Burun düzeltme ameliyatı ne kadar? Nasıl yapılır?
Sağlık

Burun Düzeltme Ameliyatı Ne Kadar? Nasıl Yapılır?

06 Eylül 2017 - 09:28:07

Burun düzeltme ameliyatları son dönemde en çok tercih edilen operasyonlar arasında gösterilmektedir. Burada kişilerin en doğru seçimi yapmaları kendi sağlıkları ve görünüşleri için çok önemli olurken verilen ücretlerin karşılığının alınması da en önemli etmenlerden birisi oluyor.

Burun Ameliyatını Sigorta Karşılıyor mu?

Genel olarak estetik ameliyatlar sağlık sigortası tarafından karşılanmıyor. Bu sebeple de eğer burunlarının görünüşünden memnun olmayan kişiler varsa bu kişilerin ameliyat ücretlerini kendi ceplerinden ödemesi gerekiyor. Fakat hastaların farklı bir sağlık sorunu varsa ve burun düzeltme ameliyatı mecburi hale gelmişse kişiler sigortaları ile birlikte bu ameliyatı olma hakkını elde ediyorlar. Hastanelerde testleri yapılan kişilerin burun düzeltme ameliyatı ücretini vermemeleri için burunlarında yer alan ekstra bir kemik, kıkırdak ya da et parçasının nefes almalarına engel oluyor olması gerekiyor. Birçok kişide bu rahatsızlıklar olduğundan kişiler sigorta ile birlikte ameliyatlarını yaptırabiliyorlar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konular da yer alıyor. İlk olarak kişilerin nefes darlığı çekme şikayetlerinin belirli bir seviyenin üzerinde olması istenirken kişiler üzerinde yapılan testler ile birlikte buna karar veriliyor. Bunun dışında insanlar burunlarının istemedikleri bir görünüme kavuşacağı endişesi ile ameliyatlarını devlet hastanelerinde yaptırmak istemiyor. Böyle bir durumda özel hastaneleri tercih eden kişiler gerekli ücretleri ödeyerek ameliyatlarını olabiliyorlar.

Burun Düzeltme Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Burun üzerinde yapılan ameliyatlarda farklı işlemler bir arada gerçekleşirken bu durum fiyatların da değişmesine sebep olabiliyor. Bir yandan ameliyatın yapılacağı hastanede sunulan hizmetin kalitesi, kullanılan cihazlar ve doktorların uzmanlık düzeyi ameliyat ücretini etkilerken bir yandan da kişilerin burunlarında gerçekleşecek olan işlemler ameliyatın fiyatının belirlenmesinde etkili oluyor. Genel olarak özel hastanelerde burun düzeltme ameliyatı minimum 2500-3000 TL seviyesinden başlamaktadır. Talep edilen hizmete göre bu bedel çok daha yüksek düzeylere çıkabilmektedir. Doktorlar tarafından operasyon sonrasında ortaya çıkacak olan görüntü hakkındaki tüm ayrıntılar verilirken sonrasında insanların bir sürpriz yaşamaması için tüm adımlar atılmaktadır.

Burun Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler

Bu ameliyatı olmayı düşünen kişiler ilk etapta kendi istedikleri bir hastaneye giderek uzmanlarla görüşmektedir. Bu doğrultuda doktorlar hasta seçme hakkında sahip olurken bu haklarını istedikleri zaman kullanabilirler. Bazı durumlarda hastaların yaşının son derece küçük olması, bazı durumlarda ise gelen hastaların belirli kişilere benzemeye çalışması doktorların hasta seçme hakkını kullanmasına sebep olabilmektedir. Bu durumlarda burun düzeltme ameliyatı için farklı bir hastaneye ya da doktora gidilmesi gerekir. Estetik cerrahı ameliyatı gerçekleştirmeyi kabul ettikten sonra kişilerin belirli testleri yapılmaktadır. Bu testler birçok farklı ameliyat için gerçekleştirilen testlerdir. Bunların ardından kullanıcıların ameliyat için herhangi bir engeli olmadığı anlaşılırsa kişiler rahatlıkla ameliyatlarını olabileceklerdir.

Burun Düzeltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kişiler, burun düzeltme ameliyatı olacakları gün hastaneye gideceklerdir. Ameliyatın öncesinde kişilerin uzun süre hastanede kalmasına gerek olmaz. Kendilerine verilen ameliyat saatinin birkaç saat öncesinde hastaneye gelmeleri yeterli olacaktır. Ameliyat saati geldiğinde ameliyathaneye alınan kişiler anestezi uzmanları tarafından uyuşturulduktan sonra operasyon başlayacaktır. 1-2 saat süren operasyon sırasında burun üzerinde açılan küçük kesiler ile birlikte ameliyat gerçekleştirilir. Fazla et, kemik ya da kıkırdak doku bulunuyorsa bu dokular alınırken burun kemiğine istenilen şekil verilmektedir. Bu işlemler sonrasında burun sarılarak hasta ameliyathanenin dışındaki uyanma odalarına alınır. Burada narkozun etkisinden çıkışı beklenir ve sonrasında odalarına aktarılır. Bu işlemlerde kişiler herhangi bir acı duymazken sonrasında belirli dönemlerde sızlamalar olabilir. Ancak iyi bakılan ve düzenli olarak kendilerine verilen ilaçları kullanan kişilerde ilk dönemde dahi ağrı oluşmayacaktır.

Yorumlar
Elif Karaca 05 Eylül 2017 - 14:39:02 Burnumda et ve kemik var nefes almamı çok zorluyor bunun için ne yapmam gerekiyor? Ameliyat nasıl yapılıyor?cevapla
Nilgün Meydan 06 Eylül 2017 - 14:26:17 Burun ameliyatlarında doktorun tecrübeli olması ve kesinlikle branşının doktoru olması önemli. Yoksa estetik operasyonlardaki hataların telafisi daha zor olabiliyor. Özellikle burun küçükltme ameliyatlarına dikkat edilmesi, tecrübeli bir doktor ile iletişime geçilmesi önemlidir.cevapla
Gamze Akgün 27 Eylül 2017 - 16:44:44 Burun neden ameliyat yapılır? Estetik olmak için herhangi bir şart var mı? Burnum kemerli olduğu için ameliyat olmak istiyorum. Bir zararı olur mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: