Göbek ve basen yağlarından nasıl kurtulurum?
Zayıflama

Göbek ve Basen Yağlarından Nasıl Kurtulurum?

09 Mayıs 2018 - 14:26:02

Göbek ve basen yağlarından kurtulmak için dikkat edilen ve disiplinli olarak uyulan programdır.

Göbek Yağlarından Nasıl Kurtulabilirim?

Karın bölgesindeki yağlar bireye tehlike yaratabilir. Bu bölgede biriken yağların erimesi çeşitli faktörlere göre zor olabilmektedir. Bu yağlar duruma göre karın bölgesinin arka kısmında veya cildin altında yoğun olabilmektedir. Yağlardan kurtulmanın beslenme, spor gibi uyulması gereken yolları vardır. Uyulması gereken kurallardan biri alkol tüketiminin kısıtlanmasıdır. Alkol kadar tehlikeli olan diğer gıda türü ise bol şekerli tatlı türleridir. Aşırı oranda yağ içeren yiyecekler tüketmek yerine bol yoğurt tüketilmesi tavsiye edilir. Birçok insanın alışkanlığı olan gece saatlerinde tüketilen atıştırmaların ortadan kaldırılması gerekir. Akşam öğünlerinden sonra tatlı tüketilmemelidir.

Göbek Yağlarını Eritmek İçin Ne Yapmalı?

Akşam saatlerinde tüketilen şekerli gıdalar bel bölgesinde yağa dönüşmektedir. Hafta içinde yapılan yürüyüşler düzenli olarak yapılmalı ve kilo durumuna göre arttırılmalıdır. Bölgesel yağlardan kurtulmak için yürüyüş dışında bölgeye yönelik egzersizlerin yapılması yağların yakılmasını sağlamaktadır. Hayat yoğunluğundan dolayı spor yapmayan kişilerin sabahların temiz havada otuz defa karın bölgesini şişirerek nefes almaları önerilmektedir. Ayrıca nefes alındıktan sonra iki ila üç saniye burundan alınan nefes tutulmalı ve yavaşça geri bırakılmalıdır. Bu uygulamanın akşamları uyumadan önce de yapılması gerekir. Dört hafta boyunca atmış ila otuz dakika yürüyüş yapmak göbekteki yağların kolay erimesini sağlar.

Basen Yağlarından Nasıl Kurtulurum?

Basenlerin incelmesi için egzersiz yapılması neredeyse zorunlu bir durumdur. Sadece yemeden kısmak basenlerin erimesini sağlamaz. Bu yüzden yeme sürecini egzersizler ile desteklemek gerekir. Önerilen egzersizler arasında mekik hareketi vardır. İlk olarak dizler bitişik halde olmalı ve ayaklarsa birbirine paralel şekilde durmalıdır. İki el, ense kısmında birleştirilir ve elli defa bu egzersiz uygulanır. Önerilen uygulama süreci sabah ve akşam olarak ifade edilir. Mekik egzersizi hem karın kaslarını güçlendirir hem de basen bölgesinde yer alan fazla yağları ortadan kaldırmaya destek olur. Basen bölgesinin erimesi konusunda oldukça işe yarayan diğer hareket ise sopa egzersizidir. Bir adet sopa ense kısmına muntazam bir şekilde yerleştirilir. Eller ile sopa tutulmalıdır. (Askıda kalır gibi) Ayaklar vücudun hizasına denk olacak şekilde iki tarafa açılmalıdır. Kalça bölgesinden yukarısı döndürülür. Bu hareket üç ila beş dakika kadar sabah ve akşamları uygulanmalıdır. Hareketin amacı yan karın kaslarının şekillenmesini ve göbeğin erimesini sağlar.

Göbek ve Basen Yağlarından Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Göbek ve basen yağlarından kurtulmak için egzersiz dışında beslenme şekline önem verilmesi gerekir. Sağlıklı yaşam tarzı benimsenmeli ve kötü beslenme tarzından uzak durulmalıdır. Markette bulunan paketlenen gıdaların alınmaması, bol bol sebze ve meyve tüketilmesi gerekmektedir. En az iki en fazla üç litre su tüketilmesi metabolizmanın hızlanmasını sağladığı gibi vücuttaki şişkinliklerin atılmasına yardım etmektedir. Sürecin iyi bir şekilde tamamlanması için bir diyetisyen ve spor hocasıyla çalışmak önemlidir.

Yorumlar
Nurdan Yurt 09 Mayıs 2018 - 14:36:02 Basen ve göbek bölgemde bulunan yağlardan nasıl kurtulabilirim? Korse ve kremler bu konuda işe yarar sonuçlar verir mi? Bu bölgelerdeki yağlardan kurtulmak için uygulamış olduğunuz bir yöntem var mı? cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: