Yaşam

Dudak Büyütme Hareketleri ve Dudak Dolgunlaştıran Bitkisel Yağlar

23 Ağustos 2017 - 09:40:33
Dudak büyütme hareketleri ve dudak dolgunlaştıran bitkisel yağlar

Dudakları doldurmak bıçak altına yatmak veya kimyasal ürünleri kullanmak yerine, evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal bitkisel karışımlarla ve dudak büyütme hareketleri ile dudaklarınızı daha sağlıklı bir şekilde nasıl dolgunlaştıracağınızı öğrenmek istiyorsanız, bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Dudak Dolgunlaştırmak İçin Ne Yapmalıyız?

Dolgun dudaklara sahip olmak her kadının arzusudur. Dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak için tonlarca para harcayarak operasyon gibi pahalı işlemlere başvurmak yerine daha kolay doğal olarak dolgunlaştırma yöntemleri kullanabilirsiniz. Ünlülerin operasyonla dudaklarını dolgunlaştırmaları oldukça yaygın bir uygulamadır. Ancak çoğunun sonuçlarının da nasıl olduğunu magazin programlarından öğreniyoruz. Her şey de olduğu gibi yapılan her şeyin doğa tarafından insanlara sunulmuş bitkisel yolu da vardır. Hem de daha ucuz ve daha sağlıklı olanı doğal yöntemledir.

Dudak Dolgunlaştırmak İçin Bitkisel Yağlar

Biber yağı dudak dolgunlaştırmak için en etkili malzemedir tabi ki fazla abartmamak gerekir. Yaklaşık olarak bir tatlı kaşığı kadar badem yağı ve ceviz yağı birkaç damla Hindistan cevizi yağı ile iyice karıştırıldıktan sonra bu yağ karışımının içine birkaç damla da acı biber yağı eklenir. Bundan sonrada iyice karıştırıldıktan sonra dudaklarınıza masaj yaparak sürün ve bu işlemi bir hafta arayla uygulayabilirsiniz.

Dudak Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

En basit yöntemlerden biri dudaklarınızı sert olmayan yumuşak uçlu diş fırçası ile fırçalamaktır. Bunun için çocuk diş fırçası kullanabilirsiniz, çünkü onlar oldukça yumuşaktır. Dudaklarınızı fırçalayarak ölü hücrelerden dudaklarınızı arındırmış olursunuz. Ölü hücrelerden arınan dudağınızdaki kan dolaşımı hızlanacaktır ve bu sayede dudaklarınız olduğundan daha dolgun gözükecektir. Sadece bu kadar da değil eğer dudaklarınızı bal ile fırçalarsanız daha canlı ve dolgun olduğunu göreceksiniz. Bir diğer yöntem ise her evde bulunan vazelin ile yapacağınız bir uygulamadır. Vazelinin içine birkaç damla nane yağı damlatıp iyice karıştırıp bir kaba koyup sürekli kullanabilirsiniz. Bu karışım dudaklarınızda adeta bir şok etkisi gerçekleştireceğinden dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlar.

Dudak Dolgunlaştıran Bitkisel Yöntemler Nelerdir?

Dudaklarınızı daha dolgun hale getirmek için bir tatlı kaşığı balı bir iki damla zeytinyağı ile karıştırarak yine yumuşak uçlu bir diş fırçası ile yaklaşık olarak 5 dakika fırçalayın. Bu şekilde dudaklarınız daha dolgun olacağı gibi bir taraftan da dudaklarınızdaki çatlakları da yok eden mucizevi uygulamalardan biridir. Yumurtanın sarısı ile de bir doğal dolgunlaştırıcı yapabilirsiniz. Yarım tatlı kaşığı kadar yulafı bir adet akından ayırdığınız yumurta sarısı ile karıştırıp dudağınıza sürün. Yaklaşık 10 dakika beklettikten sonra temizleyin ve aradaki farkı gözlerinizle görün.

Dudak Büyütme Hareketleri ve Egzersizleri

Dudak büyütmede başka etkili yöntemlerden biri de dudak büyütme hareketleridir. Evet, evet yanlış duymadınız. Sadece cerrahi işlem ya da bitkisel yağlarla dudak dolgunlaştırılmaz. Bunun için egzersizler de vardır. Bunlar; gülümseme ve öpücük hareketi, kapalı ağızla gülümseme hareketi, dudaklara elinizle bası uygulamak ve o yapılarak beklemek bunlardan bazılarıdır. Bu egzersizler dudaklarınızın dolgunlaştırmasını sağlarken bir taraftan da cildinizde kolajen üretiminin de artışını sağlar.

Yorumlar
Fatma Kabacı 18 Ağustos 2017 - 11:56:10 Dudak dolgunlaştırmak için cerrahi bir operasyon yaptırmaya çekiniyorum Evde kendi yöntemlerimle yapmak istiyorum ama pek mümkün değil kalıcı istiyorum ne yapmalıyım?cevapla
Perihan Dörttepe 23 Ağustos 2017 - 17:07:25 Doğal dudak dolgunlaştırma yöntemleri nelerdir? Dudaklarım çok ince ama dolgu yaptırmak istemiyorum. Doğal bir şekilde dolgunlaşsın istiyorum öneriniz var mı?cevapla
Ayşe Okur 24 Ağustos 2017 - 09:34:20 dudak dolgunlaştırma estetiği de var ama ben doğal yöntemler uygulamak istiyorum. Daha önce vazelini denemeiştim açıkçası işe yaramıştı. Ama diş fırçası ile olan daha kolay gibi onu deneyeceğim.cevapla
Öznur Yalçındağ 14 Eylül 2017 - 11:23:39 şu yöntemle dudak büyüttüm diyen var mı kızlar internette o kadar yöntem varki hangisini deneyeceğimi şaşırdım. Gerçekten işe yarayan bir yöntemi uygulayarak dudaklarımı büyütmek istiyorumcevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: