Çene estetiği nasıl yapılır? Çene ameliyatı fiyatı ve riskleri
Sağlık

Çene Estetiği Nasıl Yapılır? Çene Ameliyatı Fiyatı ve Riskleri

06 Eylül 2017 - 04:26:50

Yüz estetiği ameliyatlarında çene sürekli olarak atlanmaktadır. Genel olarak bayanlar gözlerine, burularına ya da kulaklarına odaklanırken bu organlarında beğenmedikleri bölgeler olduğunu düşünerek ameliyat için adımlar atarlar.

Çene Estetiği Nedir? Nasıl Olur?

Uzman doktorlar yüz üzerinde yaptıkları araştırmalarda bazı kişiler için sorunun çenelerinde olduğunu düşünerek çene estetiği önerisinde bulunurlar. Bu doğrultuda çene üzerinde yapılan işlemler sonrasında kişilerin ciddi biçimde yüz hatlarının düzelmesi sağlanırken çok güzel bir görüntü yakalanabilir. Bu estetik ameliyatlarda çok uzun olan çeneler için çene törpüleme işlemleri, içe doğru basık ve kısa kalmış çenelerde ise çene uzatma ameliyatı uygulanabilmektedir. Eğer diş yapısını bozacak bir sorun varsa bu durum da çene operasyonları ile düzeltilebilmektedir.

Çene Törpüleme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çene törpüleme ameliyatı son dönemin en popüler estetik ameliyatları arasında yer almaktadır. Eğer bayanların çeneleri ileri doğru fazla çıkıksa ya da çok genişse bu durum güzelliklerini olumsuz bir biçimde etkilemektedir. Bu sebeple de bayanlar çene estetiği için uzman doktorlara başvuruda bulunurlar. Bunun sonrasında bir çene ameliyatına karar verilen hastalara gün verilerek ameliyata hazırlanılır. Ameliyat sırasında ağız içerisinde bir kesi açılarak buradan çeneye müdahale edilmektedir. Bu sayede çene törpüleme işlemi rahatlıkla yapılabilirken 1 aylık bir iyileşme süreci olacaktır. Bu süreç içerisinde kendisine çok iyi bakan kişiler sürecin sonunda çok daha küçük ve etkileyici bir çeneye kavuşabilirler.

Çene Uzatma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çene ucunun uzatılması ameliyatları da diğer yaygın olan ameliyatlardır. Bazı kişilerin alt çenesi oldukça geride olurken bu durum hem diş yapısını olumsuz etkiler hem de dudakların istenilenden uzakta bir görüntüde olmasına sebep olur. Tüm bu sebeplerden dolayı kişiler çene estetiği kategorisinde yer alan çene uzatma işlemleri ile birlikte sonuca gitmektedir. Bu ameliyatlarda kişilerin çene uç kısmına silikon ya da benzer malzemeler ile birlikte dolgu yapılmaktadır. Bu aşamada doğallığın bozulmaması çok önemli olduğundan uzman doktorlar ve en iyi şartlar altında bu ameliyatların yapılması gerekmektedir. Ameliyat sonunda belirli bir süre çenelerine darbe almaktan kaçınan kişiler sonrasında normal hayatlarına dönüş yaparken rahatlıkla yeni çene yapılarıyla hayatlarına devam edebilirler.

Çene Estetiği Ameliyatı Sonrası

İnsanlar çene ameliyatı sonrasında kendilerine oldukça iyi bakmak zorundadır. Bu durum tüm ameliyat seçeneklerinde geçerli olabilmektedir. Bu operasyonlarda herhangi bir olumsuz etmen olmaması durumunda dahi hastalar hastanede 2-3 gün yatırılmaktadır. Bu işlemler genel olarak vücudun yeni çene yapısına uygunluğunun kontrol edileceği dönemlerdir. Buna ek olarak ekstra bir olumsuzluk oluşursa kısa süre içerisinde kişilere müdahale edilebilir. Bu 2-3 günlük süreç içerisinde kişilerin sıvı gıdalara yönelmeleri gerekmektedir. Bunun dışında katı gıdaların tüketilmesi oldukça zordur. Genel olarak 4. gün içerisinde katı gıda kullanımına başlanır. Ancak bu aşamada da kolay gıdalardan başlanması doğru olandır. Direkt olarak bütün bir elmanın tüketimine başlamak çeneyi oldukça zorlayacaktır.

Çene Estetiği Fiyatarı Nedir?

Çene ameliyatlarının fiyatları konusunda genel bir bilgi vermek oldukça zordur. İnsanların çene yapılarında yaşanan sorunlar çok farklı olacağından hastanelerde çenelerin düzeltilmesi için talep edilen ücretler de değişebilir. İnsanlar üzerinde uygulanan çene estetiği seçeneklerinde hastaneler genel olarak minimum 2000 TL düzeyinde bir ücret talebinde bulunurlar. Bu ücret, çene operasyonlarında yapılan minimum işlemler için uygun olacaktır. Bu aşamada yapılan operasyonlar geliştikçe talep edilen fiyatlarda da artış meydana gelir. Bu artışın meydana gelmesi her ne kadar olumsuz olarak karşılansa da çok yüksek meblağlar ortaya çıkmamaktadır. Bu aşamada birçok kişi rahatlıkla özel hastanelerde bu operasyonları gerçekleştirebilmektedir.

Yorumlar
Oya Seçkin 05 Eylül 2017 - 13:45:09 Çene estetiği ameliyatı riskli mi fiyatları ne acaba?cevapla
Serpil sağlam 26 Eylül 2017 - 22:14:39 Bu ameliyatın fiyatı çok değil diye biliyorum ama sanırım yerine göre değişkenlik gösteriyor. Olanlar var mı zorlu bir ameliyat mı?cevapla
merve 16 Şubat 2018 - 19:23:59 alt çenemin geriye alınması gerekiyor alt çeneyi geri alma ameliyatının fiyatı ve iyileşme süreci nedir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: