Kaş kontürü ne kadar kalır? Yaptıranlar ve zararları
Yaşam

Kaş Kontürü Ne Kadar Kalır? Yaptıranlar ve Zararları

23 Ağustos 2017 - 00:28:01

Kaşların daha düzgün ve gür gözükmesi için uygulanan kaş kontürü işlemi son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Kaş Kontürü Nedir? Ne İşe Yarar?

Öncelikle kaş konturu ne diyecek olursak, kalıcı makyaj uygulamasıdır. Kaş konturu uygulamasının kalıcılığı yaklaşık 2 ya da 3 yıldır. Bu nedenle yaptırmadan önce iyice düşünüp karar verip ona göre yaptırmanız gerekmektedir. Öncelikle bu işlemi nerede yaptıracağınız oldukça önemlidir. Çünkü kaş konturu derinizin altına kaşınızın rengine uygun boya enjekte edilerek yapılmaktadır. Hangi boyayı kullandıkları, boyanın alerjik hatta kanserojen olup olmadığına dair yapılmış mutlaka laboratuvar testleri vardır. Bu boyanın hangi bakanlık tarafından onay verildiği bile önemli bir etkendir. Mutlaka bunları iyice araştırın.

Kaş Kontürü Nasıl Uygulanır?

Kontur işlemi kaşa yapılmadan önce kaşınızdaki eksikliklere, nasıl kavisli bir yapısı olacağı ve kaşınızın belirgin olmasına yönelik önce bir ön çalışma yapılır. Bu işlem kalıcı değildir. Buna göre sizin de yönlendirmeniz ve iki kaşın birbiri ile orantılı olması için kaşınızın üzerinde çalışmaya başlanır. Eğer siz de bu çalışmayı beğenirseniz sonucunda bu işlem kalıcı makyaj uygulaması ile gerçekleştirilir. Tabi üzülmeyin eğer istediğiniz gibi olmazsa sildirme işlemi de var. Ama bu sizin için en son yapacağınız şey olsun.

Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Uygulama yapılmadan önce o kısım uyuşturuluyor ve herhangi bir acı hissetmiyorsunuz. Bu uygulama süresi bekleme süresi ile birlikte yaklaşık 2 ya da 3 saat sürmektedir. Bunun dışında iğne ile uygulama adeta dövme gibi yapıldığından kanayabildiği için steril çalışma koşullarının uygulanması sağlığınız için çok önemlidir. Kaş kontürü uygulaması ilk uygulandığında oldukça koyu bir renk ortaya çıkıyor. Bu tıpkı saçınızı boyattığınız ilk anda daha koyu olması gibidir. Uygulama sonrası kaşlarınıza iki gün su değmemesi gerekmektedir. Sadece bu süre zarfında vazelin sürmeniz gerekiyor. Bu arada uygulama sadece bir kez değil yaklaşık 20-25 gün sonra kaşınız oturduğunda düzene girmesi için tekrar uygulama gerekiyor. Zaten yüzünüzü yıkadıktan sonra ilk uygulandığı andaki gibi koyu olmadığını kendinizde göreceksiniz.

Kaş Kontürü Ne İşe Yarar?

Kaşlarda etkileyici bir göz makyajı için önemlidir. Kaş kalemleri ile kaşınızdaki eksiklikleri kapatabilirsiniz, ancak bu yöntem doğal durmamakta ve oldukça yapay bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Kaşınızdaki seyrekliği çoğaltmanız için tabi ki bir takım kaş bakımı uygulamaları vardır. Ancak hepsi uzun vadede etki etmektedir. Ama kısa vadede bunu elde etmek istiyorsanız. Eğer seyrek veya belirgin olmayan kaşlarınız varsa endişelenmeyin, kaş konturu adı verilen bu uygulama adeta bir mucize gibidir. Kaşlarınızın kusursuz gözükmesi için hemen uygulayabilirsiniz.

Kaş Kontürü Fiyatlar Ne Kadar?

Kaş konturu fiyatları ortalama 1000 lira civarındadır. Ama işini iyi yapan uzman olan kişilere yaptırmanız sağlığınızın açısından ve daha sonradan sorun yaşamamanız için önemli olduğunu unutmayın. Kaş konturunun zararlarından da bahsedecek olursak sonuçta dövme gibi olduğunu söylemiştik. Ortam koşulları eğer steril olmazsa çok az da kanadığı için kontur yapılan o cihazın ucunun steril olması oldukça önemlidir. Buna çok dikkat edin.

Yorumlar
Gülin Topuz 18 Ağustos 2017 - 11:43:19 Kaş kontürü zararlı mı? Kaşlarımda son yıllarda dökülmes oldu bir hayli ve yaptırmak istiyorum. sizce işe yarar mı?cevapla
Yağmur Pınar 11 Nisan 2018 - 11:12:44 Kaş kontürü silme ne kadar? Ben yaptırdım fakat istediğim gibi olmadı. Şimdi sildirmek istiyorum. Kaşlarım bir zarar görmüş müdür acaba? Silme işleminden sonra iz kalır mı? Nasıl silinir? Tam olarak ne zaman geçer acaba?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: