Karınca yumurtası yağı ne işe yarar?
Sağlık

Karınca Yumurtası Yağı Ne İşe Yarar?

05 Ocak 2019 - 09:50:39

Kadınlar ve erkekler belirli dönemlerde istenmeyen tüylerinden şikayetçi olurken karınca yumurtası yağı ile bu sorunların kısa süre içerisinde çözümü mümkün oluyor.

Karınca Yumurtası Yağı Nedir?

Dünyanın en çalışkan canlılarından birisi olan karıncalar yumurtlayarak çoğalırlar. Karıncaların kontrollü olarak üretilmesi aşamasında bu yumurtalar en güzel şekilde toplanır ve bunlardan karınca yumurtası yağı elde edilir. Bu yağı kullanmak isteyen kişiler üretici markaların özel olarak elde ettiği ve paketlediği bu yağları satın alabilmektedir. Vücut için herhangi bir zararı bulunmadığından her yaştan insan rahatlıkla bu yağı kullanabilir. Araştırmalara göre karınca yumurtası yağı Osmanlı İmparatorluğu döneminde de sıkça kullanılan ürünler arasında gösterilmektedir. O dönemde yer alan haremlerde bu yağın sıklıkla kullanıldığı bildirilmiştir.

Karınca Yumurtası Yağı Ne İşe Yarar?

Karınca yumurtası yağının ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde popüler olmasının en büyük sebebi tüy dökücü etkisidir. Hem erkekler hem de bayanlar genetik yapıları sebebiyle istenmeyen tüy problemi yaşayabilirler. Bazen de bu tüylerin ortadan kaldırılması aşamasında attıkları yanlış adımlar onları bu duruma sürüklemektedir. Sebebi her ne olursa olsun karınca yumurtası yağı doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde tüy dökücü bir özellik göstermektedir. Tüylerin ortadan kaldırılmasında %90'a varan başarılar elde ettiği için bu sorunu yaşayan kişiler arasında kısa sürede popüler bir ürün haline gelmiştir.

Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücü ürünlerin sonuçlarını görebilmek için insanların düzenli olarak kullanmaya devam etmesi gerekir. Karınca yumurtası yağı da bu kategoride yer alan bir ürün olduğundan sabırlı bir şekilde kullanarak insanların sonuçları görmesi son derece önemlidir. Bu ürünü kullanmadan önce istenmeyen tüylerini alan kişiler sonrasında yağı masajla birlikte bölgeye yaymalıdır. İstenmeyen tüylerin hangi yolla alındığının çok bir önemi bulunmaz. Bu aşamada ağda ya da jilet kullanılabilir. Tüylerin temizlenme işlemini takip eden üç gün boyunca karınca yumurtası yağının kullanılması gerekmektedir. Tüylerin her alındığı dönemlerde bu işlem uygulanırsa tüylerin ortaya çıkması her geçen aşamada çok daha uzun olacaktır.

Karınca Yumurtası Yağının Faydaları ve Zararları

Her üründe olduğu gibi karınca yumurtası yağında da belirli avantajlar ve dezavantajlar yer almaktadır. İlk olarak bu yağ, lazer epilasyon işlemlerine göre çok daha acısız ve ekonomik bir işlemdir. Bu sebeplerde dolayı lazer epilasyon işlemini gerçekleştiremeyen kişiler için en doğru adreslerden birisi olarak gösterilir. Bunun yanı sıra eksi yönü olarak etki süresinin daha uzun bir süre olması gösterilebilir. İnsanlar doğru sonuçlar almak istiyorlarsa tüyleri istedikleri seviyeye gelenek adar bu yağı kullanmaya devam etmelidir. İnternet sitelerinden ve bazı aktarlardan bu ürün kolaylıkla satın alınabilir. Düzenli kullanıldığında tüy dökücü etkisini göstermeye başlayan karınca yumurtası yağı hem ekonomik hem de olay uygulanabilen bir yöntem olarak son dönemin popüler seçenekleri arasında yer alır.

Yorumlar
Hülya Sevinç 05 Ocak 2019 - 10:00:39 Orjinal karınca yumurtası yağının tüyleri azalttığını duydum. Kullanmayı düşünüyorum ama ağdadan önce mi sonra mı sürmek gerekiyor? Yani temiz cilde mi uygulayacağım onu öğrenmek istiyorum. Ne kadar zamanda etki gösteriyor?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: