Sağlık

Göz Altı Torbaları Neden Şişer? Göz Altı Şişmesi Nasıl Giderilir?

06 Eylül 2017 - 14:28:11
Göz altı torbaları neden şişer? Göz altı şişmesi nasıl giderilir?

Gözler ve çevresi son derece hassas kısımlardır. Bu aşamada herkes yüzlerinin bu bölümlerine dikkat ediyor olsa da farklı çevresel etmenler sebebiyle belirli sorunlar ortaya çıkabilir. Göz altı torbaları bu aşamada en çok rastlanan sorunlar arasında gösterilmektedir.

Göz Altı Torbaları Nedir?

Birçok kişi, günlük hayatında göz altı torbaları ile uğraşırken en kısa süre içerisinde bunları gidererek görünümlerini düzeltmeyi istemektedir. Eğer bunlar düzeltilmezse insanlarda sürekli olarak yorgun ve mutsuz bir görünüm hakim olacaktır. Bunun giderilmesi için göz altı şişliklerinin ortadan kaldırılması ve kişilerin eski mutlu ve dinç görünümlerini geri kazanmaları gerekecektir.

Göz Altı Torbaları Neden Şişer?

Bayanlar bu konuyla çok daha fazla ilgilenirken en kısa sürede sorunun üstesinden gelmeyi amaçlamaktadır. Genel anlamda sorunun ortaya çıkmasını engellemek de yapılabilecek en doğru çözümlerden birisidir. Bu doğrultuda göz altı şişliklerinin oluşumunda birçok farklı sebep olurken bunlara dikkat eden kişilerde herhangi bir göz altı oluşumu görülmemektedir. İlk olarak demir eksikliği göz altı torbasının oluşumunda çok etkilidir. İçeriğinde demir barındıran gıdaların tüketilmemesi durumunda bu sorun ortaya çıkabilir. Yorgunluk ve uykusuzluk da kişilerde göz altı torbasının oluşumunda ki başlıca etmenler arasında yer almaktadır.

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

Bu durum rahatlıkla düzeltilebilirken kişilerin kendi vücutlarına çok daha iyi bakmaları gerekecektir. Buna ek olarak yaşlanma etkileri doğrultusunda cildin eskisi kadar gergin ve elastik olmaması göz altı torbasının oluşumuna sebep olacaktır. Gıda ve tozlara karşı vücudun fazla tepki vermesi de göz altı torbası oluşumuna sebep olabilmektedir. Belirli gıdalarda, tozlu alanlarda ya da sigara kullanılan bölgelerde kişilerin göz altı torbası oluşumu çok daha fazla görülmektedir. Belirli gıdaları çok fazla tüketen ya da tozlu ortamlarda çok fazla zaman geçiren kişilerde kısa süre içerisinde göz altı torbaları oluşmaktadır. Gebelik de göz altı torbasının oluşumunda son derece etkili bir sebeptir. Vücut içerisinde hormonal değişiklikler göz altı torbası oluşumunu tetiklerken gebelik döneminde bayanlarda ciddi biçimde değişiklikler olduğundan kısa süre içerisinde bu göz altı şişlikleri oluşmaktadır.

Göz Altı Torbaları İçin Ne Yapılabilir?

Bu torbaların oluşumunu engelleyemeyen kişiler sonrasında kısa süre içerisinde geçmesi için yollar aramaktadır. Doğal seçenekler her zaman çok daha doğru bir tercih olurken kişilerin imdadına patates yetişmektedir. Orta boylardaki bir patatesi soyan bayanlar sonrasında bu patatesi rendeleyerek hazır hale getirirler. Bu rendelenmiş patates göz altlarına uygulandıktan sonra bu şişliklerin kısa süre içerisinde kaybolduğu görülecektir. Genel olarak kişilerin 3-5 dakikalık periyotlarda göz altında patatesi tutması yeterli olurken gün içerisinde birkaç defa uygulamak yeterli olmaktadır. Buna ek olarak çay poşetleri de oldukça etkili bir yöntemdir. Çay poşetlerini suyun içerisine atarak 5 dakika bekleyen kişiler çay poşetlerini hazır hale getirmiş olacaktır. Bunun sonrasında poşetleri göz altı torbalarının olduğu bölgeye koyan kişiler 15 dakika bekleyerek bu tedaviyi uygulayabilirler.

Göz Altı Torbalarına Salatalık İyi Gelir mi?

Salatalık her zaman yüz bakımında önemli bir yere sahip olmuştur. Bu durumda da salatalık insanların imdadına yetişen bir ürün olurken çok rahat bir biçimde uygulanabilir. Salatalıkları yuvarlar halde dilimlere ayırdıktan sonra bu dilimleri buzlukta 15 dakika bekletin. Bunun ardından göz kapaklarının üzerine bu soğuk salatalık dilimlerini uygulayabilirsiniz. Eğer salatalık dilimleri ısınmaya başlarsa hemen soğuklar ile yerini değiştirerek tedaviye devam edebilirsiniz. Günde birkaç defa uygulanan bu yöntem son derece kolay olurken en kısa sürede sonuçlarını göstermektedir. Bu çözümler sayesinde bayanlar göz altı torbalarının oluşumunu engelleyemese dahi sonrasında çözümü için rahatlıkla adımlarını atacaktır.

Yorumlar
Elmas Tekcan 05 Eylül 2017 - 14:57:26 Göz altımda şişlikler meydana geldi bunlar doğal yöntemlerle nasıl geçer?cevapla
Duygu İmre 21 Haziran 2018 - 14:56:01 Göz altı torbaları için krem var mı? Aldırma işlemi nasıl yapılır? Dolgu işlemi iyi gelir mi? Ameliyatı kaç yaşından sonra yapılabilir? Doğal ve ameliyatsız yöntemler var mı? Gözlerimdeki bu görüntüden nasıl kurtulabilirim?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: