Yaşam 30 Ekim 2021 - 14:26:41

Dudak Büyütme Hareketleri ve Dudak Dolgunlaştıran Bitkisel Yağlar

Dudak Büyütme Hareketleri ve Dudak Dolgunlaştıran Bitkisel Yağlar

Dudak büyütme hareketleri; dudakları daha dolgun göstermek için bıçak altına yatmadan uygulanan bazı egzersizlerdir ve aynı zamanda hem doğal hem de bitkisel yöntemleri kapsamaktadır.

Dudak Büyütme Hareketleri Nelerdir?

Eğer acı çekmeden daha dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak isterseniz, estetik yerine dudak büyütme egzersizlerinden yararlanabilirsiniz. Sizlere bazı tavsiyeler sunacak olursak eğer;

 • Dudaklarınızı geriniz. Ağzınızı açıp, sonrasında kapatınız. Yüz kaslarınız gevşedikten sonra dudaklarınızı kapalı şekilde sağa ve sol doğru oynatınız. Hafif hareketler ile dudaklarınızla 8 şeklini çizebilirsiniz.
 • Bir başka yöntem olarak dudaklarınızı geriniz ve derin bir nefes alınız. Nefesi verirken de dudaklarınızla mum üfler gibi yavaş yavaş veriniz.
 • Derin bir nefes alarak yanaklarınızı doldurup şişiriniz. Sonrasında yavaş yavaş dudaklarınızı büzerek veriniz.
 • Kalem çevirerek dudak dolgunlaştırma yöntemi de vardır. Kalemi iki dudağınızın arasına koyup döndürmeniz yeterlidir.
 • A,e,u ve o harflerini hızlıca söyleyip derin bir nefes alınız. Daha sonra nefesi yavaşça veriniz.

Üst dudak büyütme ya da dudaklarınızın her ikisinde dolgunluk hissetmek için bu hareketleri uygulayabilirsiniz.

Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Pek çok kadın ince dudaklarından şikayetçidir. Evde kalıcı dudak dolgunlaştırma için uygulanan bazı basit yöntemler vardır. Bunları sıralayacak olursak eğer;

 • En basit yöntemlerden biri dudaklarınızı sert olmayan yumuşak uçlu diş fırçası ile fırçalamaktır. Bunun için çocuk diş fırçası kullanabilirsiniz, çünkü onlar oldukça yumuşaktır. Dudaklarınızı fırçalayarak ölü hücrelerden dudaklarınızı arındırmış olursunuz. Ölü hücrelerden arınan dudağınızdaki kan dolaşımı hızlanacaktır ve bu sayede dudaklarınız olduğundan daha dolgun gözükecektir.
 • Dudaklarınızı bal ile fırçalamak bir başka yöntemdir. Dudaklarınızın daha canlı ve dolgun olduğunu göreceksiniz.
 • Her evde bulunan vazelin ile yapacağınız bir uygulama da vardır. Vazelinin içine birkaç damla nane yağı damlatıp iyice karıştırıp bir kaba koyup sürekli kullanabilirsiniz. Bu karışım dudaklarınızda adeta bir şok etkisi gerçekleştireceğinden dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Nane yağı dudak dolgunlaştırma konusunda oldukça etkilidir.
 • Kaşıkla dudak dolgunlaştırma en fazla uygulanan yöntemlerden bir diğeridir. Yemek kaşığını 1 saat kadar derin dondurucuda bekletiniz. Sonrasında 1 dakika kadar oda sıcaklığında bekletiniz ve sonrasında dudağınız bastırınız. Daha sonra birkaç dakika bekleyip tekrar uygulayınız. Dondurucudan direkt çıkartıp yaparsanız kaşık dudağınıza yapışır ve tahriş eder.
 • Yarım limonun suyuna bir miktar tuz ekleyiniz. Dudaklarınız bu karışımla peeling yapınız ve aynı zamanda bir fırça ile ölü hücrelerden arındırınız. Tuzla dudak dolgunlaştırma en sık tercih edilen yöntemlerden biridir.

Bu doğal yöntemler ile zahmetsizce dudaklarınızın kalınlaşmasını ve dolgun gözükmesini sağlayabilirsiniz. Fakat uygulama sırasında sert hareketlerden kaçınınız.

Dudak Dolgunlaştıran Bitkisel Yağlar

Dudaklarınız çok inceyse ve dolgun gözükmesini istiyorsanız sizlere dudak dolgunlaştırmak için hangi yağların önerildiğinden bahsedebiliriz:

 • Biber yağı dudak dolgunlaştırmak için en etkili malzemedir. Fakat fazla abartmamak gerekir. Yaklaşık olarak bir tatlı kaşığı kadar badem yağı ve ceviz yağı birkaç damla Hindistan cevizi yağı ile iyice karıştırıldıktan sonra bu yağ karışımının içine birkaç damla da acı biber yağı eklenir. Bundan sonrada iyice karıştırıldıktan sonra dudaklarınıza masaj yaparak sürün ve bu işlemi bir hafta arayla uygulayabilirsiniz.
 • Karabiber yağı bir diğer bitkisel yöntemdir. Yakıcı bir etkisi vardır ve aynı zaman kolajen desteği sağlar. Dudaklarınızı fırçalayıp sonrasında yağı sürerek emmesini bekleyiniz. İşlem sonrasında nemlendiriniz. Eğer ruj sürecekseniz 20 dakika bekleyiniz.
 • Vitamin ve mineral bakımından zengin olan tarçın yağını yakmadan hafif ısıtınız. Sonrasında soğumasını bekleyip ardından kalın bir tabaka halinde dudaklarınıza sürünüz. Yağ emildikten sonra biraz zeytinyağı sürünüz. 10 dakika bekletip, ardından dudaklarınızı fırçalayıp tarçın yağı sürünüz. En son soğuk su ile dudaklarınızı yıkayınız.

Bu doğal yöntemler sayesinde istediğiniz dudak dolgunluğuna ulaşabilirsiniz. Dudak dolgunlaştıran maske uygulamaları da yapılabilir. Fakat bunlar kalıcı değildir. Sonrasında tekrarlamak gerekmektedir.

Dudakları Dolgunlaştırmak İçin Ne Yapmalı?

Herhangi bir estetik işlem olmadan daha dolgun dudaklara ulaşmak istiyorsanız dudak dolgunlaştırıcı rujlardan ya da yazımızın içeriinde belirtilen doğal yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Eğer kalıcı dudak dolgunlaştırma istiyorsanız bunun için farklı cerrahi uygulamalar söz konusudur.

Dudak dolgunlaştırmada başka etkili yöntemlerden biri de dudak büyütme hareketleridir. Sadece cerrahi işlem ya da bitkisel yağlarla dudak dolgunlaştırılmamaktadır. Bunun için egzersizler de vardır. Bunlar; gülümseme ve öpücük hareketi, kapalı ağızla gülümseme hareketi, dudaklara elinizle bası uygulamak ve o yapılarak beklemek bunlardan bazılarıdır. Bu egzersizler dudaklarınızın dolgunlaştırmasını sağlarken bir taraftan da cildinizde kolajen üretiminin de artışını sağlar.

 • Dudak büyütme hareketleri
 • dudak büyütme egzersizleri
 • kalem çevirerek dudak dolgunlaştırma
 • kaşıkla dudak dolgunlaştırma
 • nane yağı dudak dolgunlaştırma
 • tuzla dudak dolgunlaştırma
 • dudak dolgunlaştıran bitkisel yağlar
 • dudak dolgunlaştıran maske
 • Dudak dolgunlaştırmak için ne yapmalı
 • dudak dolgunlaştırma
Yorumlar
Fatma Kabacı Dudak dolgunlaştırmak için cerrahi bir operasyon yaptırmaya çekiniyorum Evde kendi yöntemlerimle yapmak istiyorum ama pek mümkün değil kalıcı istiyorum ne yapmalıyım? cevapla
Perihan Dörttepe Doğal dudak dolgunlaştırma yöntemleri nelerdir? Dudaklarım çok ince ama dolgu yaptırmak istemiyorum. Doğal bir şekilde dolgunlaşsın istiyorum öneriniz var mı? cevapla
Ayşe Okur dudak dolgunlaştırma estetiği de var ama ben doğal yöntemler uygulamak istiyorum. Daha önce vazelini denemeiştim açıkçası işe yaramıştı. Ama diş fırçası ile olan daha kolay gibi onu deneyeceğim. cevapla
Öznur Yalçındağ şu yöntemle dudak büyüttüm diyen var mı kızlar internette o kadar yöntem varki hangisini deneyeceğimi şaşırdım. Gerçekten işe yarayan bir yöntemi uygulayarak dudaklarımı büyütmek istiyorum cevapla
yorum yaz
Zayıflama Ürünleri İşe Yarar mı? Zayıflama Ürünlerinin Zararları ve Yan Etkileri