Sağlık 10 Temmuz 2021 - 10:51:57

Gaz Sıkışması Kalp Ağrısı Yapar mı?

Gaz Sıkışması Kalp Ağrısı Yapar mı?

Günümüzde birçok kişinin şikayetini dile getirdiği konuların başında gelen gaz sıkışması ve kalp ağrısı gibi durumlar tedavi edilmediği takdirde önemli sorunlara yol açabilmektedir. Gaz sıkışması sonucunda kalp ağrısı yaşıyor olabilirsiniz.

Gaz Sıkışması Neden Olur?

Bireylerin tüketmiş oldukları yiyecek ve içecekler sonucunda aşırı havaya maruz kalınması halinde gaz sıkışması meydana gelmektedir. Meydana gelen bu gaz birikimi sonrasında kalp çarpıntısı ve ağrısı yaşanması mümkündür. Bu geçici olarak yaşanan rahatsızlık vücudunuz içerisinde sıkışan gazın dışarı çıkarılması sonucunda gelen rahatlamayla birlikte ortadan kalkacaktır. Fakat burada dikkat edilmesi ve tehlike arz eden durum ise bu gazın vücut içerisinde dışarıya atılamadığı durumlardır. Bu gibi durumlarda oldukça ciddi rahatsızlıklar meydana gelebilmekte olup, kalp çarpıntısı ve ağrılarının ağırlaşmasına neden olabilmektedir.

Gaz Sıkışması Nasıl Belli Olur?

Gaz sıkışmasının belli başlı belirtileri aşağıdaki gibidir:

 • Kalbinizde yoğun bir ağrı hissetme
 • İştahınızda zamanla azalma yaşanması ve hızlı bir şekilde kilo kaybı yaşaması
 • Göğüs kafesinizde ani sıkışmaların gerçekleşmesi ve nefes alıp vermede yaşanan güçlük
 • Açlık hissinizde yaşanan kayba bağlı olarak midenizde devamlı bir doluluk hissi yaşanması ve hazımsızlık oluşumu
 • Uzun süren hazımsızlık sorunu sonucunda bireyde şişkinlik oluşumu
 • Şiddeti kişiye göre farklılık gösterse de bilhassa göğüs bölgesinde yaşanan ağrılar
 • Mide bulantısı

Gaz Sıkışması Kalbe Vururmu?

Gaz sıkışması kalp çarpıntısı gibi problemler yaşayan kişilerin uygulaması gereken bazı şeyler vardır. Gaz sıkışması kalp ağrısı yapar mı? Gibi sorularınıza daha önce yanıt vermiş ve bunu nasıl tedavi edebileceğiniz, neler yapmanız gerektiği gibi konulara değinmemiştik. Bu rahatsızlığınızdan kurtulmak adına uygulayabileceğiniz doğal yöntemler ise şunlardır;

 • Düzenli olarak egzersiz yapmaya başlamalısınız. Gaz sıkışması sonucunda kalp ağrısı yaşayan kişiler genellikle gün içerisinde olması gerekenden çok daha az hareket eden kişilerde görülmektedir. Bu nedenle egzersiz yaparak bu sorun erkenden ortadan kaldırılabilir.
 • Uygulayabileceğiniz bir diğer tedavi yöntemi ise su içmek. Su sayesinde vücudunuzun iç bölgesini temizleyebilir, vücudunuzun rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca metabolizmanızın hızlanmasına da katkı sağlayabilirsiniz.
Gaz Sıkışması Nasıl Giderilir?

Gaz sıkışması ve kalp ağrısının oluşmasında en etkili nedenlerden birisi de düzensiz bir şekilde besleniyor oluşunuz. Beslenmeleriniz ardından kısa süreli de olsa bir yürüyüş gerçekleştirmek, almış olduğunuz besinlerin vücudunuzda rahatsızlık oluşturmasının önüne geçebilir. Akşam yemeği çoğunlukla sindirim açısından en zor öğün olmaktadır. Bu nedenle çorba ve salata ağırlıklı bir akşam yemeği tercihi yapmak, sindirim açısından oldukça önemli olacaktır. Bilhassa kuru baklagiller olarak adlandırılan ve oldukça fazla gaz yapan besinlerden uzak durmalısınız. Yemeğinizi çok hızlı bir şekilde tüketmemeli ve sakin bir şekilde normal bir hızda yemelisiniz. Doğal tedavi yöntemleri kullanılarak kurtulamadığınız gaz probleminizi doktorunuzun muayenesi ardından önermiş olduğu birtakım ilaçlar kullanarak giderebilirsiniz.

 • gaz sıkışması
 • gaz sıkışması kalp çarpıntısı
 • gaz sıkışması neden olur
Yorumlar
Selin Sever Gaz sıkışması nasıl giderilir? Bazen gerçekten de kalp ağrısı gibi oluyor ve çok rahatsız edici bir durum ortaya çıkıyor. Nedenleri nelerdir? Abdest bozar mı? Kabızlıkta yapıyor bazen. Bunu engellemek için ne yapmalıyım? cevapla
yorum yaz
Blefaroplasti Nedir? Yaptıranlar, Fiyatı ve Sonrası