının ortadan kalkmasında da çok etkili bir ürün olarak kendisini göstermektedir. Böbrek taşı problemi olan kişilerin de düzenli olarak erik tüketimi son derece faydalı olur. Böbreklerin çok daha iyi bir şekilde çalışması için en önemli etmenlerden birisi budur. Çocuklarda kısmen ateş düşürücü olarak kullanılabilir. Çok büyük problemler olmadığında erik kullanarak ateşi düşürmek de mümkün olur. Düzenli olarak tüketildiğinde çok sayıda faydası bulunan erik, zayıflama üzerinde de olumlu etkiler göstermektedir.

Yorumlar
Elif Karakaya 30 Mayıs 2018 - 10:26:28 Erik kilo yapar mı? Kalorisi ne kadar? Diyetteyim ve erik yemeyi çok seviyorum. Kilo yapar mı yapmaz mı emin olamadığım için yemiyorum. Ne kadar tüketebilirim? Kilo verdirmeye yardımcı olur mu? Bu meyveyi zayıflamak için kullananlar var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: