Zayıflama

Hızlı Zayıflatan ve Kilo Verdiren Şifalı Bitkiler

24 Ekim 2017 - 23:58:13
Hızlı zayıflatan ve kilo verdiren şifalı bitkiler

Fazla kilo problemi yaşayan insanlar fit bir vücuda sahip olmak için hızlı zayıflatan ve kilo verdiren şifalı bitkilerden yararlanarak kısa bir süre içerisinde hayallerinde vücut ölçülerine sahip olabilirler.

Hızlı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Zayıflamak için için diyet ya da spor her zaman önemli bir etmen olurken kilo vermelerine katkı sağlayabilecek olan her ürünü kullanmak istiyorlar. Bitkiler, bu aşamada kendilerine yardım ederken genelde bitki çayı olarak kullanıyorlar. Halk arasında kilo verdiren bitkiler olarak da isimlendirilen bu ürünler, metabolizma hızını yükselterek kişilerin daha hızlı kilo vermesini sağlıyor.

Kilo Verdiren Bitkiler Nelerdir?

Tek başına kilo verdirebilen bir bitki bulunmazken metabolizma hızını artırarak daha hızlı kilo vermeyi sağlayan çok sayıda bitki bulunuyor. Bu doğrultuda ilk sırada tarçın geliyor. Her zaman ülke mutfağımız içerisinde kendisine yer bulan tarçın, zayıflama amacıyla da kullanılabiliyor. Çubuk tarçının demlenmesi ile hazırlanan tarçın çayı son derece doğru bir seçim olarak görülüyor. Maydanoz da bitkiler arasında en iyi ödem söktürücüler arasında gösteriliyor. Bu özelliği birçok kişinin vücutlarında biriken suyu atarak hem kilo vermesini hem de verdikleri kilo miktarına göre çok büyük değişiklik yaşamalarını sağlıyor. Bu sebeple maydanoz da kilo verdiren bitkiler arasında gösteriliyor.

Zencefil Kilo Verdirir mi?

Zencefil de insanlar arasında sürekli olarak zayıflatma etkisiyle gündeme geliyor. Bu bitki, kişilerin sindirimlerini hızlandırıp düzenlerken yenilen gıdaların en iyi şekilde sindirilerek kullanılmasını sağlıyor. Buna ek olarak metabolizma hızı üzerinde de olumlu etkileri bulunuyor. Belki metabolizmayı artıran en iyi bitki olmasa da sindirim etkisiyle biriktiğinde çok önemli etkiler ortaya çıkarıyor. Bu özellikleriyle çok sayıda bitki çayının içerisine zencefil de ekleniyor. Her zaman popülerliğini koruyan mate çayı da kilo verdiren çaylar arasında yer alıyor. Bu aşamada vücut ısısını yükselten bu bitki, kişilerin daha hızlı kalori yakarak kilo vermesini sağlıyor. Bu etkisini herkes üzerinde rahatlıkla gösteren bitki çayı, özellikle spor yapan kişiler için çok büyük etkiler yaratıyor.

Kilo Verdiren Bitkiler Nasıl Kullanılır?

Diyetlerin ve sporun yanında tüketilen kilo verdiren bitkiler her zaman demlenerek kullanılıyor. Bunun için ilk etapta kişilerin kaynayan suyu hazır etmeleri gerekiyor. Bunun sonrasında aldıkları bitki yapraklarını bütün ya da öğütülmüş şekilde bu suyun içerisine atmaları gerekiyor. Bunun sonrasında birkaç dakika beklemeleri yeterli olurken bunun sonrasında rahatlıkla tüketilebilmektedir. Birçok çayın sıcak olarak tüketilmesi daha doğru bir tercih olacaktır. Bunun yanında soğuduktan sonra kullanılması da çok büyük bir problem yaratmamaktadır. Ancak gün içerisinde gerekenden çok fazla kullanılması tansiyon, şeker ya da kalp rahatsızlıkları gibi önemli sorunları ortaya çıkarmaktadır. Günde 2-3 defa bir bardak tüketmek birçok kişi için en uygun doz olacaktır.

Yorumlar
Meriç Kabacı 18 Ekim 2017 - 18:00:43 Hızlı zayıflatan kürler ve egzersizler nelerdir? Doğal bir şekilde zayıflamak istiyorum. Sağlıklı olması için 1 ayda en ideal kaç kilo vermek gerekiyor? Hızlı zayıflamak vücuda herhangi bir zarar verir mi?cevapla
Sibel Berber 07 Eylül 2018 - 13:41:40 Kilo verdiren besinler ve meyveler olarak diyetisyenim daha önce bana bir liste vermişti. Her gün ona göre hareket ediyordum ve o sene gerçek anlamda kilo vermiştim. Şimdi de az çok dikkat ediyorum ama biraz kilo aldım tabi ki.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: