Yaşam

Göz Estetiği (Oküloplasti) Nedir? Nasıl Yapılır?

06 Eylül 2017 - 19:38:57
Göz estetiği (oküloplasti) nedir? Nasıl yapılır?

İnsanların gözlerinde yorgunlukları, mutlulukları ya da diğer duyguları rahatlıkla anlaşılırken güzellikleri için de çok önemli bir parçayı oluşturmaktadır. Bu sebeple de kişiler, son dönemde gözlerinin daha güzel bir görünüme kavuşabilmesi için göz estetiği yaptırmaya başlamaktadır.

Göz Estetiği Nedir, Ne Demek?

Birçok kişi bu operasyonları gözünde canlandıramazken gözlere nasıl bir estetik müdahale edilebileceğini düşünmektedir. Bu aşamada göz estetiği nedir sorusunu yönelten kişiler bu operasyonların gözlerin yalnızca iris tabakasını kapsamadığı göz ve göz çevresinde yapılan birçok operasyona bu ismin verildiğini görmektedir.

Göz Estetiği Nasıl Olur?

Bir kişinin gözlerinin güzel olması için yalnızca renkli olması ya da büyük olması yeterli olmazken. Göz çevresinin şekli, göz kapakları, gözaltı torbaları, göz kenarları ve kaşlar gibi birçok etmen kişilerde gözlerin güzel gözükmesi üzerinde etkilidir. Gözlerinin herhangi bir bölümünün görünümünden memnun olmayan kişiler ilk aşamada göz estetiği nedir sorusunun araştırmasını yaparken sonrasında istedikleri ameliyatların şartlarını incelemeye başlarlar. Bu doğrultuda kişilerin hangi tarzda bir estetik istediğine göre ameliyatlar da farklılık gösterecektir. Bu aşamada insanların girdikleri ameliyatların tamamı son derece hassas ameliyatlar olurken tamamen uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır. Genel olarak bu ameliyatlarda kişilerin görme duyusunu %1 oranında dahi etkileyecek bir durum görülürse doktorlar bu estetik operasyonları gerçekleştirmemektedir. Burada en önemli etmen kişilerin görme yetileri olmaktadır.

Göz Kapağı Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Göz kapakları insanların gözlerinin en önemli bölümlerinden birisidir. Sürekli olarak görülebilen göz kapaklarında yaşanan sarkmalar kişilerde görünüş bozukluklarına sebep olabilir. Bazı kişilerde göz kapağının üzerinde oluşan sarkmalar ve göz torbaları ciddi bir sorun yaratmaktadır. Bu durumda kişiler ameliyat için hazırlanırken sonrasında kısa süreli bir ameliyat ile birlikte bu alanlarda yer alan fazla dokular alınmaktadır. Bu estetik çeşidinin ne olduğunu merak edenler göz kapağı ameliyatı ile birlikte ilk cevaplarını almış olacaklardır. Ameliyat aşamasında kişiler son derece rahat olurken sonrasında da büyük acılar çekmeyeceklerdir. İlk dönemlerde görüntülerinden endişe edebilseler de kısa sürede gözleri çok güzel bir görünüme kavuşabilir.

Badem Göz Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Birçok bilgi kaynağında badem göz ameliyatı hakkında bilgiye rastlanmaktadır. Bilindiği üzere herkes tarafından bilinen ve kısmen kabul edilen belirli bir güzellik algısı vardır. Bu aşamada da kişiler kendilerini bu algıya göre en güzel hale getirmek isterler. Bayanların yaptırdıkları estetik ameliyatlar ya da yaptıkları makyajlar bu aşamada fayda sağlamaktadır. Genel olarak bayanlar göz makyajlarında göz kenarlarını olduğundan daha yukarıda göstermek ve belirli oranda çekik bir göz görünümü sağlamayı amaçlamaktadır. Bu badem göz ameliyatı ile birlikte bayanların sürekli olarak makyaj yapmasına gerek kalmazken gözleri sürekli olarak bu şekilde gözükecektir. Bu durum bayanların sürekli olarak yorgun ve halsiz görünümlerinin de önüne geçen ciddi bir etmen olmaktadır.

Göz Estetiği Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu ameliyat ile ortaya çıkan sonuçlar kalıcı olarak nitelendirilirken ameliyat sonrasında ortaya çıkan izler en kısa sürede kaybolurken fark edilmesi imkansız hale gelmektedir. Göz estetiği nedir sorusunun cevabını arayan ve her yönden en doğru kararları veren kişiler gözlerini istedikleri bir şekle getireceklerdir. Bu aşamada gözaltı torbalarının alınması, morluklarının giderilmesi, göz kenarlarında kazayağı da denilen çizgilerin alınması işlemleri de bu estetik sınıfına girmektedir. Bu ameliyatlar bayanlar arasında en popüler ameliyatlar olurken çok güzel bir görünüme kavuşmakta etkili olacaktır. Bu estetik ameliyatlardan sonra bakım önemli olurken bir süre bayanların gözlerini sudan uzaklaştırması ve makyaj yapmaması istenmektedir.

Yorumlar
Emel Saydam 05 Eylül 2017 - 15:31:32 Göz estiği yaptıran ünlüler var diye biliyorum öncesi ve sonrasında bir risk olur mu? Bende istiyorum ama biraz korkuyorum.cevapla
Serap Yalçın 27 Haziran 2018 - 17:22:22 Göz estetiği fiyatları ne kadar? En iyi doktor hangisidir? Çeşitleri nelerdir? Nasıl yapılır acaba bilen var mı? Göz kapakları biraz düşük ve onun için yaptırmak istiyorum. Biraz korkum olduğu için en iyi doktoru bulmaya çalışıyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: