Yaşam 30 Ekim 2021 - 10:08:00

İpek Kirpik Nedir? Nasıl Takılır? Fiyatları, Yaptıranlar ve Zararları

İpek Kirpik Nedir? Nasıl Takılır? Fiyatları, Yaptıranlar ve Zararları

İpek kirpik; gerçek kirpiklerin daha uzun ve kalın görünmesini sağlayan, kirpiklere özel yapıştırıcılar ile tek tek takılan bir tür takma kirpiktir.

İpek Kirpik Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Saf ipekten elde edilen ve kirpin ucuna doğru özel medikal yapıştırıcılar ile uygulanan ipek kirpik, birkaç saat içerisinde takma kirpik etkisi altında doğal görünüm elde etmeyi sağlayan bir güzellik uygulamasıdır. İpek kirpiği uygulamasında bu saf ipekten elde edilen yapılar göz etrafına özel yapıştırıcılarla uygulanmaktadır.

Takma kirpik ile benzerlik gösteren kalıcı ipek kirpikler daha uzun süreli kullanılabilmektedir. Üç haftada bir bakımı yapıldığı sürece 6 ay süreye kadar bu kirpikler gözünüzün etrafında kalabilmektedir. Bakışları daha etkileyici hale getiren bu kirpikler özellikle kirpikleri seyrek olan kadınlar için daha faydalı ve etkili olmaktadır.

son yıllarda pek çok kadının tercihi olan ipek kirpik çeşitlerine baktığımızda tekli, 3D ipek kirpik, 6D ipek kirpik, taşlı, renkli gibi farklı türlerinin olduğunu ve aynı zamanda farklı özellikler ile de karşımıza çıktığını belirtebiliriz.

İpek Kirpik Nasıl Takılır? Nasıl Kullanılır?

Bu kirpik uygulamasının amacı, azalan kirpikleri kısa sürede beklemeden dolgun göstermektir. Uygulama sırasında özel ipek kirpik yapıştırıcısı kullanılmaktadır. Bu göze zarar vermeyen medikal formde bir üründür. Bu yapıştırıcı gözünüzün kenarlarına yapıştırırken bir yanma hissi verebilir.

Uzman kişiler tarafından yapılan bu uygulamada öncelikle ipek kirpik malzemeleri temin edilir. Sonrasında bu kirpikler gerçek kirpiklere tek tek yapıştırılır. Yaklaşık olarak 1-2 saat süre bir işlem gerçekleştirilmektedir. Yaptırırken acı hissetmezsiniz ama daha sonra kirpik diplerinizde batma hissedebilirsiniz.

Uzun süreli kullanmak istiyorsanız eğer bakımlarını yaptırmanız gerekmektedir. Uygulama sırasında kullanılan yapıştırıcı, organik ve hipo alerjiktir. Gözde hassasiyet oluşmaması için bu tarz yapıştırıcılar kullanılmalıdır. Doğru şekilde yapıldığında 6 aya kadar kullanım sağlanabilir. Uyurken sağa, sola ya da yüz üstü yatarsanız ipek kirpikler kırılabileceği için sırt üstü yatmaya özen göstermeniz gerekiyor.

En çok merak edilen sorulardan biri ipek kirpik nasıl çıkarılır konusudur. Bu kirpikler zaman içerisinde kendiliğinden gerçek kirpikten ayrılır ve dökülür. İpek kirpik uygulaması konusunda yapılan her türlü işlem alanında uzman olan ve profesyonel kişilere yaptırılmalıdır.

İpek Kirpik Zararları Nelerdir?

Genel olarak bu uygulamada en fazla karşılaşılan durum kişinin kendi kirpiklerinin dökülmesidir. Bu konuda tatsız sonuçlar almamak için bahsettiğimiz üzere uzman kişilerden destek almalısınız. Ayırca normal kirpiklerden farklı olduğu için ipek kirpik modelleri göze biraz daha ağır gelebilir ve rahatsız edebilir.

Doğru ve olması gerektiği zamanda yapılmayan ipek kirpik bakımı, etkili sonuç almanıza engel olur. Kaliteli ve doğru adreslerde uygulama yapıldığında, bakımlar aksatılmadığında yan etki görme ihtimaliniz daha da düşüktür.

İpek Kirpik Fiyatları ve Yaptıranlar

İpek kirpik uygulamasının fiyatı yapılan işleme göre değişmektedir. Çünkü her insandaki kirpik yoğunluğu birbirinden farklıdır. Bunun dışında dayanıklılık süresine de göre değişmektedir. Bir de kirpiğinizin yapısına uygun kirpiğin takılması da ayrı bir önemli unsurdur.

Genel anlamda ipek kirpik yaptıranlar etkilerden memnun kalırken, tavsiye etmektedir. Kirpikleriniz çok seyrekse, daha etkileyici bakışlara sahip olmak istiyorsanız eğer, sizler de bu uygulamadan yararlanabilirsiniz.

  • ipek kirpik zararları
  • ipek kirpik
  • ipek kirpik nedir
  • kalıcı ipek kirpik
  • ipek kirpik çeşitleri
  • ipek kirpik nasıl takılır
  • ipek kirpik yapıştırıcısı
  • ipek kirpik malzemeleri
  • ipek kirpik nasıl çıkarılır
  • ipek kirpik modelleri
Yorumlar
Seval Kuru İpeki kirpik 2017 fiyatları hakkında bilgisi olan var mı? Yaptırmayı düşünüyorum ama zararı olur mu diye henüz karar veremedim... cevapla
Meryem Hallaç İpek kirpik kampanya fiyatlarını bilen var mı? Nerede yaptırabilirim? Kirpiklerim çok az olduğu için yaptırmak istiyorum. Ama en iyi nerede olur nasıl yaptırabilirim bilmiyorum. Bu kirpiklerin herhangi bir zararı oluyor mu? cevapla
yorum yaz
Fsh Hormonu Nedir? Kaç Olmalı? Nasıl Düşürülür? Yüksekliği ve Görevi