Bölgesel zayıflamak için öneriler
Zayıflama

Bölgesel Zayıflamak İçin Öneriler

05 Eylül 2017 - 23:26:21

Kişiden kişiye değişen ve vücudumuzun farklı yerlerinde oluşan aşırı yağlanma, maalesef fazla kilolu görünmenizi sağlar. Bölgesel zayıflama, kilo olarak azalma değildir. Sadece fazlalığın olduğu bölgede incelme söz konusudur.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Birçok kişi kilolu olmamasına rağmen vücudunun belli yerlerinde fazlalıklar bulunmaktadır. Bölgesel zayıflamak için öneriler ile baş, bel ve göbek bölgelerinde fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. Düzenli olarak uygulandığında, istediğiniz sonuçları kısa sürede almanıza ve incelemenize olanak tanıyan yöntemler bulunmaktadır.

Bölgesel Kilo Verme Yöntemleri

Hormonların neden olduğu bölgesel fazlalıklar genellikle bayanlarda bulunurken erkeklerde de meydana gelebilmektedir. İster evde veya spor salonunda olun, yağ yakarak sizi hızlı bir şekilde incelmeyi sağlayacaksınız. Böylece daha formda gözükebilecek ve fit olabileceksiniz. Bölgesel yağlarınızı eritmek için her gün yarım saat kadar kısa süre egzersiz yapabilirsiniz. Köprü egzersizi ile kalçalarını eritebilirsiniz. İstediğiniz vücut şekline ulaşıncaya kadar kalçalarda bulunan kaslar üzerinde çalışan bu egzersiz hareketini yapabilirsiniz. Bu hareketi yapmak için önce sırtınızı geriniz ve dizlerinizi eğin. Ardından, ellerinizi yanınıza, ayaklarınızı kalça seviyenize ayarlayın, böylece tabanlarınız yerinde olur. Bunu yaparken, kalçalarınızı kaldırın ve karnınızla kalçalarınızı sıkıştırın. Aynı hareketi 15 kez 20 kere tekrarlayın.

Bel Bölgesindeki Yağları Eritmek İçin Egzersiz

Bel bölgenizdeki aşırılığı gidermek için etkili olan bu egzersizi ayaklarınızı 90 derece kaldırmanız gerekmektedir. Sonra ellerinizi yanlarına koyunuz ve sağa ve sola çeviriniz. Sağ ayağınızı sola doğru çeviriyorsanız, sol ayağınızı yaklaşık 15 dakika boyunca karınızı çekerek tekrarlayabilirsiniz.

Göbek Yağını Eritmek İçin Egzersiz

Lokal olarak vücudumuzdaki en inatçı yağlar göbekte görülür ve ağır egzersizler yapmak gerekir. Yürüyen bantlar, yürüyüş bisikletleri, hızlı koşu vb. Tüm hareketler vücudunuzdaki tüm kasları çalıştırarak karnınızdaki bölgedeki yağları çözmeye yardımcı olur. Bu egzersizleri yapmadan önce vücudunuzu ısınan hareketlerle ayarlamanız gerekir. Örneğin, 10 dakikalık bir yürüyüş yapıp eylemi uygularsanız, göbek yağlarınızdan daha etkin bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bu egzersiz için ayağa kalkın ve elinizi oturma pozisyonuna gitmek için öne doğru gerin. Bunu yaklaşık 20 dakika boyunca yapabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyız?

Bölgesel zayıflama için bahsedilen egzersizleri her gün tekrar ederek sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda birden fazla kas hareket eden hareketlerle kısa sürede kalorileri ve yağları kolayca yakabilirsiniz. Başlangıçta 5-10 dakika yaparak, her gün biraz daha hareketle 20 dakika boyunca egzersiz yapabilirsin. Yalnız olduğunuzda fazla işe yaramayan aşırı mesai egzersizleri olmadan egzersiz yapmadan uyum sağlamak zor değildir ve bölgesel diyetler ve diyetlere yardımcı olabildiğiniz kadar açlıkla uygulamayabilirsiniz.

Göbek Eritmek İçin Su İçmek

Öncelikle, bölgeyi zayıflatmak isteyenler için gün boyunca bol miktarda sıvı içmenizi öneririz. Özellikle yeşil çay yağ yakma için etkili bir bitkidir, çünkü şeker tüketmeden tüketebilirsiniz. Bölgedeki zayıflamanın desteklenmesi için su tüketiminin günde 3 litreye yakın olması büyük önem taşımaktadır. Egzersizlere ek olarak, belirli bir diyet listesine bağlı kalırsanız, çok daha olumlu sonuçlar alacaksınız. Bölgesel kilo alma özellikle doğum yapan kadınlarda meydana gelmektedir. Doğum sonrasında göbek bölgesinde oluşan ve eritilmesi güç olan fazla yağlar belli egzersizler sayesinde kısa sürede vücuttan atılabilir. Bölgesel zayıflamak için öneriler sizin hayatınızı kolaylaştıran tavsiyeler niteliğinde olup, oldukça pratik yöntemlerdir.

Yorumlar
Filiz Turan 05 Eylül 2017 - 13:17:19 Göbek bölgemdeki yağlardan nasıl kurtulabilirim? Bölgesel zayıflamak istiyorum sadece göbek bölgemde fazlalık var ne yapmam gerekiyor?cevapla
Medine Biçer 26 Ekim 2017 - 11:57:27 Bölgesel zayıflama diyeti yapınca zayıflamak mümkün mü? Bölgesel zayıflamak için ne yapmalıyım? Egzersizler ve bitkisel yağlar işe yarar mı? Özellikle göbek ve basen bölgesini zayıflatmak istiyorum. Bunun için nasıl bir yöntem uygulamalıyım?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: