Sağlık

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı Ne Kadar?

07 Eylül 2017 - 00:39:37
Göz kapağı estetiği nedir? Nasıl yapılır? Fiyatı ne kadar?

Göz kapağı estetiği, göz kapağının istenilen şekile getirilmesi için uygulanan operasyondur.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Gözler ve çevresi bayanların dış görünüşlerinin çok önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Bu sebeple de bayanlar gözlerinin bakımına büyük önem gösterirken makyajlarında da gözlerine çok fazla dikkat ederler. Bu durumun temelinde gözlerindeki güzel bir görünüşün tüm güzelliğe direkt olarak yansımasıdır. Ancak bunun sağlanması için göz ve göz çevresinin tamamının iyi düzeyde olması gerekmektedir. Bu doğrultuda gözaltında yer alan torbaların ya da göz kapaklarının da istenilen şekle sahip olması güzellik içerisinde çok büyük önem taşır. Bu sebeple son dönemde birçok bayan göz kapağı estetiği ile birlikte daha hoş ve canlı bir görünüme kavuşmaktadır.

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Olur?

Göz kapakları üzerinde gerçekleştirilen bu işlemlerde kişilerin amacı göz kapaklarının yapısı sebebiyle sürekli yorgun ya da mutsuz gözükmelerini engellemektir. Eğer doğru bir estetik operasyon geçirilirse bu operasyon ile birlikte bayanlar son derece dinç, genç ve mutlu bir görünüme kavuşacaklardır. Uzmanlar tarafından yapılan göz kapağı estetiği son derece kolay ve hızlı gelişen bir ameliyattır. Bu sebeple de birçok bayan herhangi bir endişesi olmadan bu operasyonlara katılmaktadır. Göz kapaklarında ciddi bir problem olduğunu düşünen bayanlar uzmanlara görünürken en kısa sürede operasyonlarını gerçekleştirebileceklerdir. Bu operasyonlarda kişilerin görme yetilerini etkileyecek hiçbir adım atılmazken bu konuda insanların son derece rahat olması istenmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu operasyon birçok özel hastanede gerçekleştirilebilirken kişilerin ilk olarak göz kapakları üzerinde bazı testler yapılır. Bu operasyonların kişilerin sağlığına ekstra bir zarar verip vermeyeceği bu testler ile anlaşılırken bunun sonrasında ameliyat günü alınarak o gün içerisinde hastaların gerekli yerlere gelmesi istenir. Ameliyat aşamasında lokal anestezi uygulaması birçok hasta için yeterli olmaktadır. Ancak göz kapağı estetiği sırasında direkt olarak baygın olmak isteyen kişiler genel anestezi ile de bu ameliyatı geçirebilecektir. Uzmanlar ilk etapta lokal anesteziyi önerirken yapılan testler bu kararın değişmesine sebep olabilmektedir. Her iki durumda da hastalar herhangi bir rahatsızlık hissine kapılmadan işlemler gerçekleştirilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

Bu ameliyat uzman kişiler tarafından gerçekleştirildiğinde 20 ila 30 dakika arasında değişen sürelerde tamamlanmaktadır. Bu işlemlerde göz kapağında yer alan fazla dokular küçük işlemler ile birlikte alınmaktadır. Göz kapağı estetiği işlemi sırasında deri, yağ ya da kas birikintileri rahatlıkla alınabilir. Belirli hastalarda göz üstü bölgesinde germe işlemleri de yapılırken kırışıklıkların giderilmesi sağlanmaktadır. Geçmiş dönemlerde yapılan estetik işlemlerde bayanların mimikleri bu işlemlerden olumsuz etkileniyor olsa da günümüzde son derece doğal bir şekilde bu işlemler gerçekleşmektedir. Yapılan bu işlemler sonrasında ortaya çıkan sonuçlar kalıcı olurken insanların ömürlerinin sonuna kadar tekrar bir işlem yaptırmasına gerek kalmamaktadır.

Göz Kapağı Ameliyatını Devlet Karşılıyor mu?

Diğer estetik ameliyatlarda olduğu gibi göz kapağı estetiği ameliyatında da oluşan masraf sigorta tarafından karşılanmamaktadır. Bu sebeple de kişilerin özel hastanelerde bu ameliyatları olurken gerekli ücreti ödemeleri gerekmektedir. Göz estetiği ameliyatları son derece ince ameliyatlardan olduğundan çok özel cihazların kullanılması gerekirken uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Sonrasındaki bakım aşaması da oldukça önemli olduğundan kişiler genel olarak bu ameliyata yüksek bedeller ödemek durumunda kalabilirler. Bazı hastanelerde bu ameliyatların ücretleri 5000 TL seviyesinden başlarken üst sınır olmadan yükselmeye devam edebilmektedir. Alınan hizmet ve kişilerin memnun kalma oranına göre talep edilen ücret de yükselecektir. Tüm bu etmenler göz önünde bulundurularak kararlarını veren kişiler sonrasında ameliyatlarını olarak çok daha güzel bir görünüme olabildiğince kısa bir süre içerisinde kavuşacaklardır. Operasyonlarda iyileşme süreci de son derece kısadır.

Yorumlar
Çağla Akalın 05 Eylül 2017 - 15:53:56 Bu ameliyatı çok merak ediyorum. Benim göz kapaklarımda düşüklük var yaptırmak istiyorum. Yaptıran ünlülere baktım gayet güzel olmuş bir riski var mı?cevapla
Murat Değirmen 07 Eylül 2017 - 09:54:21 Göz kapağı operasyonlarında lokal anestezi doktorun tercihi olabiliyor ama genel anestezi hasta tarafından kesinlikle tercih edilir çünkü hasta için zor bir durum. Herşey gözünün önünde oluyor :) Korku filmi gibi... :)cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: