Zayıflama 17 Aralık 2021 - 15:09:56

Kalın Bacakları İnceltme Yöntemleri

Kalın Bacakları İnceltme Yöntemleri

Kalın bacakları inceltme yöntemleri; dengeli beslenme, birtakım kardiyo egzersizleri ve bitkisel yöntemler ile gerçekleşmektedir.

Bacak İnceltme Hareketleri İşe Yarıyor mu?

Genel olarak bacakları kusursuz seviyede bir şekle ve kalınlığa sahip olan kadınların fiziklerinin de en iyi düzeyde olduğu düşünülmektedir. Kadınlar için bacakları her zaman vücutlarının en önemli kısımlarından birisi olurken fiziklerinin güzel gözükmesi için kalın bacakları inceltme yöntemlerinden yararlanmaktadır.

Bacaklarının daha düzgün şekilde durmasını isteyen pek çok kadın bacak inceltme hareketlerine başvurmaktadır. Bacakların incelmesi için egzersiz gibi yöntemlerin yanı sıra yağ aldırma işlemlerine dayanan uygulamalar da bulunmaktadır. Genel anlamda her işlemin gözle görülür sonuçlar bulunmaktadır.

Bacakların mükemmel gözükmesini sağlayan, kas yapmadan bacak inceltme hareketleri, aynı zamanda vücudunuzun da şekle girmesini sağlar. Gerek dış bacak gerekse iş bacak bölgesinde sıkılaşma ve yağ yakımı meydana getirir.

Egzersiz ile Bacak İnceltme Nasıl Olur?

Bacaklarını inceltmek isteyen kadınlar için ilk seçenek olarak egzersiz sunulmaktadır. Bunun için herhangi bir spor salonuna gitmeye gerek olmazken disiplinli bir şekilde evde çalışmak da ciddi sonuçlar alınmasını sağlar. En etkili bacak inceltme hareketleri şöyledir:

  • Ayaklarınızı omuz genişliğinden biraz fazla açınız. Elinizi çok ağır olmayan bir ağırlık alıp, göğüs hizanızda tutunuz. Dizlerinizi bükerek aşağı doğru eğiliniz. Bunu yaparken hafif öne eğiliniz. Ayağa kalkarken sırtınızı dik duruma getirip yavaşça kalkınız. Egzersizi 20 saniy boyunca tekrarlayınız.
  • Avuçlarınızı yere yerleştiriniz. Dizlerinizin üzerinde emekleme pozisyonu alıp, karşıya bakınız. Bacağınızı kalçadan doğru kaldırıp, indiriniz. Bu işlemi her iki bacağınız için yapınız. Egzersiz 20 saniye yapılmalıdır.
  • İç bacak eritmek için avuç içlerinizi yere yerleştiriniz. Dizlerinizin üzerinde emekleme pozisyonu alınız. Önce sağ bacağınızı hafifçe kaldırıp, içten dışa doğru dairesel hareket uygulayınız. Daha sonra aynı hareketi diğer bacağınız için de uygulayınız. Egzersizi 20 saniye boyunca uygulayınız.

Bacakların incelmesi için kalınlaşmaya ya da şekil bozukluklarına sebep olan etmenlerin giderilmesi gerekmektedir. Bu sebeple de karbonhidrat, yağ ve şekerin hayatlarından belirli oranda çıkartılması ve buna ek olarak protein tüketimi ile egzersizlerin evde yapılması gerekiyor. Bu işlemlerde kişiler yalnızca belirli bir hareket ile birlikte bacaklarını inceltemezler. Genel olarak düzenli yürüyüş son derece etkili olurken imkanları olan kadınlar yüzerek de bacaklarının çok ciddi bir biçimde çalışmasını sağlamaktadır.

Bacak İnceltme Programı Nasıl Olmalı?

Fiziğin daha kusursuz olması için öncelikle bacakların ince ve düzgün durması gerekmektedir. 20 günde bacak inceltme gibi programlardan destek almak istiyorsanız eğer; öncelikle beslenmeye ve aynı zamanda spora önem vermelisiniz.

Daha kusursuz bir görünüm elde etmek için bacak inceltme diyetinden destek alabilirsiniz. Protein ağırlıklı beslenme, şekeri ve tuzu sınırlandırma, meyve ve sebze tüketimine ağırlık vermek, trans yağları beslenme programından çıkarmak gerekmektedir. Ayrıca bol su tüketimi önemlidir. Su hem tokluk sağlar hem de ödem atmaya destek olur.

Bacak inceltme egzersizlerine dikkat eden kadınların üst bacak, alt bacak ve iç bacak gibi bölümleri ayrı olarak çalıştırması gerekmektedir. Bu şekilde bir egzersiz programı oluşturulduğunda oldukça iyi sonuçlar alınacaktır. Sabah yürüyüşü ile güne başlamak ve sonrasında squat, kardiyo egzersizleri, lunge ve bridge hareketleri uygulamak, bacakların hem sıkılaşması hem de zayıflaması için etkilidir.

Bacak İnceltme Kürü Nedir?

Evde bacak inceltme ve basen sıkılaştırma kürü uygulamak için limondan destek alabilirsiniz. Limon, içeriğindeki sitrik asit sayesinde sindirim hızlandırır ve PH dengesini korur. Bacaklarınızda birikmiş olan yağlardan kurtulmak için suyun içerisine limon sıkarak tüketebilirsiniz.

1 çay kaşığı tarçını 1 bardak suyun içerisine ekleyerek tüketmek de bacak inceltici kürler arasında yer alır. Çayınıza ya da kahvenize de ekleyebileceğiniz tarçın, genel anlamda yağ yakımı sağlar. Böylece bacakların zayıflamasına da katkı sağlar.

Bacak İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır? Zararlı mı?

Bacaklarının incelmesini isteyen kadınlar cerrahi yöntemlere de rahatlıkla başvurabilmektedir. Normal şartlarda bu estetik müdahaleler uygulanan her yönteme rağmen bacakların incelmesi konusunda sonuç alamayan kişiler için uygulanmaktadır. Günümüzde kalın bacaklarından şikayetçi olan hemen herkes bu uygulamalardan destek almaktadır. Bacak inceltme ameliyatı, bacaklardaki yağın alınması esasına dayanır.

Bu yöntemle kişilerin bacakları incelirken kısa bir süre yürüme problemleri yaşanabilir. Bir anda bu seviyede yağ kaybı kişilerin kendilerini halsiz hissetmelerine de sebep olabilir. Genel olarak 1-2 hafta dinlenmek gerekmektedir. Bunun sonrasında hastalar normal hayatlarına rahatlıkla dönebilmektedir.

Şunu belirtmek gerekir ki, bu işlem hayatınızın sonuna kadar bacaklarınızın bu şekilde kalacaklarını garanti etmez. Bu işlem sonrasında tekrar hayatlarına dikkat etmeyen kişiler kısa süre içerinde bacaklarının tekrar kalınlaşmaya başladığını fark edebilir. Hatta geçirilen ameliyat sonrasında tekrar alınan kilolar bacakları çok daha biçimsiz bir şekle sokabilir. Bu sebeple bacak inceltme yöntemleri olarak cerrahi müdahale seçilirken dikkat edilmelidir.

  • kalın bacakları inceltme yöntemleri
  • bacak inceltme
  • kalın bacaklar nasıl eritilir
  • kalın bacaklar incelir mi
Yorumlar
Burçak Elmas Bacakları incelten hareketler nelerdir? Bacaklarım çok kalın inceltmek istiyorum bunun için spora başlamayı düşünüyorum. Nelere dikkat etmem gerekiyor? Hangi sporu yapmak benim için dha etkili olur? cevapla
Ceren Akça Kalın bacak inceltme operasyonu ve tedavisi yaptıranların yorumlarını okumuştum. Kimisi gerçekten çok memnun kaldım diyor. Bacaklarım vücuduma göre biraz kalın. Spor yapsam erir mi diye düşünüyorum. Pantolon giyerken filan beni biraz rahatsız ediyor görüntü olarak. cevapla
yorum yaz
Kepekten Kurtulmanın Kesin ve Bitkisel Çözümleri