Kollardaki sarkıklık nasıl geçer?
Yaşam

Kollardaki Sarkıklık Nasıl Geçer?

25 Ekim 2017 - 06:04:54

İnsanların vücutlarında belirli dönemlerde sarkmalar meydana gelirken bu sarkmalar belirli bölgelerde görülür. Genel olarak göbek, kalça, bel ve kol sarkmaları görülmektedir.

Kollardaki Sarkıklık Nedenleri Nelerdir?

Sarkmaların sebebi olarak çok sayıda etmen sayılabilir. Özellikle kol sarkmaları bayanlarda görülürken 30 yaşından sonra yaşantılarına dikkat etmeyen bayanlarda görülebilmektedir. Hızlı kilo değişimleri, hamilelik durumu, hormonal değişimler ya da fazla kilolar kişilerin kollarında sarkmalara sebep olur. Bu durumda bayanlar sosyal açıdan da oldukça zorlanacaktır. Genelde bayanların giyimlerinde kol kısımları açık olduğundan bu kıyafetleri seçmek sıkıntı olacaktır. Kolsuz kıyafetler ya da kısa kollu kıyafetler giyilemezken önemli davetlere ya da toplantılara katılan bayanlar için zor bir durum ortaya çıkacaktır.

Kol Sarkması İçin Ne Yapılmalı?

Kollarda yaşanan sarkıklıkların giderilmesinde beslenme düzeninin çok büyük bir önemi bulunur. Bu aşamada kollarda yağ birikmesinin sarkıklığa sebep olması insanların tükettikleri besinleri düzenleyerek bu yağlardan kurtulmaya imkan sunar. Bu aşamada kişilerin hayatlarından şekeri ve yağı tamamen çıkarması çok önemlidir. Bu sayede kişiler vücutlarındaki yağ oranını azaltmak adına gerekli ilk adımı atmış olacaktır. Koldaki sarkıklıklara karşı en iyi çözüm spor olurken vücudu spora hazır hale getirmek iyi sonuç almak için önemlidir. Bu işlemler ilk adımın atılmasını sağlar.

Sarkmalar İçin Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Tüketilecek olan bitki çayları insanlarda metabolizma hızının yükselmesini sağlayacaktır. Bu da bayanların çok daha hızlı bir biçimde yağlarından kurtulması anlamına gelir. Böylece kişiler kollarındaki birikimleri atabilirler. Buna ek olarak protein kullanımın artması sayesinde kişiler yaptıkları egzersizlerden iyi sonuçlar alırlar. Bu sonuçlar kolların gelişimi ve kas oranının artmasını sağlar. Böylece kolların sakrması durumu ortadan kalkar ve sıkılaşma meydana gelir.

Kol Sarkması İçin Egzersiz Nasıl Olur?

Kolda yaşanan sarkmalara karşı bayanlar evlerinde çok rahat bir biçimde egzersizlerini gerçekleştirebilirler. Bölgesel olarak çalışacakları için çok yüksek tempoda çalışmalarına gerek olmayacaktır. Bu aşamada düzgün bir biçimde hareketlerini yapmaları ve yediklerine dikkat etmeleri yeterli olmaktadır. Bunun için bayanların 2 kilogramlık ağırlıklar ile çalışmaları gerekmektedir. Bu sayede bir yandan yağ yakımı hızlanacak, bir yandan da kas oluşumu sağlanacaktır. Ancak bu kas oluşumu erkeklerdeki şekilde oluşmamaktadır. Bayanların genel fiziki yapısı bu yönde çalışmaz. Bu sebeple bayanların, erkeksi bir kol yapısına sahip olacaklarından endişe duymalarına gerek yoktur. Bazı hareketler ağırlık ile yapılırken bazılarında bayanlar kendi vücut ağırlıklarını kullanmaktadır. Bu şekilde gerçekleştirilen egzersizler ile birlikte kollardaki sarkıklıklar tamamen ortadan kaybolur. Sonrasında bayanlar rahatlıkla kısa kollu ya da kolsuz kıyafetleri giymeye başlayacaktır. Buna ek olarak gün içerisinde çalışma tempolarının yüksek olması durumunda dahi çok daha geç yorulacak ve rahatlıkla çalışacaklardır. Yaşlanma etkilerinin ortaya çıkması süresi de böylece ileriye alınmış olmaktadır.

Yorumlar
Gülten Boyacı 18 Ekim 2017 - 18:05:36 Önceden çok kiloluydum kilo verdikten sonra kollarımda sarkmalar meydana geldi. Kol sarkmalarına egzersiz hareketleri ya da bitkisel çözüm önerileri var mı? cevapla
Ayşe Çelebi 07 Eylül 2018 - 14:18:23 Kollardaki sarkmaları gidermek için egzersiz uygulamaları yapmak istiyorum. Kilolu biri değilim ama kollarımda hafif sarkmalar var. Onun için doğal yöntemler arıyorum. Nasıl giderilir diye araştırırken krem kullananları gördüm. İşe yarıyor diyorlar. Denemek istiyorum bende bakalım.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: